اخبار دزفول - نشریه نیمه خرداد
 
 
سایت نشریه خبری تحلیلی نیمه خرداد دزفول
 
 

نيمه خرداد شماره ۲۴           جمعه ۱۴ خردادماه ۱۳۸۹

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

رحلت معمار کبیر انقلاب، حضرت امام خمینی(ره) بر مسلمین جهان تسلیت باد.

 

 

امام امت ، حضرت آيت الله خامنه اي :

عرض من به مسئولان، به آحاد ملت و به قلم به دستها این است که این اتحاد را حفظ کنید.

 

 

شادی روح شهیدان صلوات

سردار شهید محمود صدیقی زاده(شهیون زاده) : (از شهدای حسینیه شهید محمدی)

خدايا ياريمان كن تا اين مسلمين كه هريك در سوراخي خزيده اند و اين چنين قرآن را بيكس گذاشته اند را بيدار كنيم.

 ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ 

 

آیا کسانی که در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران

باعث اختلاف در دزفول شده اند

از امام خمینی (ره) و شهدا خجالت نمی کشند ؟

آیا گفتنِ : فلانی فقط باید خطبه بخواند ، فلانی درویش است ، فلانی می خواهد شهر را بهم بریزد ، فلانی دست نشانده می باشد ، باعث حل مشکلات مردم و زیبنده دارالمومنین است؟ و اگر اینچنین است پس ...

اگر مدیران و کسانی که خود را متولی دزفول می دانند ، اختلاف دارند باید به تعطیلی شهر بینجامد ؟

علت اختلافات اساسي در دزفول از كجاست ؟

علت وجود بدگمانی ، غیبت های متفاوت و رواج شایعات بی اساس که موجب تفرقه در حل مشکلات دزفول است چیست ؟

آخر اين عقده گشايي هاي سياسي چه خواهد شد و اين مسائل به نفع چه كسي در دزفول است ؟

مطالعه تاريخ نشان مي‏دهد که انسان به جهت زندگي اجتماعي ناگزير است که نيازهاي خود را از طريق يک نظام اجتماعي ، همکاري و تعاون در آن نظام بدست آورد. از سوي ديگر تعارض و تنوع خواسته‏هاي بشري و روح قوانين اجتماعي را تشديد مي‏کند.

اميرالمؤمنين(ع) میفرماید: «بامن آن سان که باستمگران سخن مي‏گويند سخن نگوييد،القاب پر طمطراق برايم به کارنبريد، آن ملاحظه کاريهاو موافقتهاي مصلحتي که در برابر مستبدان اظهار مي‏دارند در برابر من اظهار مداريد، با من به سبک سازشکاري معاشرت نکنيد، گمان مبريد که اگر به حق سخني به من گفته شود بر من سنگين آيد، عمل به حق و عدالت بر او سنگين‏تر است بنابراين از سخن حق يا نظر عادلانه خودداري نکنيد.»

جامعه مجموعه اي از افراد است که در محيطي مشترک زندگي مي کنند و نهادها، فعاليتها و منافع مشترکي دارند، اما اگر به هيچ ترتيبي با يکديگر ارتباط برقرار نکنند، حتي نمي توانند از منافع مشترک خود آگاه شوند، چه رسد به اينکه بخواهند اقدام مشترک هدفمندي انجام دهند. اغلب گفته مي شود که اساس سياست، اشکال مختلف ارتباط به ويژه گفتگو است که نماد تعامل اجتماعي ميان افراد است.

آیت ا... قرائتی استاد اخلاق و قرآن در این مورد میگوید : متاسفانه در تحلیل های سیاسی ، بدگمانی ، جسارت ، تهمت و عجله وارد شده است که این امر از دین ما می کاهد .

ارسطو خويشاوندي طبيعي سياست و ارتباط را به رسميت مي شناسد و محل پيوند اين دو حوزه را "علم بيان " مي داند. با بهره گيري از تعاريف و ديدگاه هايي که بزررگان دین و پژوهشگران درخصوص ارتباط سياسي ارايه داده اند مي توانيم بگوييم ارتباط سياسي يعني ارتباط هدفمند يا هدفدار درباره سياست.

اصولا نيمه ي خرداد در حوزه اطلاع رساني اعتقاد دارد : رسانه هاي اطلاعاتي و خبري واسطه اصلي ميان سياستگذاران و توده مردم اند. رسانه ها توده ها را بسيج مي کنند تا انديشه هاي جديد و تکنيک هاي مدرن را بپذيرند.

در اين ارتباط دو وظيفه متفاوت براي  رسانه هاي گروهي عبارتند از:

۱-  متحد کردن همه مردم کشور

۲- تشويق و واداشتن آنان به مشارکت در طرح هاي توسعه ملي

رسانه هاي گروهي به پيدايش رهبران جديدي کمک مي کنند که شگفتي ميآفرينند و از نظر ايدئولوژيک متصدي توسعه ملي مي شوند.

يکي از وظايف رسانه ها اين است که واقعيت هاي سياسي و اجتماعي را به درستي به تصوير بکشانند. ايفاي نقش وجدان جمعي مستلزم اين است که رسانه ها بتوانند تمام نظام اجرايي را نقد کنند، زيرا انتقاد سازنده با رفع خطا و اجراي درست امري سازنده است.

 

تنش زدايي نبايد در دزفول يك طرفه صورت بگيرد

گروه سياسي نشريه نيمه ي خرداد معتقد است كه براي بازگشت به فضاي آرامش و مصالحه بهتر است هيئتي از نخبگان و متخصصان سياسي و فرهنگي از تمام طیف های فکری و سیاسی ( البته با داشتن شعور سیاسی فرهنگی ) براي رسيدگي به دغدغه ها و مشكلات تشكيل شود، و زمينه هاي بازسازي اعتماد عمومي جامعه فراهم شود. همچنين بايد گفت : تا زماني كه برخي به اين نتيجه نرسند كه ميانجي گري و نشست های گفتمانی و نیز بیان دیدگاهها و پیدا کردن نقاط اشتراک بهترين راه براي حل مسائل اخير است، نمي توان به سمت بهبود شرايط پيش رفت، اما به نظر مي رسد برخي راه حل ديگري براي حل و فصل مشكلات انتخاب كرده اند. نمي توان اين واقعيت بزرگ را ناديده گرفت كه بخش عظيمي از مردم شهرمان به ويژه دلسوزان به نظام و ولايت از وقايع اين چند ساله و به ویژه این چند هفته متاسفند و برخوردها و پخش هرگونه شبنامه را نمي پذيرند و در واقع توجيه نشده اند به هر حال ما نيازمند آن هستيم كه مسئولان و منتقدان دیار دارالمومنین در جريان عمق مشكلات دینی، اقتصادي و اشتغال مردم باشند و براي شنيدن صداي مردم تلاش و براي حل و فصل راهكاري پيدا كنند. تشنج زدايي و رفع التهاب از طريق ساكت نشستن و تبعيت مطلق از سياست هاي عده ي قليلي ممكن نيست، اين تنها پاك كردن صورت مسئله است نه حل آن.

در شرايط كنوني و با پديد آمدن جوانان مومن که نویدی برای بازنشستگی سیاسی برخی ها را فراهم آورده و با رويكردي كارشناسي شده ، با گرفتن تمامي پيشنهادات شورايي مدبر و شجاع تشكيل و با كالبدشكافي وبه دور از علايق شخصي و فقط در راه اعتقادات و تقواي اللهي تصميماتي گرفته شود كه البته اين تصميمات بايد پايه اعتقادي و علمي داشته باشند تا براي يكبار براي هميشه و يا حداقل براي چند سال آرامشي اللهي كه مسبب آن اتحاد بين تمامي آحاد اين شهرستان بزرگ مي باشد را ايجاد نماييد .

بياييم امروز تحت هر شرايطي ( البته دینی و عقلانی ) اتحاد را به هر عنوان و با هر نگاه و انگيزه اي زمينه هاي بي توجهي، تخريب و كم ارزشي را فراهم نسازيم، اين كار، ظلمي است مضاعف براي تاريخ آينده اين شهر دارالمومنین است كه ما با دستان خويش به جاي نماد سازي، به نماد سوزي بپردازيم، به قول سعدي شيرين سخن "برشاخ ننشينيم و بن نبُريم كه در اين كار اول كساني كه آسيب به آن ها خواهد رسيد همان بر شاخ نشينان خواهند بود".

بياييم در اين ميدان نقدو نقادي و فضاي پر هياهوي مباحث سياسي با رعايت انصاف و عدالت چه در گفتار و چه در عمل با تمام توان و قدرت به تقويت و معرفي شهر مان در سطح ایران و حتی جوامع بين المللي بپردازيم تا در فرداي تاريخ مورد سرزنش نسل هاي آينده قرار نگيريم كه چرا در اين برهه از تاريخ جامعه و شهرمان تشنه یکدستی و اتحاد شده است و ما دنبال بازیهای سیاسی بوده ایم.

 

آيت ا... خامنه اي:

مبادا كسانى به عنوان اختلاف سليقه، اختلاف برداشت ، نادانسته و ناآگاهانه بيايند پايه اصلى نظام اسلامى را زير سؤال ببرند.دين است كه به ما مى‏گويد آراء مردم را مورد اعتماد قرار دهيم و براى مردم كرامت و احترام و حق راى و حق تصميم‏گيرى قائل شويم. مبادا در زير پوشش اختلاف سليقه و اختلاف نظر نسبت‏به يك شخص و يك جمع و يك گروه، اساسى‏ترين پايه‏هاى دين زير سؤال برود; آگاهى مسؤولان لازم است.

البته توصيه ما اين است كه اختلاف سليقه‏ها و اختلاف ديدگاهها را در مسائل گوناگون تحمل و قبول كنند، منتها توجه بشود كه اختلاف سليقه در چارچوب نظام دينى قابل قبول است. در حقوق شهروندى، همه از حقوق اسلامى برخوردارند، حتى كسانى هم كه به غير اسلام معتقدند، از حقوق شهروندى برخوردارند، اما جزو عناصرى نيستند كه نظام بتواند به آنها اعتماد كند و در هر كار بزرگ يا كوچكى به آنها تكيه كند. همه قوا بايد به اين نکته توجه كنند .

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

 

سئوال از مسئولين دزفول:

علت اختلافات  در دزفول  از كجاست  و راه کار  چیست؟

*  حجت اسلام و المسلمین قاضی دزفولی ( امام جمعه ) : بايد واقع بينانه برخورد كنيم تا مطالب را بزرگتر از آنچه كه هست نشان ندهيم .در برخي موارد اختلاف خوب است اما اينكه همه اش بگوييم اختلاف خوب نيست. اختلاف را نبايد بزرگنمايي كنيم و آنچه كه هست بايد برطرف كنيم.منشا اختلافات باید شناسایی شود بعد برای حل آن اختلاف، باید شفاف سازی کنیم .

*  مهندس اخوان صباغ (معاون استاندار) : من اعتقاد دارم خیلی اختلاف نظر نداریم بیشتر برداشت شخصی می باشد . راه حل نزدیک کردن دیدگاهها است و باید همتی در درون اشخاص و طرفها باشد .

*  مهندس نبوتی ( رییس شورای شهر ): اختلاف دیدگاه همه جا هست مخصوص دزفول تنها نیست و علت های آن می توان در تنوع نگرش ، مشی متفاوت اشخاص دانست.این تنوع همیشه منفور نیست مهم این است که اندیشه درست ، مفید و سازنده ی دیگران را مورد استفاده قرار دهیم و در امور اجرایی و توسعه شهر اختلافات سیاسی کنار گذاشته شود که البته این حرف ، حرف قشنگی است و تازگی هم ندارد مهم عمل به آن است که ... .

*  حاج عظیم سرافراز ( عضو شورای شهر ): هر چیزی که رنگ و بوی خدایی نداشته باشد خود باعث اختلاف است همچنین تحمل پذیرش اظهارنظر همدیگر را نداریم .اگر وجه مشترکات را نگاه کنیم باعث رفع اختلافات است ، گروهی موفق هست که خواست مردم را ملاک قرار دهند و اولویتهای شهر را درک و بر اساس آن حرکت کنند.

*  حاج حسین گلستانباغ ( عضو شورای شهر ): یک علت باعث اختلافات اخیر نیست.بنده اعتقاد دارم اختلاف بین اشخاص نیست بلکه بین دو تفکر است.ریشه ها باید شناسایی، آنگاه به راه حل پرداخت.یکی از علل اصلی اختلافات بدعت و عدم برخورد کارشناسی از سوی طرفین به این معضل دانست . دخالت برخی از مسئولین در اموری که به آنها مربوط نمی باشدوبایدبه انجام وظیفه قانونی خود بپردازند، مثلا نماینده مجلس در فکر قانون گذاری ،فرماندار به دنبال نظارت و امام جمعه در راستای حفظ دین و جلوگیری از انحرافات گام بردارند.نکته دیگر وجود جریانات اخیر  طرفداران متعصب است که نقش کاسه ی داغتر از آش را بازی می کنند. بنده آمادگی خودرا اعلام ، تا در یک جلسه مبارک با حضور مسئولین مورد نظر و اعضای شورا همه با هم در کنار هم مشکلات مردم و منطقه را پیگیر نماییم.

*  مهندس ریاضی ( عضو شورای شهر ) : محور نبودن تقوا و نگرویدن مسئولین حول محوری واحد همچنین دخالت سلیقه ها ، جهت گیری های گروهی ، جناحی و عدم گرایش به نقد منصفانه در برخی مسئولین خود باعث بروز اختلافات گردیده که توجه به موارد ذکر شده خود بیان راه حل آن می باشد .

*  سید عنایت اله کاظمینی ( رئیس رادیو ) : علت اختلاف را در هوای نفس می بینم .  چرا ما باید وحدتمان را برای دشمنی کوچک و بی ارزش از دست دهیم، الان که رهبری همت و تلاش مضاعف را عنوان کرده با وحدت رویه و داوری بزرگان به نتیجه ای بهتر برای شهرمان برسیم و همین طور که ائمه با انحرافات مبارزه کرده اند ما هم باید اصولی مبارزه کنیم و به تخریب بزرگان و مسئولین این شهر پرداختن در شان دیار شهیدان و دارالمومنین نمی باشد .

*  استاد سيدعلي صافي (مدير مسئول رسانه جنوب): ایشان با انتقاد از عملکرد نماینده ی دزفول که میتوانست گره گشاي بسياري از مشكلات باشد گفت: برخي تلاش دارند اختلاف ميان نماينده و امام جمعه را اختلاف شخصي قالب كنند، در صورتيكه اين اختلاف اختلاف ميان دو تفكر است كه نمودهاي آن را در شش سال اخير مشاهده كرده ايم. از يك طرف تفكري تلاش ميكند با استبداد، عدم تمكين به مطالبات عمومي، انحراف از مسير انقلاب و امام (ره) همه ي مقدرات شهر را به دست باند خود بدهد و براي همه ي علما و روحانيت و امام جمعه نيز تعيين تكليف كند و خط نشان بكشد و در طرف ديگر تفكري كه تلاش ميكند حقوق مردم استيفا شود و دست اهل نفاق از مقدرات شهر قطع شود و دولت در امور اجرايي شهر حاكميت يابد.   راه حل:    -1 بازگشت نماينده به وظايف ذاتي خود يعني قانونگذاري و نظارت بر اجراي قوانين و عدم دخالت در وظايف مسئولان و عزل و نصب ها و رها كردن فتنه گران و سكولارها   -2 خانه تكاني دزفول از مسئولان ناتوان و گوش به فرمان نماينده و دراويش  -3 عمل به مصوبات شوراي تامين يعني كوتاه كردن دست بدعت گزاران و فرقه سازان از حوزه هاي حاكميتي دولت بوي‍ژه بهداشت و درمان، آموزش و پرورش، آموزش عالي و دانشگاه آزاد كه وظيفه ي ذاتي فرماندار شهرستان است و اين مطالبات با مقاومت نماينده و اهمال مسئولان شهري بر زمين مانده است.

*  مهندس چرخابی ( مدیر مسئول دژپل) : شاید بتوان عمده دلایل تقابل سیاسی در سطح دزفول را ناشی از بلوغ فکری و سیاسی جوانان دانست که به سطحی از بینش رسیده که فضای متنوعی از ایده های مختلف را به ظهور رسانده اند .اما بایدگفت هم اندیشی همه گروهای سیاسی در جهت تعامل و بروز تقابل و تضارب آرا همدیگر در بستری مناسب بر اساس فرمایشات معمار کبیر انقلاب و منویات مقام معظم رهبری فراهم شود.

*  با توجه به تلاشهاي بسيار جهت گرفتن نظرات سيد احمد آوايي(نماينده محترم مردم در مجلس شوراي اسلامي) ، دفتر ايشان هيچگونه همكاري در اين خصوص ننمودند.

 

 

بهره گيري      از       رهنمودهاي    رهبر       انقلاب

در  مورد     تفرقه    و    اختلاف بين مردم  و مسئولين :

                      

امام امت حضرت آيت ا.. خامنه اي: 

من بر روی وحدت ملی تاکید بیشتری دارم، به خاطر اینکه امنیت هم ناشی از وحدت است. اگر وحدت نباشد امنیت ملی هم به خطر می افتد و ایجاد نا امنی میشود. منظور ما از وحدت چیست؟ یعنی همه ی مردم یکسان فکر کنند؟ نه ، یعنی همه ی مردم یک نوع سلیقه سیاسی داشته باشند؟ نه ، یعنی همه ی مردم یک چیز را یک شخص را ، یک شخصیت را، یک جناح را، یک گروه را بخواهند؟ نه معنای وحدت اینها نیست، وحدت مردم یعنی نبودن تفرقه و نفاق و درگیری و کشمکش. حتی دو جماعتی که از لحاظ اعتقاد دینی مثل هم نیستند، میتوانند اتحاد داشته باشند، میتوانند کنار هم باشند ، میتوانند دعوا نکنند. یکی از عواملی که این وحدت را خدشه دار میکند مفاهیم مشتبهی است که دائما در فضای ذهنی مردم پرتاب میشود، هر کس هم به گونه ای معنا میکند، یک عده از این طرف ، یک عده از آن طرف، جنجال و اختلاف غیرلازم درست میشود. البته دشمن در همه ی این مسائل سود میبرد و به احتمال زیاد در این مسائل ، یا در همه اش یا در بعضی اش ، دست هم دارد، این را ما نمیتوانیم ندیده بگیریم.

 

امام خميني(ره):

داد و بيداد كه در محفل ما رندي نيست

 كه برش شكوه برم، داد ز بيداد كشم

سالها ميگذرد حادثه ها مي آيد

  انتظار فرج از نيمه ي خرداد كشم

 

 ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

نيمه ي خرداد در كلام امام خميني(ره):

*  15 خرداد براى اسلام بود و به اسم اسلام بود و به مبدائیت اسلام و راهنمایی روحانیت

*  همین طبقه از افراد اسلامى بودند که براى اسلام قیام کردند و هیچ نظرى جز اسلام نداشتند 15 خرداد را به وجود آوردند.

*  آن‌هایى که به اسلام عقیده دارند، آن‌هایى که دلشان براى قرآن می‌تپد، امروز باید فعالیت کنند. 15 خرداد براى همین بود.

 

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ 

جناب آقاي هوشنگ زلقي، رئيس شوراي شهرستان، انتخاب جنابعالي و همكارانتان را به عنوان شوراي نمونه ي كشور، تبريك عرض مينماييم.     ((هیئت تحریریه ی نشریه نیمه ی خرداد))

 |+| نوشته شده در  جمعه 1389/03/14ساعت 10:13  توسط نیمه خرداد  | 

نيمه خرداد شماره ۱+۲۲            جمعه ۲۷ فروردین ماه ۱۳۸۹

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

امام امت ، حضرت آيت الله خامنه اي :

عاقلانه ، هوشیارانه ، خردمندانه و مدبرانه بایستی این اتحاد را حفظ کرد و روز به روز آن را تقویت نمود.

 

 

شادی روح شهیدان صلوات

سردار شهید حمید رضا عظیمی : (از شهدای حسینیه شهید محمدی)

خداوندا به من توفيق عطاء نما كه هر لحظه اي كه قلمي بر كاغذ ميگذارم ، همه براي رضاي تو باشد

 

 

رو        در          رو   ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

 

رو   در  رو  با  مسئولین  دزفول 

امام جمعه : نوک قلم از شمشیر برّنده تر است

فرماندار: بسیاری از عوامل سالم یا ناسالم در انتخاب مدیران وجود دارد

رو در رو با حجه الاسلام و المسلمین محمدعلی قاضی امام جمعه دزفول

دیدار با حجه الاسلام و المسلمین قاضی امام جمعه دزفول ، مردی مهربان و دارای منشی مقاوم از جنس آیه ا.. سیدمجدالدین قاضی. لبخند و تیزبینی اش اطمینان در دل مخاطب ایجاد می کرد.

این دیدار در دفتر امام جمعه دزفول برگزار گردید و پس از تبریک سال نو و معرفی ، اهداف نشریه توسط سخنگوی نیمه ی خرداد بیان و امام جمعه محترم دزفول ضمن تبریک سال جدید و آرزوی سالی پر از خیر و برکت و توام با موفقیت و بیان ویژگیهای نام گذاری امسال توسط رهبر معظم انقلاب به نام سال همت و کار مضاعف، دیدگاههای خود را نسبت به این نامگذاری ابراز و از مردم و مسئولین خواستند تا این پیام را در کار و زندگی خود الگو قرار دهند. همچنین ایشان نکاتی را در مورد اوضاع سیاسی فرهنگی شهر و اصحاب رسانه اشاره نمودند.

امام جمعه ی دزفول در این دیدار کار خبر رسانی و رسانه را کاری سخت همراه با استرس خواندند و خاطر نشان کردند: اصولی که باید نشریه را در راه خود نگه دارد ، حفظ امانت است و قلم شما قلمی است که خداوند به آن اشاره کرده و باید وسیله ای باشد برای نشر حقایق.

ایشان استقامت و پایداری را از نکات دیگری که حائز اهمیت است برشمردند و ابراز داشتند: خواه ناخواه افراد زیادی سراغ شما می آیند . شما باید بتوانید اصولی را برای خود تعریف کنید که اولاٌ خود معتقد باشید ، ثانیاٌ تحت هیچ شرایطی عدول نکنید. ضمنا باد ها و طوفان های چپ و راست نباید رسانه را از محور اصلی خود خارج نماید.

امام جمعه دزفول به این نکته که شما باید بدون هیچگونه تعصبی و تحت تاثیر هیچگونه فضای سیاسی کار خود را انجام دهید اشاره کرده و چند نکته را متذکر شدند:

1 – با تمام مجموعه های موثر ، مرتبط باشید و تیزبینی داشته باشید تا به نفع جریانی خاص مصادره نشوید.

2 – حریت و آزاداندیشی را با رعایت مسائل اجتماعی و اخلاق از دست ندهید که امیرالمومنین نسبت به دشمنش هم با انصاف و عدالت برخورد میکرد.

3 – شما اگر میخواهید نشریه تان در قلوب نفوذ کند، به شدت از موضع تهمت و افترا و دروغ پردازی دوری کرده و در اخبارتان حد اعتدال را رعایت کنید.

4 – شما دارید یک فرهنگ را رقم میزنید و در ساختن فرهنگ خیلی دقت نمایید که نوک قلم از شمشیر برنده تر است.

حجه الاسلام قاضی همچنین از فضای ضعیف رسانه ای در دزفول که خیلی اوقات اخبار مهم جلسات و رویدادهای شهر را منعکس نمیکنند اشاره وبه برخی از اقدامات خود و دفتر ایشان در طول مدت مسولیت خود پرداختند.

نشریه نیمه ی خرداد ، آخرین سئوال خود را از امام جمعه دزفول در مورد اوضاع سیاسی فرهنگی شهرستان دزفول و راه های برون یافت از این قضیه پرسید که ایشان با صراحت کامل به این سوال نشریه پاسخ گفتند که در نشریه بعدی با طراحی جدید و با تیتری تازه به چاپ خواهد رسید .

در پایان این دیدار، نماز جماعت ظهر و عصر به امامت امام جمعه دزفول اقامه شد که باعث مباهات عوامل نشریه نیمه ی خرداد گردید.

 

 

رو در رو با مهندس غلامرضا اخوان صباغ فرماندار دزفول

رو در رو با فرماندار ویژه شهرستان دزفول مهندس اخوان صباغ، مردی آرام وبا شخصیت ویژه ای که خاصه ی یک فرماندار است . وقتی نام دزفول را می آورد انگار دیگر هیچ چیز در عالم وجود ندارد و با قلبی پرتپش و متانت سخن می گوید.

اولین سوال را از مهندس اخوان صباغ در مورد کم کاری برخی ادارات شهرستان دزفول که در برخی جهات بود و نبود آنها هیچ دردی را دوا نمی کند پرسیدیم که ایشان با اشاره به سیستم و سازمان وزارت کشور در انتخاب مدیران گفت : فرمانداریها دستگاه اجرایی در عمل نمی باشند و بیشتر کار نظارتی انجام می دهند وبه نوعی وزارت کشور به فرمانداری اتکای عمل نمی دهد و درعمل بسیاری از عوامل سالم یا ناسالم در انتخاب مدیران وجود دارد که این روند باعث می شود توان زیادی گرفته ، تا بتوان مدیری را به اشتباهاتش متوجه کرد وبا معرفی راهکارهایی دستگاهای زیرربط را متوجه اتفاقات و مشکلات پیشرو کرد . البته باید گفت وزارت کشور نیرو جهت به کارگیری در پستهای مدیرتی ندارد و یکسری محدودیتها در انتخاب مدیران وجود داشته و از آن طرف حمایت های ارگانهای غیر مسئول در این باره و اعمال نظر آنها خود دلیلی بر علت و وجود مدیران ضعیف می باشد . البته تعیین افراد و تغییر در مدیریت شهرستان خود گوشه ای از کار فرمانداری می باشد .

دومین سوال را از معاون استاندار در مورد تیم کاری و تفکر ایشان برای تحلیل و ایده پروری در سطح شهرستان دزفول پرسیدیم که وی ضمن تحلیل شرایط موجود از لحاظ امکانات و تجهیزات و همچنین فضای کاری دزفول اظهار داشتند : به علت کمی امکانات به صورت سازمان یافته و منسجم، هسته ای برای مشاوره وجود ندارد ولی به نوعی به شکل غیر رسمی افرادی چه در دزفول و خارج از شهر هستند که در مورد مسائل مختلف دزفول به بنده مشورت می دهند و با ارزیابی که خودم از شرایط موجود برایم ایجاد شده همیشه سعی به مشورت ، وتمایل داشته ام تمامی نظرات پیرامون مسئله ای خاص را گرفته و با ارزیابی موارد، در هرچه بهتر گرفتن تصمیمات و اعمال نظرها و همچنین بهبود شرایط موجود تلاش کنم .

ایشان اشاره کرد : مشکل من درگردآوری مجموعه ای از مشاوران با تجربه ، جوان و نیز ایده پرور نداشتن امکانات مادی و معنوی است ولی تفکر چنین مجموعه ای با نام گروه مشاوران داشته ام که امید است با هماهنگی های صورت گرفته هر چه زودتر تشکیل شود.

وی با اشاره به کارهای زیر بنایی در بخشهای متفاوت از جمله برق ، گاز و آبرسانی اشاره و سال جاری را از نظر تامین بودجه و کارهای اجرایی در حال انجام و رو به اتمام سالی پر از شکوفایی در بخش های عمرانی و سازندگی دانست که در آینده ی نزدیک مردم خوب شهرستان دزفول نتایج آن را خواهند دید.

آخرین سوال از مهندس اخوان صباغ در مورد اوضاع سیاسی فرهنگی شهرستان دزفول و راه های برون یافت از این قضیه پرسیده شد که ایشان با صراحت کامل به سومین سوال نشریه نیمه ی خردادپاسخ گفتندکه درنشریه بعدی با طراحی جدید و با تیتری تازه به چاپ خواهد رسید .

 ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ 

سيد عزيزا... پژوهيده:

فرهنگ بسيجي بايد گسترش پيدا كند

به گزارش خبرنگار فرهنگي نيمه ي خرداد : سيد عزيزا... پژوهيده فرمانده گردان 211 عاشوراي ناحيه دزفول با توجه به گسترش فرهنگ بسيجي گفت : بسيجيان غيرتمند و با ايمان شهرستان دزفول كه در لفاف تاريك و بدون حاشيه و مجموعه اي غير مادي و در پنهانی به صورت مظلومانه دارند كار مي كنند بايد ديده شوند تل فرهنگ بسيجي گسترش پيدا كند.

ايشان با انتقاد از شرايط موجود گفت : از فرزندان جبهه و هشت سال دفاع مقدس بايد حال و احوالي گرفته شود تا جوانان با مدافعان ناموس و كيان اين سرزمين آشنا شوند و گذشت زمان باعث فراموشي جانبازان شيميايي و دلداگان جبهه نشود.

وي با تلاش صورت گرفته در گردان 211 عاشوراي ناحيه دزفول و موفقيت هاي صورت گرفته توسط بسيجيان اين گردان اظهار داشت : گردان 211 عاشوراي بسيج دزفول در سه سال متوالي 1386 ، 1387 و 1388 با ارزيابي هاي صورت گرفته در بين گردان هاي سپاه ناحيه دزفول ، به مقام اول در سطح شهرستان دزفول دست پیدا کرد كه در سال 1387 طبق ارزيابي براي طرح اسوه در بين گردان هاي سپاه وليعصر(عج)استان خوزستان ، مديريت و فرماندهي نيروي انساني ، آماد و بهداري گردان 211 با بالاترين امتياز در سطح گردانهاي استان خوزستان برگزيده شد كه اين موفقیت حاصل تلاش اعضاي بسيج و يكدلي بسيجيان اين گردان مي باشد.

 

نشست فرزندان پایتخت مقاومت، در بیت امام جمعه دزفول

به گزارش خبرنگار فرهنگي نيمه ي خرداد : با دعوت حجه الاسلام والمسلمین حاج سید محمد علی قاضی امام جمعه محترم دزفول ،جلسه ای تحت عنوان "هم اندیشی فرزندان پایتخت مقاومت" با حضور آیت اله موسوی جزایری و حدود بیش از یکصد نفر از مدیران و صاحب منصبان دزفولی مقیم مرکز استان و تهران در بیت امام جمعه در تاریخ سه شنبه سوم فروردین ماه برگزار گردید.

 

در این دیدارعلاوه بر جمع بندی توسط آیت اله موسوی جزایری وسخنرانی امام جمعه، آقایان: دکتر بهجت پور ، دکتر سنگری و دکتر خسروپناه ، شهرداردزفول مهندس دوایی وحاج علیرضا زمانی راد درخواست هایی را مطرح نمودند .

 

 

رادیو دزفول برای دومین سال متوالی در سطح کشور اول شد

به گزارش خبرنگار اجتماعي نيمه ي خرداد : برای دومین سال متوالی رادیو دزفول به مقام اول در سطح کشور نائل گردید . سید عنایت الله کاظمینی مدیر رادیو دزفول با اعلام این خبر گفت:که در جشنواره پانزدهم ، رادیو دزفول توانست در زمینه برنامه های تولید و پوشش خبر عنوان نخست و برتر کشور را در زمینه رادیو شهری به دست آورد و در جشنواره امسال هم موفق به کسب عنوان اولی شد. شایان ذکر است سید عنایت الله کاظمینی از اعضای جلسات قرائت قرآن و فرمانده ی اسبق بسیج حسینیه شهید محمدی می باشد که اعضای این حسینیه افتخار به دست آمده را باعث مباهات شهرستان دزفول دانسته و به ایشان به عنوان مدیریت رادیو دزفول و همشهریان گرامی تبریک عرض می نمایند.

رادیو شهری دزفول در سال 1359 همزمان با شروع جنگ در جریان اطلاع رسانی در سطح منطقه راه اندازی شد و در حال حاضر با تولید و پخش تولیدات رادیویی در دو نوبت صبح و عصر بعنوان رادیو شهری در شمال خوزستان، شهرهای شمالی از جمله دزفول و حومه ، اندیشک و حومه ، شوش، گتوند وتا برخی از استانهای همجوار را تحت پوشش قرارمی دهد .

 

پل قدیم دزفول در مسیر ثبت جهانی است

به گزارش خبرنگار پژوهشی نيمه ي خرداد :مهندس پرویز پور فرخی در اولین جلسه شورای فنی در شهرستان دزفول اظهار داشت: به دلیل ثبت جهانی پل باستانی ضرورت دارد نظارت میراث فرهنگی وبررسی راهکارهای علمی مرمت پل ونگاه ویژه ای را به این موضوع می طلبد. وی در این خصوص افزود: در این جلسه طرح راست رد وچپ گرد پل قدیم دزفول، اصلاح تعیین حریم به منظور حفظ بافت ،حذف مشکل ترافیکی وتردد از روی پل ،نحوه نورپردازی پل وآسیاب ها مورد بررسی قرار گرفت.

  

مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی وگردشگری خوزستان طی سفر خود به دزفول از پروژه های در دست اجرا مانند کمپ گردشگری پامنار ، اردوگاه پارک لاله ، پل ساسانی و آسیابهای آبی ونیز نقاط مهم گردشگری از جمله شهیون وسردشت بازدید وراهکارهایی در امر توسعه گردشگری در این شهرستان به منظور جذب هرچه بیشتر گردشگر به این منطقه با توجه به توانمندی های بالقوه وبالفعل ارائه نمود. گفتنی است: پل قدیم دزفول با قدمت بیش از 1700 سال ، قرن هاست با وجود تغییر وتحولات مختلف هنوز به شکل تقریبی اولیه اش ، به یادگار مانده است و زینت بخش ومایه افتخار این گوشه از سرزمین ماست ونام شهر دزفول به سبب وجود چنین بنای با شکوهی است.این پل در حقیقت یکی از راههای رابط منطقه جندی شاپور وسرزمین بین النهرین بوده ، که به دستور شاپور اول پس از پیروزی بروالرین وبا بکارگیری اسرای رومی ساخته شده است.

 

 

انتخاب هیئت اجرایی و بازرسان کانون جلسات قرآن دزفول

به گزارش خبرنگار فرهنگي نيمه ي خرداد : وقت ثبت نام از متقاضیان کاندیدا شدن جهت دوره ششم هیئت اجرایی و بازرسان کانون جلسات قرآن 21/ فرودین /1389 به اتمام رسید که با تشکیل مجمع عمومی کانون جلسات قرآن جهت برگزاری انتخابات جمعه 27/فروردین /1389 ساعت نه صبح در محل مرکز فرهنگی دفاع مقدس برگزار خواهد شد.

باید یادآور شد کانون جلسات با انجام فعالیتهای فرهنگی آموزشی و ایجاد بستری مناسب در امور تربیتی نقش بسزایی در شهرستان دزفول ایفا می کند که امید است با حمایتهای معنوی ومادی مردم و مسئولین این نهاد در هرچه بهتر کردن برنامه ها و ایجاد فضای معنوی در دیار دارالمومنین و تربیت فرزندان پاک تلاشی مضاعف و برنامه ریزی مدون نماید.

 

نارضایتی اهالی خیابان مولوی از آبفا  و  کاهش شدید فشار آب این خیابان

به گزارش خبرنگار شهری نیمه ی خرداد : مردم خیابان مولوی(نزدیک به تقاطع فردوسی) از کاهش شدید فشار آب این منطقه می نالند. خبرنگار نیمه ی خرداد که در جمع مردم این خیابان حضور پیدا کرده بود، از گلایه های آنها مبنی بر اینکه چندین بار به اداره آب و فاضلاب دزفول مراجعه ، ولی هنوز مشکل رفع نشده است اشاره و گفتند: کاهش فشار آب به گونه ایست که جهت استحمام و شستشو باید به خانه ی اقوام و آشنایان مراجعه کرده و بی آبی باعث بروز مشکل در خانواده و کلافگی گردیده است.

باید یادآور شد کمبود فشار آب در این منطقه ، از حدود دو هفته قبل از عید نوروز شروع شده و همچنان نیز ادامه دارد.

 

انتقاد کمیسیون خدمات شهری از وضعیت روشنایی دزفول

به گزارش خبرنگار شهری نیمه ی خرداد : آقای رجو با انتقاد از وضعیت روشنایی دزفول گفت:با توجه به تاکید و پیگیری مستمر و مکرر و بازدیدهای متعدد کمیسیون خدمات شهری از سطح شهرصورت گرفته، متاسفانه علیرغم اقدامات مثبت اداره برق برای افزایش روشنایی، هنوز وضعیت روشنایی در بعضی مناطق بسیار ضعیف است.رئیس کمیسیون خدمات شورا اضافه کرد: از آنجائیکه روشنایی در شهر از جمله وظایف ذاتی اداره برق می باشد. وی اظهار داشت: اینجانب ضمن تقدیر و تشکر ازخدمات اداره برق و مسئولین خدمت گذار در آن دستگاه ، در صحن شورا موضوع را به طور جدی به مسئول اداره برق مطرح کرده ام و مجددا بدینوسیله گلایه مندی مردم را به مسئولین مربوطه انعکاس ، تا انشاءاله با جدیت نسبت به روشنایی در سطح شهر خصوصا میادین پارکها، معابر و مراکزی که تجمع شهروندان و مهمانان نوروزی در آنجا بیشتر است اهتمام ویژه ای نموده و شورا در این خصوص حمایت خود را از موضوع فوق با هماهنگی مسئولین ذیربط انجام خواهد داد.

 

وی در ادامه اضافه کرد:لازم است مسئولین اداره برق طرح جامعی برای زیر زمینی کردن کابلهای خط انتقال برق در سطح شهرکه در بعضی جاها مانند مسیرورودی کوی آزادگان که همچون تارهای عنکبوت بصورت نا مناسب میباشد تهیه نمایندو همگام با شهرداری درزیباسازی منظرو مبلمان شهری اهتمام ویژه ای نمایند.

 

 

138 تلفنی برای درد دل

به گزارش خبرنگار شهری نيمه ي خرداد : بازرس فرمانداری و مسئول پیگیری شکایات مردمی ضمن اعلام راه اندازی تلفن 138 به خبرنگار ما گفت : طی توافق صورت گرفته با فرماندار محترم شهرستان دزفول مهندس اخوان صباغ تلفن 138 برای پیگیری و بیان شکایات مردمی راه اندازی گردید که شهروندان محترم شهرستان دزفول می توانند با تماس تلفنی به بیان دیدگاههای خود از ادرات بپردازند.

 

آقای فرهاد جاموسی با اشاره به وجود جوانان خوب و متدین این شهرستان گفت : از فرزندان متدین شهرستان دزفول انتظار داریم با تماس به شماره 138 و مراجعه به این دفتر ایده ها و نظرات خود را بیان و در هر چه بهتر کردن فضای ارباب رجوع و کاستن مشکلات اداری مردم شریف شهرستان دزفول کاسته شود.

 

  ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

* جناب آقای "مهندس پرویز پورفرخی" انتصاب شایسته شما که یکی از اعضای جلسات قرائت قرآن حسینیه شهید محمدی می باشید به مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی وگردشگری خوزستان تبریک عرض می نماییم.

 

* جناب آقای "مهندس خجسته مهر" انتصاب شایسته جنابعالی را که از فرزندان جبهه و جنگ می باشید به معاونت برنامه و بودجه وزیر نفت تبریک عرض می نماییم .

 

* جناب "سرهنگ ایرج نادبی فر" از مدیریت جنابعالی و پرسنل محترم پلیس ، راهنمایی و رانندگی در نوروز 89 وبرنامه ریزی جهت گشت زنی در سطح شهرستان دزفول که باعث کاهش جرایم گردید تشکر می نماییم .

 

* جناب آقای "مهدی آماده" انتصاب شایسته جنابعالی به سمت معاونت دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان دزفول را تبریک عرض می نماییم .

 

* جناب آقای "مهندس پوررکنی" مدیر سازمان نوسازی و بهسازی شهرداری دزفول از تلاشهای حضرتعالی در بازسازی آسیابهای باستانی دزفول که در حال انجام می باشد قدردانی می نماییم .

   

 |+| نوشته شده در  جمعه 1389/01/27ساعت 10:2  توسط نیمه خرداد  | 

نيمه خرداد شماره ۲۲            جمعه ۲۸ اسفندماه ۱۳۸۸

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

امام امت ، حضرت آيت الله خامنه اي :

عاقلانه ، هوشیارانه ، خردمندانه و مدبرانه بایستی این اتحاد را حفظ کرد و روز به روز آن را تقویت نمود.

 

 

شادی روح شهیدان صلوات

سردار شهید غلامحسین اخلاق زاده : (از شهدای حسینیه شهید محمدی)

برادران بكوشيد توشه آخرت را جمع‌‌آوري كنيد كه آنجا نه راه فرار است نه راه گريز

 

 

رو        در          رو   ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

 

رو   در  رو  با  مسئولین  دزفول 

 نشريه نيمه ي خرداد براي اطلاع رساني  بهتر،  بخشي را به نام  رو در رو براي گفتگوي بي پرده با مديران  و نخبگان سياسي ، فرهنگي شهرستان دزفول طراحي نموده كه اميد است مورد توجه قرار گيرد .

 

رو  در  رو   با سيد احمد آوايي نماينده ي مجلس شوراي اسلامي مردم دزفول

ديدار با سيد احمد آوايي نماينده ي دو دوره مجلس شوراي اسلامي دزفول، نماینده اي با تمام حواشي و حساسيت ها  .

در ابتدا از آقاي آوايي در مورد فعاليتهايشان در دور دوم نمايندگي سوال كرديم و ايشان با اشاره به تصويب دانشگاه علوم پزشكي دزفول كه با دارا بودن رديف بودجه از وزارت علوم گفتند : امتياز دانشگاه از سال 1354 راكد مانده بود كه با پيگيريهاي صورت گرفته به تصويب رسيد . ايشان در مورد  اقدامات ديگرشان افزودند: حرف حساب مرا در قضيه آزادراه كسي نفهميد و آزادراه وقت زيادي از مرا گرفت كه در سفر سوم رياست جمهوري به تصويب رسيد . ايشان به مشكلات عديده اي كه در راه اندازي فرودگاه دزفول و برقراري پرواز كيش و مشهد بود اشاره كرد. همچنين سيد احمد آوايي گفت با توجه به حساسيتهاي ايجاد شده در مورد بيمارستان دزفول و شبهات ايجاد شده در مورد اين بيمارستان ، بر  آن شدم تا امكانات دولتي را مجاب به ايجاد بيمارستاني كنم كه تلاش و فعاليت چهار ساله باعث ايجاد بيمارستان تامين اجتماعي شد و هجده ميلياد براي اين امر تخصيص گرفته است كه اگر پيگيري نكنم به اندازه ي همان كلنگ افتتاحيه پيشرفت خواهد داشت .

دومين سوال خود را در مورد وقايع انتخابات رياست جمهوري و موضع گيري هاي ايشان پرسيديم كه آقاي آوايي با بيان پيشينه مهندس ميرحسين موسوي گفت: من به ميرحسين زمان جنگ و نخست وزيري كه مورد تاييد امام خميني (ره) بود راي دادم نه ميرحسين بعد از انتخابات و هيچ يك از وقايع بعد از انتخابات مورد تاييد اينجانب نیست. آوايي با بيان مواضع سياسي خود و انتخابات پيشين رياست جمهوري افزود : راي دادن من  در  انتخابات های  رياست  جمهوري به  آيت ا... خامنه اي  ،  آيت ا... هاشمي ، آيت ا... ناطق نوري ، دكتر احمدي نژاد و ميرحسين موسوي بوده است . 

سومين سوال را از نماينده مجلس هشتم  در مورد  اوضاع  اقتصادي و تحليل مسائل شهرستان دزفول پرسيديم  كه وي گفت :  كار در كشورمان به جنگ تمام عيار تبديل شده و تلخترين دوران زندگيم دوران نمايندگي مجلس بود كه تبديل به انساني تداركچي شده  و اگر پيگيري نكنم هيچ كاري انجام نمي شود و پيگيريم باعث دوريم از خانواده گرديده و بسياري از وقتم صرف كارهاي بنيادي و اساسي شده همچنين اگر من در شهري ديگر نماينده بودم به اندازه ي بيست سال آن را جلو مي انداختم كه در دزفول كار كردن خيلي انرژي مي برد . دزفوليهاي خارج دزفول براي دزفول هيچ مايه اي نمي گذارند. من در انجام مسائل بسيار تنهايم و محافظه كاري مسئولين چه در شهر و چه استان و مركز خود مشكل ساز است . ایشان همچنین افزود: به طور حتم در انتخابات مجلس نهم شركت نخواهم كرد .

چهارمين سوال مربوط به مسائل فرهنگي شهرستان دزفول بود كه آوايي اينگونه پاسخ داد : بنده خود را از هرگونه گرايشات فرقه اي مبرا داشته چون اهل جهاد و مبارزه ميباشم و هميشه سعي كرده ام در مباني ولايت و قانون گام برداشته و آبرويم را براي انجام كارها بگذارم و آنكه به ما آبرو داده خود حافظ آن است و اگر بنده قابل اطمينان نيستم پس چه كسي قابل اطمينان است . از ترس تهمت و افتراي فرقه اي انگار گرد مرگ در اين شهر پاشيده اند. ايشان گفت ما محدودي انسان مغرض داريم که جوّ عمومي شهر را براي كارهاي زيربنايي و مفيد كه تنها بهرمندي آن مردم مي باشند خاكستري مي كنند. سيد احمد آوايي از جوانان شهرستان دزفول خواست با رويكرد فرهنگي و تلاش، از گسترش و به وجود آمدن گرايشات فرقه اي در اين شهر جلوگیری كنند .

در اين جلسه نقدو تحليل هاي نيمه ي خرداد از عملكرد آقاي آوايي مطرح شد كه در اين ميان مي توان به موارد ذيل اشاره كرد :

 1.   ارتباط با منتقدان ایشان به عنوان پتانسيلي براي پيشرفت ، كه ايشان با پذيرفتن اين مطلب، پيشنهاد نیمه خرداد براي مناظره و نيز قضاوت حَكَميِ مورد اطمينانِ دو طرف  را پذیرفت.

2.   كارآمد كردن  تيم كاري ايشان در شهرستان و تغيير در آنها .

3.   ارتباط بيشتر و بهتر با جلسات قرآن و مساجد.

4.   نظارت بهتر و بيشتر بر كار اداراتي كه با وضعيت فعلي جزء ادارات خنثي مي باشند و بود و نبود آنها هيچ فرقي ندارد .

5.   پيدا كردن سرمايه گذار خارجي براي حل مشكل اشتغال در دزفول .

 

 

رو  در  رو   با استاد سيد علي صافي مدير مسئول رسانه جنوب

به گزارش خبرنگار سياسي نيمه ي خرداد : استاد سيد علي صافي مدير مسئول رسانه جنوب با انتقاد از ناديده گرفتن جوانان متعهد دزفول گفت : دزفولِ دهه ي هشتاد و جوانان متعهد و متخصص آن براي مسئولين بايد در نظر گرفته شده و در ساختار مديريت شهر بايد به كارگيري شوند.

ایشان به حركاتهاي انتقادي كه در سطح جلسات قرائت قرآن  انجام می گیرد اشاره و با مقدس خواندن چنين حركاتي يادآور شد:

چنين مجاهدتي كه در ادامه ي خط شهدا و امام خميني (ره)صورت مي پذيرد لازم و از لحاظ اعتقادي و فرهنگي لازمه ي جوامع پويا است و نیز انتظاري مي باشد كه آيندگان از ما طلب دارند .

 ايشان با اشاره به ضعف مديريت دزفول اظهار داشت: با ضعفي كه در مديريت دزفول وجود  دارد که درجا مي زند ،  این مديريت بي حس به جز به بي راهه و باندگرايي  به جايي  ديگر نخواهد رسيد.

استاد صافي گفت : رسانه جنوب چندين بار براي مصاحبه انتقادي اعلام آمادگي كرده ولي مورد استقبال از سوي مسئولين قرار نگرفته و از هرگونه مناظره براي روشن شدن مسائل پشت پرده استقبال خواهيم كرد ، اما با قضاوت حَكَمي موافق نیستم چون مردم خود بهترین قاضی هستند.

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

دکتر مهاجر :

آنتی ویروس نیمه ی خرداد، در درمان بیش از 300 بیمار سرطانی مؤثر افتاد

به گزارش خبرنگار پژوهشی نیمه خرداد: آنتی ویروس نیمه خرداد که چندی پیش برای از بین بردن ویروس بسیار مخرب رایانه ای به نام ask.jpg.exe  ، برروی سایت نیمه خرداد ارائه شده بود، در درمان بیش از 300 بیمار سرطانی مؤثر افتاد. دکتر مهاجر یکی از پزشکان بیمارستان 17 شهریور شهر الیگودرز  و نیز یکی از محققان درمان بیماران سرطانی که تحقیقات گسترده ای را در زمینه ی بیماران سرطانی انجام داده بود، وی با توجه به اینکه تمامی تحقیقات و عکسهای خود را که از سراسر کشور و بعضاً از نمونه هایی نادر از سرطان برداشت کرده بود بر روی رایانه ی خود نگهداری می کرد و رایانه ی ایشان نیز به این ویروس گرفتار شده بود، با ارسال پیامی به نیمه ی خرداد خواستار کمک، جهت از بین بردن این ویروس شد. وی که پس از استفاده از این آنتی ویروس رضایت خود را اعلام کرده بود گفت: از زحمات نیمه ی خرداد که قطعا در درمان بیش از 300 بیمار سرطانی کمک شایانی نمود تشکر می کنم. لازم به ذکر است که این آنتی ویروس هم اکنون نیز بر روی قسمت پیوندهای سایت نیمه ی خرداد به آدرس www.dezfol.blogfa.com ، جهت مطالعه و دانلود قرار دارد که تاکنون صدها بازدید از سراسر کشور و همچنین بعضی کشورهای خارجه داشته است.

 

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

فرا رسیدن بهار طبیعت و سال نو ، بر شما همشهریان عزیز مبارک باد

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

 

  دید و  شنود  ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ 

 

اصلاحيه ای كه هرگز چاپ نشد

به گزارش خبرنگار داخلي نيمه ي خرداد :نشريه دژپل در اقدامي غير حرفه اي مصاحبه اي اختصاصي كه نشريه نيمه ي خرداد با مهندس ابرهام مدير كانون بسيج مهندسين شهرستان دزفول انجام داده بود را بدون ذكر منبع و در حركتي عجيب تر قسمت انتهايي  مصاحبه كه نام اين نشريه در آن بود را حذف و در نشريه دژپل به عنوان مصاحبه به چاپ رساند . حال انتظار نشريه نيمه ي خرداد از مدير مسئول فهيم نشريه دژپل اصلاح و جلوگيري از چنين اقداماتي مي باشد.

 

 

افتتاح دفتر حفظ آثار و نشر ارزشهاي دفاع مقدس بسيج ناحيه دزفول

به گزارش خبرنگار فرهنگي نيمه ي خرداد : در  مراسمی كه با حضور جناب سرهنگ پاسدار فضيلت پناه و  جمعي از بسيجيان برگزار شد، از دفتر حفظ آثار و نشر ارزشهاي دفاع مقدس بسيج ناحيه دزفول واقع در ساختمان كانون بسيج مهندسين جنب مسجد آيت ا... بيگدلي مورد بهره برداري و افتتاح قرار گرفت .

در اين مراسم فرمانده محترم سپاه ناحيه دزفول ، طي سخناني مبني بر لزوم چنين دفتري گفت : اميد است بعد از افتتاح اين دفتر در دزفول تمامي يادواره هاي شهدا و نيز مجموعه اي كامل از آثار شهدا جمع آوري شود تا بتوان براي مراسمات اين چنيني با يكسان سازي امكانات و تجهيزات موجود در هر چه بهتر برگزاري نام و ياد شهدا گام برداشته شود. شايان ذكر است آقاي عظيم سرتيپي به عنوان مدير اين دفتر برگزيده شدند.

 

راه اندازي دفتر رسيدگي به شكايات مردمي و بازرسي در فرمانداري ويژه ی دزفول

به گزارش خبرنگار اجتماعي نيمه ي خرداد : طي حكمي از سوي مهندس اخوان صباغ، دفتر رسيدگي به شكايات مردمي و بازرسي در فرمانداري ويژه دزفول راه اندازي و آقاي فرهاد جاموسي كه داراي ليسانس مديريت مي باشد به اين سمت منسوب شدند .

شايان ذكر است خبرنگار نيمه ي خرداد به اين دفتر مراجعه و از نزديك با خدمات ارزنده اي كه این دفتر مي تواند براي مردم ايجاد كند آشنا و آقاي جاموسي به خبرنگار ما گفت در نظر دارد با سه رويكرد اين دفتر را مديريت كند : 1) ايجاد دفتر شكايات مردمي در تمام ادارات دزفول 2)هر اداره با ايجاد تلفن گويا به درد دل مردم گوش دهند تا مديران بدانند در اداره ي آنها چه مي گذرد  3) هر يك از مسئولين ادارات مكلف است وقتي را براي ديدار عمومي با مردم انتخاب و به اطلاع مردم برساند .

همچنين برخي از مردم كه براي رسيدگي به شكايت و درد دل خود به اين دفتر مراجعه كرده بودند ضمن خوشحالي به خبرنگار ما گفتند كه بعد از مدتها توانستيم حرف خود را به مسئولين برسانيم و از ايجاد چنين دفتري اظهار رضايتمندي مي كردند .

 

برگزاري روز مهندس توسط كانون بسيج مهندسين دزفول

به گزارش خبرنگار پژوهشي نيمه ي خرداد : به همت كانون بسيج مهندسين ناحيه دزفول، پنجم اسفند ماه، سالروز تولد خواجه نصيرطوسي و روز مهندس گرامي داشته شد.  طي مراسمي در سالن مهتاب كه با سخنراني جناب سرهنگ پاسدار فضيلت پناه ، مهندس ابرهام ، مهندس دوايي و آقاي علامه همراه بود، به تعدادي از مهندسان نمونه شهرستان دزفول هدايا و لوح تقدير اهدا شد . لازم به ذكر است در اين مراسم، مهندسان و مسئولين شهري، در چنين مراسمي كه براي اولين بار در سطح شهرستان دزفول اجرا مي شد شركت نمودند.

 

مردان سال 1388  شهرستان دزفول اين بار به انتخاب خوانندگان

به گزارش خبرنگار پژوهشي نيمه ي خرداد : در دو سال گذشته اين نشريه خواسته با انتخاب مردان  سال دزفول، براي مديراني كه يكسال تلاش ميكنند موجب اميدواري و نيز براي ديگر مديران انگيزه ايجاد نمايد تا تلاشي باشد براي اعتلاي نام دزفول .

نشريه نيمه ي خرداد در نظر دارد در اولين شماره ي خود در سال جديد، ضمن بيان مردان سال 1388 به انتخاب هيئت تحريه، در قسمتي ديگر مردان سال 1388 به انتخاب خوانندگان را معرفي نمايد. شايان ذكر است علاقه مندان مي توانند نظر خود را به پيامك نشریه ارسال و يا به پست الکترونیک نشريه ايميل نمايند.

 

برگزاري اردوهاي نوروزي توسط كانون جلسات قرآن دزفول

به گزارش خبرنگار فرهنگي نيمه ي خرداد : آقاي عليرضا زماني راد با اشاره به برگزاري اردوهاي نوروزي توسط كانون جلسات قرآن گفت : اين كانون با برپایي اردوگاهايي در منطقه سردشت ، شهيون و پادگان قدس در روزهاي سوم ، چهارم و پنجم فروردين پذيراي پانصد نفر از اعضاي خوب و مؤمن جلسات میباشد.

مدير كانون جلسات قرآن شهرستان دزفول گفت : با توجه به استقبال بسيار زياد جلسات قرائت قرآن شهرستان ، اين كانون به علت كمي امكانات نتوانست به بيش از اين تعداد، امكانات ارائه دهد كه اميد است مسئولين با عنايت بيشتري نسبت به جلسات، باعث هر چه بهتر شدن اينگونه اردوهاي اعتقادي و فرهنگي شوند .

 

 ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ  

از زحمات و تلاشهای بی وقفه ی جناب آقای مهندس دوایی فر، شهردار دزفول، و همچنین اعضای محترم شورای شهر در ساخت و افتتاح زیرگذر آفرینش، زودتر از موعد مقرر، که باعث رضایتمندی مردم گردید، کمال تشکر و قدردانی را می نماییم.    و من ا... التوفیق

 هیئت تحریریه ی نشریه ی نیمه ی خرداد

    

 |+| نوشته شده در  جمعه 1388/12/28ساعت 11:1  توسط نیمه خرداد  | 

نيمه خرداد شماره ۲۱            جمعه ۱۰ مهرماه 138۸

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

امام امت ، حضرت آيت الله خامنه اي :

کسانی که در دوران دفاع مقدس، سر از پا نشناخته در صفوف دفاع مقدس شرکت میکردند، منتظران حقیقی بودند.

 

 

شادی روح شهیدان صلوات

سردار شهید غلامحسین اخلاق زاده : (از شهدای حسینیه شهید محمدی)

برادران بكوشيد توشه آخرت را جمع‌‌آوري كنيد كه آنجا نه راه فرار است نه راه گريز

 

 

زیر ذره بین ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

 اولین روز جنگ در دزفول

به مناسبت هفته دفاع مقدس و آغاز تجاوز عراق به ایران اسلامی

در روز 31 شهریور 1359 ، بی خبر از همه جا مانند هر روز از محل کارم که خارج از شهر قرار داشت، به خانه ام آمدم . ناگهان با خبری وحشتناک و باور نکردنی روبرو شدم. اهل محل همگی سراسیمه خبر را به همدیگر گزارش می کردند. آنها می گفتند: جنگنده های هوایی به پایگاه هوایی وحدتی (چهارم شکاری) غافلگیرانه حمله کرده اند که در نتیجه باند فرودگاه بمب باران و تخریب و غیر قابل استفاده شده است.

 

کمک رسانی سریع مردم به پایگاه چهارم شکاری

ولوله ی عجیبی در پایگاه ایجاد شده بود. نظامیان به سرعت خانواده های خود را  از آنجا خارج کرده ، و به استحکام مواضع خود می پرداختند.

مردم شریف ، نجیب و انقلابی مسلمان دزفول به ناگهان به خود آمده و دست به دو عمل بزرگ زدند. انسانی(اخلاقی) و انقلابی.

نخست خانواده های نظامیان را چون خواهران و مادران و فرزندان و کسانی خودی در خانه های خویش جای دادند. تقسیم بندی خانواده ها زیر نظر ستادی از برادران، برای انجام این هم عاطفی تشکیل و نام و نشانی هر خانواده نظامی و هر خانواده میزبان ثبت دفتری شد، تا دلیرمردان نیروی هوایی ، بتوانند فارغ البال و با خاطری آسوده از سوی همسر و فرزندانشان، به کار تدارک جنگ بپردازند.

دومین کار انقلابی این بود که حدود بیش از پنج هزار افراد فنی و کاردان، داوطلبانه وارد پایگاه شده و در اندک مدتی، خرابیهای ناشی از بمبارانها را مرمت و حتی جارو نموده و باند را آماده عملیات کردند.

این کارهای مردمی فقط در نصف روز انجام شد. اخبار رسیده ی بعدی نشان داد که شهر ما و پایگاه آن تنها مورد اصابت واقع نشده ، بلکه اکثر پایگاههای کشور ، همزمان مورد تهاجم جنگنده دشمن قرار گرفته است.

 

جنگنده های خودی و دشمن در آسمان دزفول

عصر همان روز برای کسب خبری، سری به خیابان دکتر شریعتی و مرکز شهر زدم تا بیشتر از کم و کیف وقایع آگاه گردم. اینجا بود که برای دومین بار شاهد و تماشا گر هجوم هواپیمای دشمن به آسمان کشورمان بودم. اما این بار جنگنده های خودی به مقابله با آنها وارد عمل شدند و آنها را مجبور به ترک مرزهای ایران نمودند. منِ شهروند غیر نظامی ، که هیچگاه تصور چنین صحنه هایی را در خواب هم نداشتم، به وضوح و با چشمان خود نظاره گر بودم که یک هواپیمای نیروی هوایی عراق و یک فروند هواپیمای نظامی ایرانی، بر فراز شهر به سوی هم آتش گشوده و جنگی شدید در آسمان جریان داشت. در این هنگام بود که اشک در چشمانم حلقه زد و غرورم جریحه دار شد، یعنی چه؟ قبلا شنیده بودم که هرگاه تیپ دو زرهی دزفول در دشت عباس مانور نظامی داشته ، هواپیماهای عراقی جرئت پرواز در آسمان کشور خود را نیز نداشته اند. حال کار به جایی رسیده که عربهای بزدل بعثی، به خود اجازه داده اند به پهنه ی آسمان ایران تجاوز نمایند؟

 

هنوز شروع جنگ به باور مردم نرسیده بود

هنوز مردم باورشان نمی شد. بعضی شایعه ها در آن  روزها حاکی از این بود که ضد انقلاب در درون باغ های مرکبات اطراف شهر، گلوله های توپ را شلیک می کنند. شاید این موضوع در وهله ی اول، خنده آور به نظر می رسید. این نخستین بار بود که شاهد شلیک گلوله های توپ به شهرمان بودیم.

 

امداد رسانی مردم به مجروحین و مصدومین

مردم با ایمان و انقلابی در بدو امر، با اصابت هر گلوله توپ و خمپاره، به محل نزدیک و تجمع می کردند. امداد رسانی به مجروحین و مصدومین در اسرع وقت به عمل می آمد. کم کم فکر نزدیک بودن سپاهیان دشمن به شهر، در مردم به یقین قطعی تبدیل شد. بدون استثنا تمام خانه ها به صورت دژ درآمد. اهالی هر خانه و محل با سلاحهای ابتدایی چون کوکتل مولوتف و سه راهی و ... ، مسلح و آماده دفاع می شدند.

 

شوادون، بهترین پناهگاه خانگی مردم

 کسب و کار و زندگی عادی روزمره در دزفول ادامه داشت. فقط مردم شبها جهت خواب و در هنگام حمله های هوایی و یا موشکی به بهترین پناهگاه خانگی خود یعنی شوادون های قدیمی(زیر زمین های عمیق و خنک) که در اکثر خانه ها وجود داشت بسر می بردند.

روزهای بعد هسته های مقاومت به سرعت شکل گرفت و در مسجد جامع، مدرسه علمیه ی آیت ا... معزی، مسجد امام خمینی(ره)، مسجد لب خندق و سایر نقاط امن شهر، جوانان جان برکف تجمع و تحت تعلیمات و آموزشهای نظامی قرار گرفتند. اطلاعیه های نظامی یکی بعد از دیگری از رادیو پخش می شد. مقررات مربوط به وضعیت قرمز ، زرد و سفید، از طریق رسانه های گروهی به مردم تعلیم داده می شد. کودکان و زنان از ترس به خود می لرزیدند. برای مردن هم تقریبا وضع به همین منوال بود.

نوشته ی محمدرضا دادفر، شهروند دزفولی

 ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ                                   

 

 امام جمعه دزفول:

میخواهند به نام خیّر، بخشی از امکانات بهداشت و درمان دزفول را مصادره کنند

به گزارش خبرنگار فرهنگی نیمه ی خرداد: حجت الاسلام قاضی امام جمعه دزفول در خطبه های نماز جمعه ، با اشاره به وضعیت بهداشت و درمان شهرستان دزفول، ابراز داشتند: قبلا هم من این مطلب رو اشاراتی داشته ام. علارغم تلاشهای زیادی که مسئولین مربوطه انجام میدهند، و به وظایفشان عمل میکنند، باز مشکلاتی در زمینه ی بهداشت و درمان وجود دارد، که متاسفانه یکی از مشکلات عمده در بخش بهداشت و درمان، مصادره کردن بخشی از بهداشت و درمان در دست خیّرین است . ایشان اضافه کرد، ما مخالف استفاده نکردن از خیّرین نبوده و نیستیم اما بدین شکل که عده ای بخواهند انحصار طلبانه در برخی از مسائل ظاهر بشوند با آن مخالفیم.

ایشان همچنین گفت: به من گزارش کردند یکی از خیّرین که بیماری رو در بیمارستان داشته و بهبود پیدا کرده ، اعلام کرده که اگر امکاناتی بیمارستان کم دارد ، به بیمارستان کمک کند. آنان هم به ایشان گفته بودند که تعدادی تخت خواب و ملافه و ... کم دارد. وقتی که خواست تهیه کند، همین خیّرینی که عرض کردم انحصار طلب هستند، به ایشان پیغام داده اند که اینجا حیطه ی کاری ماست، شما وارد نشوید. وی افزود: خیّرین بخشهای درآمد زا مثل m.r.a را در بر گرفته و در بخش هایی که هزینه بر است وارد نشده اند.

ایشان به نامگذاری بیمارستان گنجویان اشاره کرده و ابراز داشتند: من هر چه فکر کردم که چرا نام بیمارستان را به نام این شخص گذاشته اند، توجیهی پیدا نکردم. آیا ایشون دزفولیه؟ عالمی است؟ دانشمندی است؟  فرهیخته ایست؟ شخصیت علمی ای دارد؟ به چه مناسبت بیمارستان را در ورودی شهر گذاشته و به نام این شخص هم نامگذاری کرده اند به طوریکه هر کس که وارد شهر بشود تصوری دیگر در مورد دزفول پیدا می کند. ما تنها شناختی که از این آقا داریم این است که از قبل از انقلاب در خارج از کشور زندگی میکند و هنوز پایش را ایران نگذاشته است، حال چه دلیلی دارد نمیدانیم. ایشان همچنین به نبود یک پزشک زن سنوگرافی در دزفول اشاره و گلایه نمود و البته از زحمات رییس شبکه بهداشت دزفول تشکر کرده و ایشان را در قرار داشتن در برخی محدودیتها ذکر کرد.

ایشان در پایان نیز از وزارت بهداشت و درمان تقاضایی کرد و گفت: وزات بهداشت و درمان، هیئت تحقیقی بفرستند بررسی کنند، ببینند این حرف ما درست است یا نه، و اگر درست بود ترتیب اثر بدهند و مشکل را حل کنند. من از دولت این تقاضا را دارم که توجه بیشتری بکند و از این فضا که عده ای تحت عنوان خیّر نمی گذارند اعتبارات دولتی جذب دزفول بشود، خودشان می آیند دست می گذارند و نمی گذارند بقیه جلو بیایند و آنوقت هم منّت سر مردم می گذارند که ما داریم در دزفول کارهایی میکنیم، این مشکل را حل کنند.   

 

دید و  شنود  ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ  

 

کشتن بیش از هزار ماهی کوچک، دور از چشم مسئولین

به گزارش خبرنگار پژوهشی نیمه ی خرداد: چند روز پیش برای انحراف آب در قسمت سد انحرافی دز به سمت گاومیش آباد شرقی، یک آب بند (دایک) توسط پیمانکاری که زیر نظر سازمان آب و برق خوزستان است ساخته شد، که به علت غیر علمی بودن این آب بند ، موجب صدمه زدن به محیط زیست و تلف شدن بیش از هزار قطعه ماهی کوچک شد و پیمانکار نیز قصد داشته این امر را از چشم مسئولین بپوشاند. نیمه ی خرداد قصد دارد این موضوع را در نشریات بعد مورد بررسی بیشتر قرار داده و از مسئولین زیربط خصوصا اداره محیط زیست دزفول خواستار رسیدگی هرچه سریعتر به این موضوع را دارد. 

 

 

برکناری مدیر نمونه ی استان خوزستان ، به طور یکدفعه وعلتی نامعلوم

به گزارش خبرنگار استانی نیمه ی خرداد: شنبه هفته گذشته ، خبر تعجب برانگیز برکناری مهندس تابش، ریاست شهرکهای صنعتی خوزستان به گوشمان رسید.

خبرهای شنیده شده حاکی از آن است که چند تن از نمایندگان مجلس خوزستان که منافع خود را در وجود ایشان در این سمت نمی دیدند، زیر پای ایشان را پیش وزیر جدید صنایع خالی کرده که البته جالب توجه اینکه تاریخ حکم تودیع ایشان چند روز قبل از رای اعتماد به وزیر درج شده است. این اقدام که به صورت یکدفعه ای و بر خلاف روال تودیع مدیران استانی انجام گرفته، مخالفت برخی مسئولین استانی از جمله استاندار، که در مراسم تودیع و معارفه نیز شرکت نکردند، و همچنین نارضایتی برخی مسئولین شهرکهای صنعتی خوزستان را در پی داشته است.

مهندس تابش دارای مدرک فوق لیسانس برق از دانشگاه خواجه نصیر الدین طوسی است که یک هفته قبل از این ماجرا ، در عملکرد عمومی شهرکهای صنعتی ، مقام اول را کسب می کنند . ایشان همچنین در سال 87 به عنوان مدیر نمونه استان خوزستان و جزء مدیران برتر کشوری معرفی می شوند. شایان ذکر است که بعد از این ماجرا، از ایشان برای استفاده در برخی بخشهای دیگر دولت دعوت به عمل می آید که ایشان دیگر نمی پذیرند.

 

 

آغاز کاشت نهال در سطح شهر و چند پیشنهاد

به  گزارش  خبرنگار شهری نیمه ی خرداد : با خنک تر شدن هوا ، کاشت نهال در سطح خیابان های شهر آغاز شد . این کار برای چندمین سال پیاپی است که توسط شهرداری دزفول انجام می شود که البته در زیبا سازی و خنک تر شدن هوای شهر تاثیرات مطلوبی داشته است و عموم مردم نیز از این امر رضایت خوبی دارند که میتوان گفت با نگهداری خوب از این نهال ها ، رضایت خود را بهتر نشان داده اند. اما در بهبود این امر پیشنهاداتی نیز داشتیم و آن اینکه،

میتوان در یک خیابان به جای کاشت چندین نوع  نهال، فقط یک نوع نهال بکاریم و نهال نوع دیگر را در خیابان بعدی بکاریم . یعنی در هر خیابان فقط شاهد یک نوع درخت باشیم . با این کار علاوه بر اینکه با همان هزینه ، شهر سبز خواهد شد، خیابان های شهر نیز زیباتر به نظر رسیده و همچنین نظم شهری نمایان تر جلوه خواهد کرد.

کاشت برخی درختان همچون کانوکارپوس که پرحجم بوده و در برخی نقاط، دید رانندگان را نسبت به مسیر روبه رو و عابرین پیاده کور میکنند، باید از کاشت آنها خصوصا در مکان های پر رفت و آمد شهر، برای جلوگیری از برخی تصادفات احتمالی، ممانعت ورزید.

فاصله کاشت نهال ها در ساحل رودخانه نیز باید به حدی باشد که نمای زیبای رودخانه دز از ساحل، را از بین نبرد، که در برخی نقاط همچون پارک دووه، شاهد کاشت نهال ها در فاصله ای بسیار کم بوده که با بزرگ شدن این درختان ،نمای رودخانه از ساحل بسیار کم خواهد شد.

ضمنا علاوه بر خیابانهای مرکزی شهر ، کاشت نهال در بقیه نقاط    حاشیه ای شهر همچون منطقه سیاهپوشان،کوی طالقانی،اطراف مصلای نماز جمعه وهمچنین برخی ورودی های شهر نیز خالی از لطف نیست.

 

 

جوابیه سخنگوی شورا به خبر “ از قول تا عمل”

به گزارش خبرنگار داخلی نیمه ی خردادبه نقل ازسخنگوی نیمه ی خرداد:

 مهندس ریاضی سخنگوی شورای شهر در جواب مطلبِ از قول تا عمل منتشر

در این نشریه، جوابیه ای را به شرح زیر ارسال نمودند:

 در خصوص مطلب درج شده در شماره 19 نیمه خرداد مورخ 30 مرداد 88 به استحضار میرساند که علت تاخیر در دعوت از خبرنگاران برای حضور در جلسه ی پاسخگویی سخنگوی شورای شهر، آماده نشدن نهایی بودجه سال 88 و وجود ایراداتی در ارائه ی آن توسط شهرداری بود که در حال حاظر این اشکالات توسط کمیسیون برنامه و بودجه مرتفع شده است. نکته دیگر اینکه علیرغم درخواست مکرر از روسای کمیسیونهای مختلف در چند هفته ی اخیر، متاسفانه هیچگونه گزارشی ارائه نشده و برخی دوستان علاقمندند گزارشات و مطالب خود را مستقیما با جراید، نشریات و رادیو مطرح نمایند.        

 “محسن ریاضی، سخنگوی شورای اسلامی شهر دزفول”

شایان ذکر است که بعد از درج خبرِ “ از قول تا عمل” ، با پیگیری هایی که توسط ریاست و سخنگوی شورای اسلامی دزفول به عمل آمد، از خبرنگاران جهت حضور در جلسات شورا دعوت به عمل آمد، نشریه شورا از یکرنگی بیرون آمد و همچنین جلسه ی سخنگوی شورا با خبرنگاران برگزار گردید که جای تشکر دارد.

                     

 ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ 

جناب سرهنگ بهزاد جولایی ، انتصاب جنابعالی را به ریاست مرکز فرهنگی دفاع مقدس شهرستان دزفول تبریک گفته ، امید که در شناساندن اهداف و نتایج دفاع مقدس به نسل جوان، موفق باشید.  

هیئت تحریریه ی نشریه ی نیمه ی خرداد

  

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ 

 

در نامه ای به رییس جمهور:

 طرح واگذاري اراضي پادگان شهيد جعفرزاده دزفول باید اجرايي شود

به گزارش خبرنگار اجتماعی نیمه ی خرداد: اعضاي شركت‌هاي تعاوني مسكن مهر دزفول با نوشتن نامه‌اي به رئيس‌جمهور خواستار اجراي مصوبه سفر دوم دولت و واگذاري اراضي پادگان شهيد جعفرزاده براي ساخت و ساز واحدهاي مسكوني مهر شدند. در اين نامه كه از سوي هيئت مديره شركت‌هاي تعاوني مسكن مهر اين شهرستان به نمايندگي از اعضاي تعاوني‌ها نوشته شده، سازمان مسكن و شهرسازي براي سرباز زدن از اجراي مصوبه دولت، مورد انتقاد قرار گرفته است.

 

در اين نامه آمده است: بيش از 23 ماه از آغاز طرح مسكن در كشور مي‌گذرد و بيشتر شهرهاي كشور گام‌هاي بلندي در اجراي اين طرح برداشته‌اند، اما در دزفول هنوز اقدام عملي صورت نگرفته و در اين مدت از بين 41 هزار نفر متقاضي ثبت‌نام شده، بيش از 13 هزار نفر در قالب 170 شركت تعاوني سازماندهي شده و آماده دريافت زمين هستند.  

در ادامه اين نامه آمده است: يكي از زمين‌هاي پيش‌بيني شده براي اجراي طرح مسكن مهر در دزفول، اراضي پادگان شهيد جعفرزاده است كه از مرغوبيت مكاني برخوردار بوده و مورد درخواست مردم است، اما با وجود درخواست فرماندار و ديگر مسئولان شهرستان و نيز مصوبه نماينده تام‌الاختيار دولت در سفر دوم به استان خوزستان، مبني بر لزوم واگذاري اراضي مذكور به طرح مسكن مهر، سازمان مسكن و شهرسازي بدون ارائه هيچ دليل فني حاضر به تحويل آن به مردم نيست.

در بخش ديگري از نامه اعضاي شركت‌هاي تعاوني مسكن مهر دزفول تصريح شده است: مخالفت سازمان مسكن و شهرسازي با واگذاري اراضي در حالي صورت گرفته كه برابر مستندات، زمين‌هاي مذكور به بهانه طرح مسكن مهر توسط اين سازمان از سپاه بازپس گرفته شده و تنها به توصيه يك مشاور، مسكن و شهرسازي اصرار دارد كه اين طرح در يكي ديگر از مناطق دورافتاده شهر به اجرا در آيد.

درحال حاضر سازمان مسكن و شهرسازي قصد دارد طرح مسكن مهر دزفول را در منطقه كوپيته كه يكي از مناطق دورافتاده شهر و داراي مشكلات عديده فني، عمراني، فرهنگي، امنيتي و اجتماعي و داراي كاربري و استفاده كشاورزي است به اجرا در آورد و اين اصرار سازمان، باعث دلسردي و انصراف عده زيادي از متقاضيان از ادامه شركت در طرح مسكن مهر شده است. در ادامه اين شكواييه ضمن انتقاد از همراهي معاونت عمراني استانداري خوزستان با تصميم سازمان مسكن و شهرسازي در اين رابطه، اين اقدام خلاف مشي عدالت‌گستر دولت دهم و موجب طبقاتي كردن جامعه دزفول و تقسيم آنان به شهروندان درجه يك و دو و ايجاد بدبيني گسترده نسبت به خدمات دولت مردمي و اصولگرا عنوان شده است.

در پايان اين نامه هيئت مديره شركت‌هاي تعاوني مسكن مهر شهرستان دزفول از رئيس‌جمهور استدعا كرده‌اند ضمن برخورد قاطع با مسئولان متخلف، موضوع درخواست اعضاي تعاوني‌ها به طور ويژه بررسي شده و سازمان مسكن و شهرسازي خوزستان نسبت به اجرايي كردن مصوبه دولت اقدام لازم را به عمل آورد. 

 |+| نوشته شده در  جمعه 1388/07/10ساعت 17:25  توسط نیمه خرداد  | 

نيمه خرداد شماره ۲۰            جمعه ۲۰ شهریور ماه 138۸

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

امام امت ، حضرت آيت الله خامنه اي :

خودتان را برای راهپیمایی روز قدس آماده کنید، آن هم صحنه ی عظیمی است برای اینکه همه بدانند که ملت ایران در صحنه است، بیدار است، پابرجاست.

 

شادی روح شهیدان صلوات

سردار شهید عبدالمجید طیب طاهر : (از شهدای حسینیه شهید محمدی)

اين را بگويم كه يادمان را به عكسمان زنده ندارید.

 

 

زیر ذره بین ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ 

اگر از فضولی دست بر ندارید٬

سرکوب خواهید شد...!

قبله پیشین و قلب کنونی مسلمین

سلام بر تو ای قدس ای سرزمین نبوت و خاستگاه نور و ای پایگاه عروج انسان به سوی خدا. ای قلب جهان اسلام و محبوب دل میلیون‏ها انسان آزاده.

درود فراوان ما بر تو ای سرزمین ایثار و شهادت که چه انسان‏های شایسته و از جان گذشته‏ای را در درون خود پرورانده‏ای. به ما بگو که پاسداران مدافع تو به کدامین گناه کشته می‏شوند؟ آیا جز این است که آنها نمی‏توانند شاهد اسارت تو در چنگال اشغالگران صهیونیست باشند؟

ای قدس، همه آزاداندیشان جهان، مظلومیت خاموش تو را فریاد می‏کشند، آنان، کودکان شیرخوار تو را دیده‏اند که به جای آغوش گرم مادر در آغوش سرد خاک خفته‏اند و نیز جوانانت را که به جای حجله‏گاه عروسی، در حجله‏گاه مرگ آرمیده‏اند. آنان، درماندگی پدرانی را دیده‏اند که در کنار خویش بهترین گل‏های وجودشان، با گلوله قساوت دشمن پرپر شده است و مردمانی که در بند اسارت دشمن، قربانی توحش گرگ صفتان تاریخ می‏شوند. آنان، ستم پیشه‏گانی را دیده‏اند که با گام‏های پلیدشان، کانون وحی خدا را آلوده‏اند و جوانانی را می‏شناسند که در تقابل گلوله‏های گرم تفنگ، تنها، سنگ سرد دارند.

ای قدس، اردوگاه‏هایی که به آوارگانت پناه داده، چفیه‏های عربی که رنگ خون گرفته و آرامشی که سال‏هاست به سفر رفته است، همه و همه، مظلومیت تو را فریاد می‏کنند.

لیله‏القدر تاریخ اسلام

مقام معظم رهبری درباره روز قدس می‏فرمایند:

«اکنون، جمعه آخر ماه مبارک رمضان ـ که از سوی امام راحل عظیم ما رحمه‏الله روز قدس نامیده شده ـ در پیش روی ماست. [باید] روز قدس را و همه این ایام حساس را که لیلة‏القدر تاریخ اسلام است، به بیداری و هشیاری بگذرانیم و تا مطلع‏الفجر نجات ملت‏های مسلمان و مخصوصا ملت شجاع و مظلوم فلسطین، دست از تلاش نکشیم. این جانب امیدوارم ملت بزرگ ما در این روز قدس نیز مانند همیشه با حضور یکپارچه خود در خیابان‏ها و راه‏پیمایی تا محل نمازهای جمعه، فریاد رسا و غریو رعدگون خود را به گوش جهانیان برساند و تکرار کند که امت امام خمینی عظیم، همواره در کنار فلسطین، و خصم دشمنان آن خواهد بود».

دلِ خونِ پیامبر (ص)

شهید مطهری رحمه‏الله آن اندیشمند بیدار، سال‏ها پیش، قبل از آن که فاجعه خونبار فلسطین، عمقی این چنین بیابد، درباره ابعاد آن هشدار داده بود: «هدف مگر تنها همین است که دولت کوچکی در آن جا تشکیل بشود؟ خیلی اشتباه کردید! همه اشتباه کرده‏اند. او می‏داند که یک دولت کوچک، بالاخره نمی‏تواند در آن جا زندگی بکند. یک اسرائیل بزرگ که دامنه‏اش از این طرف تا ایران خودمان هم شاید کشیده شود. به قول عبدالرحمان فرامرزی که گفت: این اسرائیل را که من می‏شناسم فردا، ادعای شیراز را هم می‏کند و می‏گوید: شاعرهای خود شما همیشه در شعر خودشان اسم شیراز را ملک سلیمان گذاشته‏اند. هرچه بگویی آقا، این تشبیه است، می‏گوید: سند از این بهتر هم شما می‏خواهی؟! مگر ادعای مدینه را ندارند؟ مگر ادعای خیبر را ندارند؟ خیبر که نزدیک مدینه است، مگر روزولت پیشنهاد نداد به پادشاه وقت عربستان سعودی که این خیبر را شما بیایید بفروشید به اینها؟ مگر اینها ادعای عراق و سرزمین‏های مقدس شما را ندارند؟ واللّه‏ قضیه‏ای که دل پیامبر اکرم را امروز خون کرده است این قضیه است. داستانی که دل حسین بن علی علیه‏السلام را خون کرده این قضیه است».

                           روزی است که...

ویژگیهای روز قدس در سخنان امام راحل عظیم الشأن جایگاه ویژه ای داشته و ایشان توجه ویژه ای به این روز داشته اند که در اینجا به برخی از سخنان ایشان اشاره می کنیم:

روز قدس ، روزی است که...

* روزى است که بايد مستضعفين مجهز بشوند در مقابل مستکبرين، و دماغ مستکبرين را به خاک بمالند.

* روزى است که بين منافقين و متعهدين امتياز خواهد شد.

* روزى است که بايد اين دنباله روهاى رژيم سابق در ايران، و آن توطئه چينهاى رژيم فاسد و ابرقدرتها در ساير جاها خصوصا در لبنان، تکليف خودشان را بدانند.

* روزى است که بايد همت کنيد و همت کنيم که قدس را نجات بدهيم، و برادران لبنانى را از اين فشارها نجات بدهيم.

* روزى است که بايد جامعه مسلمين همه اظهار وجود بکنند و هشدار بدهند به ابرقدرتها و به اين تفاله هايى که مانده است از آنها - چه در ايران و چه در ساير جاها.

* روزى است که بايد به همه ابرقدرتها هشدار داد که بايد دست خود را از روى مستضعفين برداريد و سر جاى خود بنشينيد.

* روزى است که اسلام را بايد احيا کرد و احيا بکنيم، و قوانين اسلام در ممالک اسلامى اجرا بشود.

* روزى است که بايد به همه ابرقدرتها هشدار بدهيم که اسلام ديگر تحت سيطره شما، به واسطه عمال خبيث شما، واقع نخواهد شد.

* روزى است که بايد جمهورى اسلامى در سراسر کشورها بيرق آن برافراشته شود.

* روزى است که بايد به اين روشنفکرانى که در زير پرده با امريکا و عمال امريکا روابط دارند هشدار داد. هشدار به اينکه اگر از فضولى دست برنداريد، سرکوب خواهيد شد! ما به آنها مهلت داديم و با آنها با ملايمت رفتار کرديم که شايد دست از شيطنت بردارند و اگر دست برندارند، کلمه آخر را خواهيم گفت و خواهيم به آنها فهماند که ديگر رژيم سابق قابل برگشتن نيست و ديگر امريکا نمى تواند به اينجا حکومت کند، و ديگر ساير ابرقدرتها نمى توانند در اين مملکت حکومت کنند.

روز قدس، حضور همگانی و نماد آگاهی و بیداری

روز قدس، نمایش اقتدار و عظمت و رزمندگی و نماد بیداری و آگاهی جهان اسلام و ملت‏های مسلمان است. حضور یکپارچه مردم روزه‏دار، به استکبار جهانی و خائنان به آرمان‏های فلسطین خواهد فهماند که مسلمانان جهان، هرگز از اصول و آرمان‏های خود ـ که آزادی فلسطین یکی از آنهاست ـ دست نخواهند کشید و هم چنین به مبارزان فلسطینی، این امید را می‏دهد که در مبارزه خود علیه اشغال‏گران قدس شریف، تنها نیستند و تمامی مسلمانان جهان همواره یار و یاور آن‏ها خواهند بود.

حال که زورگویی های رژیم صهیونیستی به اوج خود رسیده، به گونه ای که دستور ادامه ی شهرک سازی در کرانه باختری رود اردن را صادر نموده و همچنین از محاصره ی باریکه ی غزه و فاجعه ی انسانی دست بر نمیدارد ،  نیمه ی خرداد با حضور خود در این راهپیمایی با شکوه، همگان را به حضور گسترده در این راهپیمایی و   وظیفه ی شرعی دعوت مینماید. به امید نابودی تمامی دشمنان اسلام.مرگ بر اسراییل.

جانان من برخیز بر جولان برانیم               زان‏جا به جولان تا خط لبنان برانیم

آن‏جا که هر سو صد شهید خفته دارد           آن‏جا که هر کویش غمی بِنْهُفْته دارد

تکبیر زن، لبیک گو، بنشین به رهوار            مقصد دیار قدس همپای جلودار

 

دید و  شنود  ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ        

 

دانشگاه آزاد اسلامی دزفول، به انتظار انتخابی متین تر

به گزارش خبرنگار پژوهشی نیمه ی خرداد: دانشگاه آزاد دزفول از لحاظ جمعیتی، درحدود 24 هزار دانشجو دارد و از لحاظ وسعت، دارای وسعت بالایی است و جزء دانشگاههای بسياربزرگ محسوب مي شود و بر همین اساس، رئيس این دانشگاه حداقل بايد هيات علمي و دانشجوي دکترا باشد. اين دانشگاه داراي ششصد نفر هيات علمي و بيش از يکصد نفر از هيات علمي آن داراي مدرک دکترا هستند. همچنین برخی از معاونین و اساتید این دانشگاه، با مدرک دکترا ، قبلا ریاست برخی از دانشگاهها را بر عهده داشته اند.

تغيير ریاست دانشگاه آزاد دزفول از يک دکتراي معماري و با سابقه ی مسئولیت های کشوری، به يک فوق ليسانس علوم سياسي که هيچ گونه سابقه آموزشي و تدریس ندارد، نارضايتي گسترده مردم فهیم دزفول، برخی مسئولین شهری، دانشجويان، اساتید و کارکنان اين دانشگاه را در پی داشته است.

قدرت ا... متين، داراي ليسانس کشاورزي از دانشگاه شیراز و فوق ليسانس علوم سياسي از دانشگاه آزاد اصفهان و رئيس دفتر نماينده شهر دزفول است که اينک، به رياست دانشگاه آزاد دزفول منصوب شده است.

قابل تذکر است که ما برخی ادبیات های نادرست در انتقادپذیری را که در چند روز گذشته در شهر دیده شده را نمی پذیریم و ادب انتقادپذیری ما با چنین ادبیاتی سازگار نیست و البته این انتصاب را نیز نخواهیم پذیرفت و اعلام می کنیم که انتقاد نیمه ی خرداد به نقد شرایط موجود این دانشگاه و این انتصاب جدید، با اطلاع کامل از سوابق آقای متین نیا و انتشار آنها در شماره قبلی این نشریه که جهت رفع برخی اتهامات بی اساس (که در دین ما اتهام ناروا به دشمن هم روا نیست)، صورت گرفته است و انتظار میرود در انتصابات دیگر این دانشگاه، مسئولین دانشگاه آزاد و همچنین مسئولین کشوری، منطقه ای و شهری، متین تر اقدام نمایند.

تنزل رتبه ی دانشگاه آزاد دزفول در میان دانشگاههای آزاد کشور، حداقل از رتبه اول در منطقه 6 کشور، به رتبه هایی پایین تر، آنهم در طول دو،سه سال اخیر ، بایستی موجبات انتصاب یک مدیریت قوی تر با مدارک علمی و پژوهشی بهتر و سابقه و توان مدیریتی بالاتر، با پیگیری مسئولین شهر می شد که متاسفانه صورت نگرفت.

     

 

 

  افتتاح 11 پروژه ی شهرداری

به گزارش خبرنگار شهری نیمه ی خرداد: در شب میلاد امام حسن مجتبی(ع) در مراسم جشنی که با حضور طباطبایی، معاون استاندار خوزستان برگزار شد، 11 پروژه جدید شهرداری مورد بهره برداری قرار گرفت. در این مراسم که مسئولین شهری حضور داشتند، طباطبایی از زحمات دوایی فر شهردار دزفول تشکر کرد. ایشان با ذکر این نکته که پروژه هایی همچون زیرگذر و پارکینگ طبقاتی ، اقدامات خوبی بوده و ما باید در تمامی نقاط استان شاهد اجرای اینگونه پروژه ها باشیم، افزودند: این گونه کارهای عمرانی در شهر قطعا نتیجه ی تلاش همه ی مسئولین شهری بوده است که از همه ی آنها نیز باید تقدیر و تشکر نمود. ایشان همچنین دیدگاه خود را نسبت به آینده ی دزفول، دیدگاهی امیدوار کننده خواند.

در پایان این مراسم لوح سپاسی از طرف شورای اسلامی شهر ، به شهردار، رییس شرکت نیک تابان دز(پیمانکار زیرگذر) و رییس شرکت ناوک صاعقه(پیمانکار پارکینگ طبقاتی) اهدا گردید. البته قابل توجه است که از این پروژه ها، پارکینگ طبقاتی هنوز تکمیل نشده و در هفته ها و یا ماههای آتی قابل استفاده خواهد بود، پیاده رو سازی بلوار علامه طباطبایی هم از چند صد متر، چند ده متر آن بیشتر آماده نیست ، از نهضت آسفالت در سطح شهر هم ، ما که چیز خاصی مشاهده نکردیم.

                            

 

 امام جمعه دزفول:

بعضي مدعيان در فکر مصالح مردم نيستند

به گزارش خبرنگار فرهنگی نیمه ی خرداد: حجت الاسلام سيدمحمد علي قاضي دزفولي در خطبه هاي نمازجمعه ، راه اندازي جنگ رواني عليه دادگاه محاکمه سران اغتشاش را برنامه اي از قبل تعيين شده دانست و تصريح کرد: اغتشاشگران از مدتها قبل در پي آن بودند که اعترافات دستگير شدگان در انظار عمومي غير قانوني و فاقد ارزش نشان داده شود.  ایشان افزودند: هر انسان آزاده و درست انديشي با شنيدن اعترافات متوجه مي شود که متهمان مزبور به خود آمده و بر اساس وجدان، واقعياتي را به زبان آورده اند.

 

حجت الاسلام قاضي جريانات پس از انتخابات دهمين دوره رياست جمهوري را عبرتي بزرگ دانست و گفت: همه ي اقشار بويژه نخبگان، مديران و خواص جامعه بايد در اين وقايع و دلايل تداوم آن تدبر کنند و جريانات، بسياري از ناگفته ها را بازگو کرد و به همه فهماند که بعضي مدعيان در فکر مصالح مردم نيستند. وي ولايتمداري را سد بزرگي در مقابل دسيسه هاي بدخواهان نظام اسلامي دانست و خاطرنشان کرد: هرگاه فرامين مقام معظم رهبري مورد توجه حقيقي قرار گرفته، فتنه ها ناکام مانده است. اکنون کشور در حال حرکت بسوي پيشرفت و آرامش است و دیگر از صحبت ها و موضع گيريهاي تنش آفرين باید پرهیز کرد.

 

خبرهای کوتاه  ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

* مهندس علامه، به سمت معاونت عمرانی و برنامه ریزی فرمانداری دزفول منصوب شد.

 

* مهدي غضنفري، معاون وزير بازرگاني گفت: سازمان توسعه تجارت ايران تاكنون از ايجاد و توسعه 10 پايانه صادراتي در مكان‌هاي مختلف كشور حمايت كرده است که از آن جمله دزفول را نیز نام برد. وي تصريح كرد: هدف اصلي از ايجاد پايانه هاي صادراتي، برقراري هماهنگي و ارتباط تنگاتنگ بين نظام‌هاي توليد، توزيع و صادرات است.

 

* سيدعباس طباطبایی، معاون امور عمراني استاندار خوزستان، از آغاز برخورد قانوني با برداشت‌كنندگان غيرمجاز معادن و قلع و قمع پنج معدن غيرمجاز در دزفول در شهريور ماه خبرداد. وي رامهرمز و دزفول را نقاط بحراني در زمينه تخلفات برداشت از معادن ناميد.

 

* حجازي استاندار خوزستان، در نشست کارگروه اشتغال و سرمايه گذاري شهرهاي دزفول و انديمشک گفت: در اين راستا توجه به طرح بنگاه هاي زودبازده و رفع مشکلات آنها از اهميت ويژه اي برخوردار خواهد بود و در صدد هستيم تا با برگزاري نشست هاي کارگروه اشتغال استان در تمامي شهرستانها به رفع مشکلات و موانع اين طرح ها پرداخته و اهداف دولت را در اين بخش عملي کنيم.

 

* زهرا نهاوندي معاون اجتماعي سازمان بهزيستي خوزستان، از راه‌اندازي اورژانس اجتماعي در دزفول، از مهرماه سال‌جاري خبر داد و افزود: اورژانس اجتماعي قرار بود از نيمه شهريورماه راه‌اندازي شود كه به مهرماه موكول شد.

 

* به همت جمعي از خيران و علاقمندان، مؤسسه بيماران ديابتي شمال خوزستان به مركزيت شهرستان دزفول راه‌اندازي شد. محمدرضا كسايي مدیرمؤسسه خيريه بيماران ديابتي دزفول، هدف از تشكيل اين مركز را شناسايي بيماران ديابتي، آموزش و راهنمايي بيماران و ارائه برخي خدمات به اين افراد عنوان كرد. وی از جمله فعاليت‌هاي اين مؤسسه تازه تأسيس‌را شناسايي بيش از 13 هزار بيمار ديابتي و برقراري ارتباط براي ارائه اطلاعات لازم به آنها ذکر کرد.

 

 

* سعيد گل‌گل، مسئول مركز شماره يك كانون پرورش فكري دزفول از طراحي نرم‌افزار دانشنامه نجوم در مركز شماره يك كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان دزفول خبر داد و گفت: اين نرم‌افزار نخستين نرم‌افزاري است كه توسط گروه پژوهشگران نوجوان پسر اين مركز طراحي شده و شامل مطالبي درمورد صور فلكي، سياه چاله‌هاي فضايي، منظومه شمسي و همچنين تصاويري از سياره‌ها و ستارگان و بازي و سرگرمي است.

 

 

* مراسم جشن گلريزان آزادسازي زندانيان، همزمان با ايام ولات امام حسن مجتبي(ع) در نيمه ماه رمضان، به صورت همزمان در برخی شهرهای استان از جمله دزفول برگزار شد.

 

* مرتضي اميدبخش، مدير حفظ نباتات استان خوزستان از معرفي توليدكنندگان مركبات دزفول براي دريافت برچسب سبز، به عنوان نخستين محصول سالم استان خبر داد. وي افزود: حذف سموم پرخطر و جايگزيني آن با سموم كم خطر و بي‌خطر از جمله مشخصات محصول سالم بوده كه محصول مركبات دزفول به عنوان نخستين محصول سالم در استان شناخته شده است. ایشان ادامه داد: هر توليد كننده‌اي كه بخواهد براي توليد محصول سالم خود داوطلب شود، بايد مكان توليد و تمام عمليات داشت و برداشت خود را تحت نظر اداره كل استاندارد و تحقيقات و همچنين مديريت حفظ نباتات استان انجام دهد.

     

 

* شهردار دزفول گفت: اجراي كامل شبكه آبياري و آبرساني خام براي سيراب‌كردن فضاي سبز اين شهر به 89 ميليارد ريال اعتبار نياز دارد. وي افزود: پس از اجراي اين طرح، آب مورد نياز فضاي سبز دزفول كه هم اكنون از آب تصفيه شده شهري تامين مي‌شود، از منابع آب خام رودخانه و چاه برداشت شده و به مصرف آبياري مي‌رسد.

 

 

* در مسابقات المپيك نانشنوايان در تایوان و در رشته ی کشتی ، در 84 كيلوگرم ميثم قبشه دزفولي دومين مدال طلا را براي ايران به ارمغان آورد.

            

 ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

جهت ارسال پیامک به این نشریه، در صورت قطع بودن شماره پیامک ، میتوانید نظرات خود را در قسمت نظرات سایت نیمه ی خرداد نیز ارسال نمایید.

 |+| نوشته شده در  جمعه 1388/06/20ساعت 12:16  توسط نیمه خرداد  | 

نيمه خرداد شماره ۱۹            جمعه ۳۰ مرداد ماه 138۸

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

امام امت ، حضرت آيت الله خامنه اي :

ملت ایران جوانان پارسا ، مؤمن ، شجاع، آماده به کار و امتحان داده در میدان های دشوار تربیت می کند. این جوان ها با جوان های دیگر در سطح دنیا ، قابل قیاس نیستند.

 

شادی روح شهیدان صلوات

سردار شهید عبدالعلی کرمی : (از شهدای حسینیه شهید محمدی)

ما (اسلام) از ظلم بيزاريم و از عادل (هرجا كه باشد) دفاع مي‏كنيم و هركس قدمي غير اين شعار بردارد، با مشت جواناني غيور و مجاهد در هم كوفته خواهد شد.

 

زیر ذره بین ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ 

اين موجود را شناسايي کنيد ! 

اين موجود در زمره جانداران قرار گرفته و گاها بعضي ها عنايتي نموده آن را آدم هم به حساب مي آورند!! که البته بستگي دارد به نوع  رفتار اين موجود زنده با بعضي ها!

اين موجود دو دست و دو پا و دو چشم و يک سر دارد ولي موجود شناسان بر وجود ماده اي به نام عقل در سرآن ترديد دارند ودليل اين ترديد نيز انتخاب شغلي است که موجود ياد شده کرده است!

موجود قصه ما در ميان بقيه ادمها زندگي مي کند و غالبا در پايين ترين نقاط شهر به حالت مستاجري به زندگي خود ادامه مي دهد ولي اکثرا احوالات بالاشهري ها را به همه بازگو مي کند!

ماشين مدل بالا و خانه هاي شيک بر اين موجود حرام بوده وفقط زماني که در محضر بالانشين ها قرار مي گيرد نشستن بر مبلهاي آنچناني و گاها سوار بر ماشينهاي اينچناني را تجربه مي کند!

امنيت شغلي براي اين قشر مثل شوخي بي مورد با جناب عزرائيل مي ماند که معلوم نيست چه نتيجه اي را در بر خواهد داشت.

شرمندگي درروز زن ومرد وخريدهاي اعياد براي خانواده به خاطر نداشتن چرک کف دست ! مفهومي ندارد و در روزهاي ياد شده اصلا شرمنده خانواده اش نيست چون هميشه با اين شرمندگي به همان زندگي ياد شده ادامه مي دهد. خانواده گرام نيز به وضعيت موجود عادت کرده اند.

اين موجود در ظاهر بسيار طرفدار دارد ولي در باطن خيلي ها راضي نيستند سر به تنش آرام گیرد!

هنوز به نتيجه معماي ما نرسيده ايد !؟ اگر اينگونه هست بايد وجود همان ماده که عقل نام گرفته در سر شما هم مورد بررسي قرار گيرد.

تنها يک راهنمايي کوچک مي توانيم داشته باشيم که اگر بعد از آن باز به نتيجه نرسيديد از خودتان نا اميد هم شديد ايرادي ندارد.

گاهي اين موجود را خبر نگار هم مي نامند!

“روز خبرنگار ، بر تمامی خبرنگاران سخت کوش مبارکباد”

 

 

جلسه هیئت مشاورین نیمه ی خرداد با اعضای هیئت تحریریه

موافقت اولیه برای تشکیل وکلای نیمه ی خرداد

به گزارش خبرنگار داخلی نیمه ی خرداد : دراین دیدار که به مناسب روز خبرنگار توسط هیئت مشاورین نیمه ی خرداد در حسینیه شهید محمدی برگزار شد، اعضای هیئت تحریریه ضمن بیان دیدگاهای خود از هیئت مشاورین خواستند پیوستن اعضایی به عنوان وکلای حقوقی این تشکل را بررسی کنند که سخنگوی هیئت تحریریه ضمن لزوم همچین گروهی در این تشکل گفت : با توجه به بی تفاوتی برخی ها برای پیگیری مشکلات شهرستان شهید پرور دزفول، می توان با چنین اقدامی مطالبات مردمی را به صورت حقوقی پیگیری کرد و برای راهنمایی شهروندان برای طرح مشکلشان حرکتی ارزنده ایفا کرد. اعضای هیئت مشاورین نیمه ی خرداد ضمن موافقت از پیوستن چند تن از وکیلان متعهد و متدین به این تشکل مردمی از اعضا خواستند گزینه های خود را طی یک هفته اعلام تا در جلسه بعدی هیئت مشاورین مورد بحث و بررسی قرار گیرند .

در ابتدای این مراسم سخنگوی هیئت تحریریه نشریه نیمه ی خرداد ،از اقدامات و جلساتی که با برخی از مسئولین داشته، گزارشی به صمع اعضا رساند.

 

 دیدار  و  گفتگو ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

در دیدار سخنگوی نیمه ی خرداد با مدیر کانون بسیج مهندسین دزفول،

مدیر کانون بسیج مهندسین دزفول:

با کار خود شعار دهیم ، نه پشت شعار ناتوانی، خود را پنهان کنیم

به گزارش خبرنگار پژوهشی نیمه ی خرداد: مهندس احسان ابرهام با بیان اینکه جوانانی که با بی نامی تمام سعی در جهت اعتلای نام دزفول دارند باید دیده شوند گفت : مسئولین به جای حمایت از جوانان غیور و با دانش و بهره گیری از پتانسیل عظیم این قشر، خود راپشت  شعارهای رنگارنگی پنهان کرده اند که هیچ فایده ای جز ژست سیاسی  بدنبال نخواهد داشت.

 مدیر کانون بسیج مهندسین افزود: برای مثال کانون بسیج مهندسین با طرحی توجیهی و در جلسات مکرر با تمام مسئولین مربوطه و با جمع آوری آنها به دور یک میز، به هیچ نتیجه مشخصی برای تاسیس پارک فناوری شهرستان دزفول نرسیدند. که  این طرح حاصل چندین ماه تلاش و تحقیق محققین این کانون بود . ولی بعدها معلوم شد که تمام مسئولین جداگانه در مصاحبه های خود و در جمعهای به اصطلاح علمی، ادعای انجام پارک فناوری را دارند که بعد از بررسی معلوم شد این اقدام فقط جنبه شعارگونه داشته .

ابرهام با تاکید بر این نکته که با کار خود شعار دهید گفت : اما با کارهای شایسته و با نگاه علمی می توان با روحیه ای تعامل گونه و به دور از سلایق شخصی و با تکیه و توانمندیهای عامه ی مردم و بخصوص جوانان نخبه ی این شهرستان، روحیه ی "ما می توانیم" را تبین کنیم و با کار خود، شعاری باشیم بر عملکرد خود، که در این راستا کانون بسیج مهندسین دزفول توانسته با بهره گیری از جوانان متخصص ، متدین و متعهد دزفول نوشدارویی باشد برای دیار شهید پرور، تا بتوانیم به اعتلای دزفولی سرافراز بکوشیم .

وی گفت : کانون بسیج مهندسین آمادگی خود را در جهت ارائه طرح و بیان پیشنهادات مشاوره ای دارد تا گامی در اعتلای نام دزفول با مسئولین دلسوز این شهرستان بر دارد.

در پایان مهندس ابرهام  ضمن تشکر و تقدیر از نیمه ی خرداد گفت : نیمه ی خرداد توانسته با رویکردی نو و نیز اقدامات به موقع خود در امر اطلاع رسانی و تحلیل رویدادها، گامهای ارزنده ای بردارد که این خود اتکای جوانان به قدرت ایمان و تخصص می باشد .

 

 دید و  شنود  ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

پیام دوربان حقوق بشر و کنوانسیون جهانی به شهرداری دزفول

به گزارش خبرنگار شهری نیمه ی خرداد: عده ای از مگساها و گربه های خیابانی که با قرار گرفتن نام خود به عنوان شهروند درجه یک در حال جشن و پایکوبی ونیز برخی از آنها ضمن انجام اعمال رکیک وحرکات موزون بودند، با ارسال پیامی  از سطلهای فلزی زباله شهرداری که جدیداً در سطح شهر توزیع شده اند، تشکر  و با  اظهار امیدواری  از این  کار  که  موجب جمع آوری زباله ها در یک جا آنهم بدون درب، که می توانند به راحتی نیاز های خود را برآورده کنند، تشکر نمودند .

یکی از گربه ها که از اعمال نفوذ مگس ها در این مرکز گلایه داشت گفت : ما گربه ها، دارای هوش و استعدادی سرشار بوده و در هنگام عبور از دانشگاه ، پشت شیشه ی یکی از  کلاس ها که استاد آن داشت فیزیک مغناطیس تدریس می کرد، با فرمول های فیزیکی آشنا و با بهرگیری از فرمول f=mg و نیز قوانین نیوتن توانستیم با یک حرکت انحنا دار و با جهشی موشک وار، خود را درون این سطلهای فلزی رسانده و ازنظرغذا مشکلات خود را مرتفع نماییم .

همچنین یکی از مگس ها که قبلا به همکار ما گفته بود چندین سال سابقه ی جهانگردی دارد گفت : از شهرداری که با سطل های فلزی بدون درب خود سبب رضایت مندی ماها شده تشکر کرده و از ابتکار این اداره که بعد از چند صد سال با بهره گیری از متخصصان خود که هر روزه نام آنها از شورای شهر شنیده می شود، توانسته با برداشتن درب این سطلها گامهای ارزنده ای برای ارتباط ما با انسان که چندین سال است به تیرگی به سر می برد، برداشته شود و با بیان اینکه این امر یعنی نبود درب در سطلهای زباله برای اولین بار در دنیا اتفاق می افتد، از این اقدام که شامل ارزش نهادن به جوندگان می باشد، تقدیر کرد.

همچنین دوربان حقوق بشر و کنوانسیون جهانی حمایت از گربه ها ، مگسها و جوندگان ضمن تقدیر ، اظهار امیدواری کردند نام این شهر را از شهرهای پاکیزه بردارد تا گامی باشد برای عادی سازی روبط فی مابین .

 

 

دو گلایه ی مردم از پایگاه چهارم شکاری

به گزارش خبرنگار شهری نیمه ی خرداد، این پایگاه  در اقدامی ، عکس برخی شهدای خلبان را درب ورودی این پایگاه در دست نقاشی کردن دارد که به جای استفاده از برخی نمادهای دزفول در پس زمینه ی آن ، عکس پل اهواز را نقاشی کرده است. ضمنا در اقدام قبلی مسئولین شهری جهت درج نام دزفول در تابلوی درب ورودی پایگاه ، از این کار خودداری کرده بود و بعد از آن در اقدامی عجیب تر درب شمالی خود را به نام درب اندیمشک نامگذاری کرده که با پیگیری مسئولین شهری ، خصوصا برخی اعضای شورای شهر، در کمتر از 24 ساعت این تابلو عوض شد. حال سوال مردم نجیب دزفول از فرماندهی این پایگاه این است که انگار این فرمانده از موشکهایی که مردم این شهر به خاطر وجود این پایگاه در زمان جنگ بر سر خود تحمل میکردند و شهید دادند، اطلاع چندانی ندارد. قابل توجه است که در جدیدترین نقشه های تقسیمات کشوری که توسط مسئولین شهرستان از وزارت کشور تهیه شده ، این پایگاه تماما در محدوده ی شهر دزفول واقع است.

گلایه دیگر اینکه شهید حسین لشکری که چند روز پیش بر اثر جراحات وارده از زمان اسارت به درجه ی رفیع شهادت نائل گشت، فقط دوازده ماموریت پرواز داشت و همه ی آنها را خصوصا پرواز آخرشان که به اسارتشان منجر شد را از پایگاه چهارم شکاری انجام داده بود که شایسته بود این پایگاه مراسم باشکوهی در شهر جهت بزرگداشت شهادت این شهید برگزار می نمود و یا حداقل مراسم چهلم ایشان را در شهر برگزار نماید. ضمنا درج عکس این شهید بزرگوار بر درب پایگاه ، شایسته ی آن شهید عزیز و نشانی دیگر از اقدامات خوب این پایگاه در زمان جنگ و زیبنده ی شهر و پایگاه است  که باید صورت پذیرد.

 

 

کوتاه از شهید حسین لشکری

امیر حسین لشکری با آغاز جنگ تحمیلی به خیل مدافعان کشور پیوست و پس از انجام 12 ماموریت از پایگاه چهارم شکاری دزفول، هواپیمای وی مورد اصابت موشک دشمن قرار گرفت و پس از انهدام تمامی اهداف خود و پرت کردن خود به بیرون، در روز 27 شهريور سال 1359 در سن بيست و هشت سالگي ، به عنوان اولين خلبان ايراني گرفتار زندان رژيم بعث عراق شد. وی پس از گذشت 18 سال اسارت که 10 سال آن را در انفرادی گذرانده بود، در 17 فروردین 1377 به خاک مقدس وطن بازگشت، و در بدو ورود به وطن، لقب "سيد الاسراي ايران" را از مقام معظم رهبري دريافت كرد، وي پس از سالها تحمل رنج و آلام ايام اسارت، بامداد روز دوشنبه 88/5/19 در بيمارستان لاله تهران به درجه رفيع شهادت نائل آمد.

 

 

از قول تا عمل

به گزارش خبرنگار اجتماعی نیمه ی خرداد به نقل از  سخنگوی  نیمه  ی  خرداد ،  محسن  ریاضی  سخنگوی شورای اسلامی شهر دزفول ، در ابتدای پذیرش این سمت در خردادماه امسال ، قول دادند که جلسات ماهانه با خبرنگاران برگزار نمایند و اخبار شورای شهر و شهرداری را گزارش دهند ، اما با گذشت چندین ماه از این وعده ، هنوز هیچگونه جلسه ای در این رابطه برگزار ننموده اند. حال ضروری است که با توجه به برخی عملکردهای قابل نقد شهرداری و شورای شهر در این چند ماه ، هر چه سریعتر نسبت به برگزاری چنین جلسه ای که پیشنهاد مثبتی بود ولی انجام نگرفت، اقدام نمایند.

شایان ذکر است که بعد از این وعده ی مهندس ریاضی، شرکت خبرنگاران در جلسات شورا که قبل از آن وجود داشت، لغو گردید و خبرنگاران فقط از طریق نشریه ی یک طرفه ی پیام شورا ، اخبار را دریافت میکنند.

 

 

آیا آیندگان بدلیل استفاده غیر معقول از اثری باستانی

 به نام پل قدیم دزفول، بر ما خورده نمیگیرند...؟!!

به گزارش خبرنگار پژوهشی نیمه ی خرداد: پل قدیم(ساسانی)دزفول با قدمتی بیش از 1700 سال(260 میلادی) قدیمیترین پل سواره جهان محسوب میشود.

وقتی از روی پل قدیم عبور می کردم لرزه ي اندام این کهن اثر تاریخ ایران، زانوانم را سست می کرد و قطعا اگر زبان سخن گفتن داشت ناله هایش دل هر سخت دلی را مي شكست...

آیا زمان آن نرسیده که لااقل این اثر تاریخی را برای پز دادن هم که شده،حفظ کنیم؟ آری پز آن را بدهیم که پادشاه کشورمان پس از به اسارت گرفتن رومیان و پادشاهشان (والریانوس)به جای قتل عام کردن آنان از پیشه و علمشان استفاده کرده است...

آیا زمان آن نرسیده است که برای حفاظت از اثری نادر، دست در دست هم دهیم و یک دل باشیم تا شاید این همدلی باعث پابرجا ماندن پیر پل سرافراز کشورمان گردد...

شاید این روز نزدیک باشد. پروردگارا از تو طلب یاری دارم... ((www.dezfulpic.ir))

 

 

مهندس متین معارفه و دکترمحمدی زاده تودیع شد

طی مراسمی که سه شنبه، در سالن اجتماعات شیخ انصاری دانشگاه آزاد  اسلامی دزفول برگزار شد  و درطی حکمی از سوی دکتر جاسبی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی،مهندس قدرت اله متین به جای آقای مهندس محمدی زاده بر را بر عهده گرفت . در این مراسم که آقایان دکتر عزیزیان مدیر منطقه شش دانشگاه آزاد ، سید احمد آوایی نماینده دزفول در مجلس شورای اسلامی،سرهنگ پاسدار حسن فضیلت پناه فرمانده سپاه ، مهندس دوایی  فر شهرداردزفول ،عزیز مردوسی معاون فرماندار ، اعضای شورای اسلامی شهر و شهرستان و مسئولین دیگر شهری و همچنین جمعی از کارمندان ،اساتید و دانشجویان حضور داشتند.

در این مراسم مهندس محمدی زاده ضمن توصیه به همکاری تمام جریانات فکری با هر اختلاف سلیقه اظهار داشت: سی درصد از توان مرا مسائل حاشیه در شهر به خود اختصاص داد. 

آقای متین متولد سال ۱۳۳۵ در دزفول است. وی کارشناسی خود رادر دانشگاه شیراز به پایان رسانیده و کارشناسی ارشد خود را در دانشگاه آزاد اصفهان در رشته علوم سیاسی گذرانده است. ایشان مشاور ومدیر دفترآقای سید احمد  آوایی نماینده مردم دزفول در مجلس هفتم و هشتم  بوده اند.

 خبرهای کوتاه  ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

* آقای فرهاد جاموسی مشاور نماینده مردم در مجلس و دبیر کمیسیون 99 فرمانداری  گفت: طبق جلسه ای که با میر کل جهاد، آقای موسوی داشته ایم، ایشان خاطرنشان کردند که به هیچ وجه با تملک اراضی شرکت رزمندگان موافقت نخواهند کرد . در این خصوص آقای جاموسی با بیان مطالبات مسکن مهر به آزادی اراضی زمین های پادگان شهید جعفر زاده تاکید کردند. همچنین ایشان ضمن انتقاد از رییس زمین شهری شهرستان دزفول از کوتاهی های صورت گرفته گلایه نمودند.

* آزاد راه، این بار توسط فرماندار پیگیری شد و در نشست مسئولان شهرستان با حضور فرماندار غلامرضا صباغ با جمعی از مسئولان اداره کل راه ترابری خوزستان، مشکلات و موانع احداث آزاد راه تهران – بندر امام در حوزه شهرستان دزفول و اندیمشک مورد بررسی قرار گرفت .

 ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

امام رضا(ع) فرمودند :

مردم به انجام روزه امر شده اند تا درد گرسنگی و تشنگی را بفهمند و به واسطه ی آن فقر و بیچارگی آخرت را بیابند.                       

                                                                            وسائل الشیعه ج4 ص4 ح5

 |+| نوشته شده در  جمعه 1388/05/30ساعت 12:5  توسط نیمه خرداد  | 

نيمه خرداد شماره ۱۸            جمعه ۹ مرداد ماه 138۸

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

امام امت ، حضرت آيت الله خامنه اي :

يك اقدام اساسى در زمينه‏ى پيشرفت و عدالت،  مسئله‏ى مبارزه‏ى با اسراف، حركت در سمت اصلاح الگوى مصرف، جلوگيرى از ولخرجى‏ها و تضييع اموال جامعه است.

 

 

شادی روح شهیدان صلوات

سردار شهید حبیب کرمی :(از شهدای حسینیه شهید محمدی)

براي دفاع از اسلام و مسلمين از هيچ كوششي دريغ نورزيد.

 

 

زیر ذره بین ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ 

در دزفول،چه کسی پاسخگوی رهبرانقلاب است؟

امسال به ابتکار رهبر انقلاب اسلامی مزین به هویتی گردیده تا شاید گروهی که (مسئولین !) به خواب زمستانی گرفتارند بیدار شده و لرزه ی سرما را بهانه چمبره ی خود قرار ندهند ، البته برای اقلیتی مخلص (!) متکای پَر با ملحفه های ابریشم آنقدر وسوسه انگیز است که طاقت فراقشان حتی بسی ملالت آور است ( انصافاً حق دارند اگر من بودم ... ).

اما از حق نگذریم گروهی همیشه فعالند و منتظر بهانه ای هستند که جزء حاضرین در صحنه باشند و سخنان گوهربارشان نقل مجالس ، کنفرانسها ، و سمینارهایی باشند که دستاوردهای آنها تا درب خروجی اعتبار دارد . البته در این راستا بسیاری به جهت حضورارزشمندشان حق ماموریت ها دریافت می کنند و مورد عنایت قرار  گرفته تا وجود ارزشمندشان برکت جلسات آینده گردد. اما آنچه در این مجالس بسیار چشمگیر است شعار پرانی اهل نظرست .

امام امت حضرت آیت ا... خامنه ای از نامگذاری هر سال به نقطه ای اشاره نموده اند که جامعه با آن مبتلا بوده و هدفشان این بوده که ناهنجارها جای خود را به هنجارها و بدین سبب مسئولین حداقل برای یک سال در جهت شناسایی پتانسیلهایی برای رفع موانع و شناسایی فرصتها برآیند ، نه اینکه بهانه ای در جهت نشستها برای هدر دادن اموال بیت المال قرار دهند .

آیا هر کدام از مسئولین ارزیابی از عملکرد خود در راستای بیانات مقام معظم رهبری داشته اند؟

آیا تا کنون بررسی شده که در سال امام خمینی (ره) به چه میزان در استحکام پایه های انقلاب اسلامی گام برداشته اند ؟

آیا تاکنون در سال امام علی (ع) و رسول اعظم (ص) عملکرد خود در راستای اسلام ناب محمدی (ص) و ارائه راهکار در ایجاد بستر فرهنگی جهت مقابله با نحله های منحرف و بدعت های فرقه ای که گاهی از آتش سوزاننده تر هستند ، در یک نظام اسلامی ارزیابی نموده اند ؟

آیا در سال نوآوری و شکوفایی در شناسایی استعدادهای شهرستان دزفول  و پرورش آنها اقدام عملی داشته ایم ؟ و یا بجای هدر دادن اموال بیت المال در نوشتن پلاکارد و بنر ، مرکزی برای تحقیق و پرورش استعدادهای دزفول تاسیس شد ؟

آیا در سال اتحاد ملی و انسجام اسلامی مسئولین مسلمان ، متعهد ، متدین و متخصص شهرستان دزفول، شورایی در جهت شناسایی اختلافات فرهنگی مناطق مختلف شهر تشکیل داده اند ؟ و آیا این آقایان در شناسایی عوامل اسلام ستیزی در جهت رواج عقاید فرقه ای و گرایش های نوظهور غربی عملکردی داشته اند ؟ به انسجام فکری و عملیاتی رسیده اند ؟ یا دست روی دست گذاشته اند تا رواج آنها را در بین جوانان مشاهده کنند ؟

حال نیمه ی خرداد سوال اصلی خود را مطرح میکند : آیا مسئولین دزفول حاضرند عملکرد خود را در معرض نظرسنجی مردم قرار دهند ؟

آیا هنوز زمان آن نرسیده که بسترهای فرهنگی را ایجاد کنید و اقدامات عملی انجام دهید ؟

اما سال 1388 بنام سال اصلاح الگوی مصرف نامگذاری شده ، سالی که به جهت بحرانهای جهانی و خشکسالی مشکلاتی بر جامعه ایرانی به همراه داشته ، که می توان با بالا بردن استاندارد و ایجاد کیفیت بالا در صنعت و انرژی  در قسمت های دولتی و نیز استفاده مردم از این امکانات بسترهای مناسبی را ایجاد کرد و سازمان های مربوطه ساده ترین راه حل، که تحت فشار قرار دادن مردم استفاده نکنند وبه عنوان مثال بجای ترمیم ناوگان حمل و نقل جهت پرهیز از هدر رفت انرژی ، هزینه های رفت و آمد را افزایش دهند  و بجای استفاده از انرژیهای نو و ساماندهی آنها، هزینه ی برق را افزایش دهند و بجای استفاده از روشهای نوین آبیاری از نصب پلاکارد :« امسال کشت محصولات آبی ممنوع است » در سال نوآوری و شکوفایی است که مزین بر تمام دست نوشته ها بود ، استفاده کنند (!) .

پس آنچه ضرورتش احساس می گردد اصلاح الگوی رفتاری سازمانها و ادارات در برنامه ریزیها و اجرای سیاستها و تدوین فعالیت ها به صورت کوتاه مدت ،میان مدت و بلند مدت می باشد تا علارغم حصول برخی نتایج  در قدمهای اولیه ، شاهد نهادینه شدن سیاستها در سالهای آتی شود و از اتلاف استعدادهای انسانی و مالی اجتناب گردد.

 

ديد و شنود ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

در دیدار سخنگوی نیمه ی خرداد با ریاست دانشگاه پیام نور دزفول،

رئیس دانشگاه پیام نور دزفول:

این دانشگاه 17 سال است فقط نام دانشگاه را یدک میکشد

به گزارش خبرنگار اجتماعی نیمه ی خرداد، در این دیدار، دکترسبحانی ریاست دانشگاه پیام نور دزفول گفت: این دانشگاه دارای 40 نفر پرسنل و 5 هزار دانشجو در 33 گرایش میباشد. ایشان با بیان این مطلب که این دانشگاه در شان دزفول و مردم آن نیست ، به بیان برخی مشکلات این دانشگاه پرداختند و جهت رفع این مشکلات، تعامل تمامی مسئولین شهر و استان را خواستار شدند که از آن میان میتوان به همخوان نبودن وسعت دانشگاه به تعداد دانشجویان، زندگی کردن 3 خانوار روستایی در دانشگاه که دارای احشام نیز میباشند ، خاکی بودن بعضی قسمتهای دانشگاه که محل عبور دانشجویان است ، فرسوده بودن برخی ساختمان های دانشگاه که متعلق به  همان ساختمانهای شرکت زراعی سابق  میباشد و ... اشاره کرد.

ایشان همچنین با اشاره به مدیریت فقط 5 ماهه ی خود در این سمت، از تعامل با برخی مدیران شهری همانند فرمانداری، شهرداری، امام جمعه، سازمان تبلیغات اسلامی، اعضای شورای اسلامی شهرو... جهت رفع مشکلات این دانشگاه خبر داد و از اقدامات خود در این چند ماه جهت رفع مشکلات موجود مواردی ذکر کرد که از آن میان میتوان:

پیگیری جهت ساخت طرح جامع دانشگاه در منطقه ی آزادگان برای 10 هزار دانشجو، پیگیری ایجاد پارک فناوری دانشگاه پیام نور ، تامین جیره ی غذایی جهت دانشجویان که از ترم آینده داده میشود و پیگیری ساخت سلف سرویس، پیگیری جهت ایجاد یک زمین ورزشی در داخل دانشگاه ، پیگیری ساخت مجتمع اداری ، پیگیری وام جهت اهداف آموزشی دانشگاه ، پیگیری ایجاد مرکز آموزش مجازی در این دانشگاه ، پیگیری برای آوردن برخی رشته های کارشناسی ارشد در این دانشگاه، پیگیری ساخت شبکه ی فیبرنوری دانشگاه ، پیگیری جهت ایجاد یک سالن چند منظوره در دانشگاه ، جدول کشی و آسفالت داخل محوطه دانشگاه و ایجاد فضای سبز و شستشوی هفتگی محوطه با تعامل شهرداری ، طراحی سر در جدید دانشگاه که در آینده ای نزدیک اجرا خواهد شد ، تامین کامل و مطبوع سیستم سرمایشی دانشگاه با کولرهای دو تیکه ، خریداری منبع آب جهت تامین آب دانشگاه و موارد دیگری بود که دکتر در این مصاحبه به آنها اشاره داشت.

بعد از این مصاحبه رییس دانشگاه به همراه سخنگوی نیمه ی خرداد از فضای دانشگاه دیدن و از نزدیک با اقدامات انجام شده و مشکلات موجود بازدید کردند.

 

روابط عمومی شبکه بهداشت دزفول:

رضایت نود و سه درصدی مردم از 115

به گزارش خبرنگار پژوهشی نیمه ی خرداد : خانم محمدی با اشاره به رضایت نود و سه درصدی مردم از 115 گفت : مرکز فوریت های پزشکی شهرستان دزفول با بیش ازشش هزار ماموریت در سال گذشته در عرصه خدمت رسانی به مردم شریف دزفول انجام وظیفه کرده اند.

در این رابطه به مرکز فوریت های پزشکی شهرستان دزفول مراجعه و آقای افضل به خبرنگار نیمه ی خرداد گفت : این مرکز با داشتن شش پایگاه امدادی و با داشتن چهل و سه پرسنل  و نیز با میانگین هفت دقیقه زمان رسیدن بر بالین بیمار در شهر و همچنین با داشتن صدو چهل ساعت آموزش تخصصی به کارکنان در هنگام سانحه و امداد رسانی این مرکز می تواند اقدامات قابل توجهی را از خود نشان دهد .

همچنین ایشان افزودند : با پیگریهای دکتر حاتمی ریاست شبکه بهداشت دزفول، موافقت های اولیه سه پایگاه امدادی دیگر به همراه یک پایگاه تخصصی خواهران و نیز پایگاه اوژانس آبی به این مرکز اضافه صورت گرفته و شهرستان دزفول به استاندارد هر پنجاه هزار نفر یک پایگاه خواهد رسید ،که با تجهیز تمامی پایگاه موجود به بیسیم  در استان خوزستان این کار منحصربفرد می باشد.

آقای افضل خاطر نشان کرد : این مرکز با ارتقاع دویست ماموریت به پانصد ماموریت و نیز افزایش چهار برابری نیروهای شاغل در 115و همچنین با افزایش چهار دستگاه آمبولانس بنز با تجهیزات مراقبتهای ویژه در صدد رضایت مندی همشهریان عزیز گامی موثر برداشته شود.

در پایان خبرنگار نیمه ی خرداد ضمن تشکر از آقای افضل مدیر مرکز فوریت های پزشکی شهرستان دزفول از فعالیت های ویژه و اخلاق حسنه ، که مورد تایید همکاران ایشان نیز بود تشکر و قدردانی نمود.   

 

 

اساسي ترين مشكلات شهرمان كدامند ؟

راه حل هاي پيشنهادي چيست ؟

ریاست شورای اسلامی دزفول می نویسد : آنچه كه بر اساس تصريح قانون مصوب ، بررسي و شناخت كمبودها ، نيازها ، مشكلات و نارسائي ها و همچنين ارائه راه كارهاي اجرائي براي حل آنها از اصلي ترين وظايف شوراهاي اسلامي شهر و روستاهاست.

علی رضا زمانی راد با اشاره به  طرح هاي كاملاً اجرا نشده می افزاید:اگر چه تصور اين امر كه پس از واگذاري زمين براي اجراي طرح ، دستگاه واگذار كننده و نيز دستگاه هاي مرتبط ، متقاضي را به حال خود رها مي كنند و سرانجام تعهدات را پي گيري نمي نمايند ، خلاف شأن عقل و تدبير مديريت جامعه است ليكن درعمل شاهديم كه متقاضيان به حال خود رها شده و بسياري از طرح ها كه اجراي آنها چاره حل مشكل بيكاري جامعه بوده است تعطيل و يا در غير از عنوان مصوب بكار گرفته شده اند.

و ایشان در قسمتی دیگر از این دست نوشته  ضمن بیان حداقل انتظار ما می گوید:

حداقل انتظار ما از مسئولين شهرستان بويژه فرماندار محترم ، نماينده مردم در مجلس ، دستگاه هاي مرتبط مثل منابع طبيعي ، جهاد كشاورزي ، صنايع و شهرك هاي صنعتي ونيز دستگاه قضائي اين است كه با تشكيل كميسيون ماده 33 نسبت به احقاق حقوق مردم و فعال سازي طرح هاي واگذاري و يا استرداد و واگذاري به واجدين شرايط اقدام نمايند.

 

 

تغییر کاربری فضای سبز به زورخانه

به گزارش خبرنگار  شهری نیمه ی خرداد : ساخت زورخانه محوطه یکی از پارکهای واقع در منطقه ملاصدرا با اسرار برخی از افراد صورت می گیرد که با نداشتن دلایل فنی و تخصصی سب نارضایتی ساکنان شده است .

در این راستا نظر آقای سلیم گندمی رئیس کمسیون املاک و حقوقی شورای شهر را جویا شدیم که ایشان با تایید این خبر گفت: قسمتی از محوطه یکی از پارک های واقع در منطقه ملاصدرا جهت احداث زورخانه به آنها واگذار شد که این مسئله بشدت مورد اعتراض مردم آن منطقه واقع گردید . بر همین اساس پس از بازدید میدانی مشاهده شد که ساختمان مذبور تا حد زیر سقف پیشرفت فیزیکی داشته که با بررسی مفاد قرارداد مشخص شد حداکثر مدت زمانی ساخت  شش ماه  می باشد پس شورای شهر در جلسه علنی با لغو این قرار از شهرداری خواست جلوی ساخت این پروژه را بگیرد .

لازم به ذکر است تغییر کاربری فضای سز به هر نوع کاربری دیگر خلاف قوانین جاری شهرداری می باشد.

 

 خبرهای کوتاه  ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

* حجت الاسلام قاضي خطيب جمعه دزفول گفت: با حساس بودن شرايط کنوني کشور، اقشار مختلف بايد با تمام سعي خود از آرمان هاي انقلابي که با خون هزاران شهيد بدست آمده دفاع کنند و مانع از سوء استفاده دشمنان شوند. دشمنان انقلاب اسلامي ايران به کمتر از نابودي اين انقلاب و نظام اسلامي راضي نيستند واينکه برخي تصور مي کنند دشمنان قسم خورده ما جانبدار جناحي خاص هستند، تصوري باطل است.

 

 

* حسين گلستانباغ عضو شوراي اسلامي دزفول گفت: با تعطيلي تهران بر اثر گردوغبار، نهايت تبعيض رخ داده است . وي افزود: اين اقدام از بي تفاوتي استانداران استانهاي جنوب و غرب کشور که همواره بر سرشان خاک باريده و نيز بي عدالتي حکايت دارد. ایشان از رسانه هاي همگاني خواست تا اين مشکلات و تبعيض را اطلاع رساني کنند.

 

 

* فاز نخست عمليات اجرايي موزه آبي دزفول اتمام یافت. سيدمحمد ابراهيمي ميرزكي روابط عمومي سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري خوزستان گفت: عمليات پاكسازي، مطالعه‌هاي بخش‌هاي آسيب‌ديده، مرمت‌ بخشي از آسياب‌ها و طراحي ساخت چرخ‌هاي مرتبط از جمله اقدامات صورت گرفته در فاز اول اين طرح است. وي افزود: عمليات اجرايي فاز دوم بلافاصله بعد از اختصاص اعتبار در سال ‌جاري آغاز مي‌شود.

 

 

* اثر وحيد تاج  خواننده جوان دزفولي بعنوان نفر برگزيده کشور به جشنواره موسيقي ايتاليا راه يافت. رييس اداره ارشاد اسلامي دزفول گفت: در اين فستيوال جهاني موسيقي که با عنوان "دوم اگوست" برگزار مي شود آثارهنرمندان کشورهاي مختلف جهان شرکت دارند.

 

 

* نخستين مركز معاينه فني خودرو شمال خوزستان به نام روناش دزفول در زميني به مساحت 4 هزار و 338 مترمربع با زيربناي 800 مترمربع با اعتباري بالغ بر 4 ميليارد و 800 ميليون ريال با مشاركت بخش خصوصي در مدت پنج ماه ساخته شده است. محمدعلي دوايي‌فر شهردار دزفول گفت: تجهيزات اين مركز مطابق با جديدترين معيارهاي ملي و بين‌المللي و دستگاه‌هاي معاينه خودروي آن توليد شركت MAHA كشور آلمان است كه مشهورترين شركت توليدكننده دستگاه‌هاي معاينه فني خودرو در جهان به شمار مي‌رود.

 

 

* فرمانده يگان حفاظت سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري خوزستان از راه‌اندازي پايگاه حفاظتي در منطقه بزرگ جندي‌شاپور در شهرستان دزفول خبر داد. روابط عمومي سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري خوزستان، محمد بلونه گفت: با توجه به اهميت اين منطقه از نظر سوق‌الجيشي و باستاني، پايگاه حفاظتي منطقه مذكور زير‌نظر پايگاه حفاظت راه‌اندازي شد. See full size imageوي تصريح كرد: بقاياي شهر باستاني جندي‌شاپور در 10 كيلومتري دزفول در محدوده روستاي شاه‌آباد در سمت راست جاده دزفول به شوشتر واقع است. اين شهر باستاني تا حدود سال 980 ميلادي آباد بود و دانشگاه اين شهر نقش عمده‌اي در جوامع علمي جهان داشت.

 

* سومين دوره مهدويت در دزفول با پيام حجت‌الاسلام و المسلمين قرائتي مسئول مركز مهدويت كل كشور آغاز به كار كرد. در ارتباط مستقيم تلفني كه در افتتاح اين دوره با حجت‌الاسلام و المسلمين قرائتي برقرار شد، ايشان ضمن اعلام تشكر و خرسندي از برگزاري چنين محافلي، براي همه دانش‌پژوهان اين دوره آرزوي موفقيت كردند. اين دوره با هدف آشنايي با مباحثي درباره حضرت ولي‌عصر (عج) و شناخت و معرفت به امام زمان و ترويج فرهنگ انتظار برگزار شده است، افزود: در اين دوره كه به مدت 90 روز ادامه دارد، 150 نفر دانش‌پژوه شركت دارند.

 

 

* دوره مسابقه دوچرخه سواري به مناسبت فرارسيدن مبعث روز جمعه در دزفول از شهرهاي شمالي استان خوزستان برگزار شد . اين رقابت ورزشي که در رده سني جوانان و نوجوانان برگزار گرديد شرکت کنندگان مسير 6 کيلومتري شهيد آباد تا اردوگاه شهيد رجايي دزفول را رکاب زدند .

 

 |+| نوشته شده در  جمعه 1388/05/09ساعت 23:44  توسط نیمه خرداد  | 

نيمه خرداد شماره ۱۷            جمعه ۱۹ تیر ماه 138۸

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

امام امت ، حضرت آيت الله خامنه اي :

بعضی از شما جوانان می گویید به ما اعتماد کنید ، این همان اعتماد است.  

                             

  

شادی روح شهیدان صلوات

سردار شهید غلامرضا عظیمی :(از شهدای حسینیه شهید محمدی)

امت اسلامي ايران در هر جا ومكان است، دست بيعت با امام داده وبا اتحاد خود مشت محكمي به دهان منافقين خلق و امپرياليسم آمريكا بزنند

 

زیر ذره بین ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ 

نمایندگان خوزستان در مجلس چه میکنند؟؟؟

خاک ، خاک و فقط خاک است که می بارد

 

         

 

خیابان‌های شهر در عبور و مرور ، خلوت تر از همیشه می شود.  مدارس ابتدایی، راهنمایی، دبیرستان و گاه کلاسهای درس دانشگاه تعطیل می شود و کلیه پرواز‌های فرودگاه‌های شهر و  استان لغو می شوند که به دنبال آن اساتید دانشگاه و بسیاری از محموله‌های پستی و از آن میان روزنامه‌ها نیز به مرکز استان نمی رسند. عابران ماسک برصورت دارند و شتاب زده در گذرند. انگار همراه با خاک ، شهر در سکوت گرد آلودی فرو می رود.   در چنین شرایطی مسئولین به شهروندان خردسال و سالمند و افرادی که متبلا به بیماری‌های قلبی و ریوی و آسم هستند، توصیه می‌کنند که از خانه‌های خود خارج نشوند. گاه گرد و خاک غلیظ ، آسمان را چنان فرا می گیرد که حرکت خودروها در سطح شهر و جاده های بین شهری به کندی و با چراغ روشن انجام می‌شود. 

 

این پدیده از حدود سه، چهار سال پیش در برخی استان‌های کشور رخ می‌دهد و هر بار چند روزی ماندگار می‌ماند که تاکنون هیچ راه حل عملی و منطقی برای مقابله، از سوی مسئولین پیشنهاد نشده است.  

غلظت گرد وخاک به حدی است که گفته می‌شود در حالت عادی دید  انسان تا ده کیلومتر است، اما گاه در دزفول و برخی شهرهای استان خوزستان، دید به 100متر می رسد و اکثر اوقات این غلظت چندین برابر حد مجاز است.

 

  بهتر است بدانیم که شاخص و استاندارد هواي آزاد  در ايران درخصوص معلق بودن گرد و خاک،  260 ميکروگرم در مترمکعب و ميزان طبيعي گرد و غبار درحد طبيعي،  150ميکروگرم است ، این در حالی است که بیشتر اوقات این شاخص در استان و برخی استانهای همجوار  به 1000 ، 2000 و تا 9980 ميکروگرم در مترمکعب گزارش شده است و این یعنی فاجعه، یعنی بیش از 38 برابر حد مجاز  و  بیش از 66.5 برابر حد طبیعی !!!

 

جالب است این خبر را هم بشنویم که روز جمعه 28 فروردین 88 به خاطر بروز2-3 ساعت گردوغبار بر فراز تهران ، اکثر سایت ها و خبرگزاریهای مرکز به ارسال خبر و گزارشهای تصویری پرداختند که یکی از این سایت ها تیتر گزارش تصویری خود را اینگونه انتخاب کرد : "تهران خفه شد" !!!  این در حالی است که میزان و شدت گرد و غبار ، حتی به 10 درصد گرد و خاکهای وحشتناک خوزستان نبود. شاید هم بر همین اساس باشد که بسیاری از شهروندان فقط به یک موضوع  فکر می کنند و اظهار می دارند که در یک صورت احتمال پیگیری و توجه مسئولان کشور برای مبارزه با این پدیده وجود دارد و آن هم ((رسیدن این گرد و خاکها به مرکز کشور است))  چون طبق این اخبار، زندگی برای مرکز نشینان نسبت به دیگر مناطق ایران اولویت خاص و ویژه ای دارد !!!

که در این میان معلوم نیست نمایندگان خوزستان به فکر سلامت همشهریان خود هستند یا آنکه آنها هم مرکز نشین شده اند؟؟

 

البته دیدیم که در چند روز اخیر این دعای مردم به اجابت رسید و گرد و خاکها (هر چند با غلظت کمی) وارد مرکز کشور و تهران شد،  نتیجه ی آن نیز دیده شد، تا آنجا که اخبار سراسری رادیو و تلویزیون، بی سابقه و از صبح تا شب به انعکاس این پدیده در مناطق مختلف از جمله مرکز کشور پرداختند، گفتگوهای ویژه ی خبری به این امر اختصاص داده شد، نماینده ی محیط زیست به عراق برای پیگیری این امر فرستاده شد و مصوبه ی محیط زیست در این مورد به جلسه ی هیئت دولت فرستاده شد، مراکز دولتی، نظامی و صنعتی تعطیل شد،که معلوم نیست اگر این اتفاق نمی افتاد وما همچنان خاک نوش جان می کردیم چه کسی باید به فکر ما می بود؟؟

 

در سالهای پیش شاهد فقط دو، سه بار وقوع این پدیده در سال و آن هم در تابستان بودیم . در سالهای اخیر بیشتر روزهای تابستان را با این پدیده روبه رو هستیم و نگران کننده تر اینکه امسال یعنی در فصل زمستان87 و بهار88 نیز شاهد این گرد خاکها بودیم ،به طوریکه در 23بهمن87 ، مدير کل بازسازي و حوادث غير مترقبه استانداري خوزستان، ميزان آلودگي هواي اهواز را 1600 ميکروگرم بر متر مکعب اعلام کرد. در روز يکشنبه 4  اسفند87  در اهواز، به 2500ميکروگرم بر متر مکعب و در ساعت 6 صبح روز يکشنبه 3200ميکروگرم بر متر مکعب(یعنی بیش از 12 برابر حد مجاز) رسید که به سبب آن مدارس تمامی مقاطع در اکثر شهرهای خوزستان همچون اهواز، دزفول و... تعطیل و تمامي پروازهاي صبح يکشنبه از فرودگاه بين المللي اهواز لغو شد. برخي از صيادان و شناورهاي تجاري نیز كه از روزهاي گذشته به اروندرود رفته بودند در دهانه اين رودخانه لنگر انداختند. در 4 فروردین88 ، گرد و خاک تردد میهمانان نوروزی و کاروانهاي راهيان نور را با مشکل مواجه کرد تا آنجا که اداره هوا‌شناسي خوزستان به آنها توصیه کرد  از ماندن در فضاي باز خودداري کرده و در فضاهاي سرپوشيده بسر ببرند.    با شرایط موجود ما باید 8 ماه از سال را با خاک زندگی کنیم ، تازه اگر ادامه پیدا کند معلوم نیست که این 4 ماه باقی مانده نیز به این پدیده گرفتار نشود.

 

صدمات و تلفات جبران ناپذیر این پدیده :

 

این پدیده، خسارات فراوان و جبران ناپذیری به سلامت و زندگی مردم، اکوسیستم و بخشهای کشاورزی و اقتصادی وارد کرده است که از آن جمله میتوان موارد زیر را ذکر کرد:

 

1)تهدید سلامتی مردم و ایجاد بیماریهایی چون مشكلات تنفسي، سوزش سينه ،آبريزش بيني، ايجاد حساسيتها و آلرژي،  به خطر افتادن سلامتي بيماران تنفسي، عروقي و قلبي و ...    

2)مهاجرت شهروندان از خوزستان به دیگر استانهای کشور، علی الخصوص نخبگان علمی و اقتصادی و سرمایه داران که توانایی سرمایه گذاری در بخشهای مختلف را دارندکه این مسئله عواقب وخیم اقتصادی و اجتماعی را برای استان بدنبال خواهد داشت. 

  

3)ایجاد تصادفات در جاده ها 

 

4)کم شدن سفرهای نوروزی و تابستانی به این استان

 

5)تعطیلی مکرر مدارس 

 

6)لغو پروازهای فرودگاه ها  

 

7)مختل شدن کسب وکار مردم  

 

8)ترکیب شدن ذرات گرد و غبار با دودحاصل از کارخانجات،اتومبیل ها،موتورسیکلتهاو... و نیز وزش باد از سوي عراق و کویت، آلودگي هاي باقي مانده از جنگ را مانند اورانيوم ضعيف شده ـ كه توسط سلاح‌هاي آمريكايي استفاده شده را به همراه مي آورد که اين گرد و غبار آلودگي هاي زيست محيطي را براي كشاورزي و مردم و بيماري‌هايي مانند سردردهاي شديد و مزمن، حساسيت‌هاي شديد، ضعف در بينايي و بيماري‌هاي تنفسي و پوستي و مشكلات قلبي، كبدي، كليوي و باعث اختلالات عصبي و افسردگي مزمن درافراد مي شودکه دريك دورنماي ترسناك میتواند باعث افسردگي وبيماريهاي عصبي دسته جمعي گردد.

 

 

 پیشنهادات نیمه ی خرداد جهت از بین بردن پدیده ی گرد و خاک به شرح زیر میباشد:

الف) راهکارهای پیش رو :  

  

1) مجمع نمايندگان مجلس که شامل نمایندگان شمال غرب، غرب و جنوب کشور باشد هر چه سریعتر تشکیل و در این زمينه چاره سازی کنند که از این میان میتوان به مواردی چون:  تذکر به مسوولان کشور ازجمله وزير امور خارجه داده که وزارت امور خارجه میتواند از طریق کنوانسیون بیابان زدایی یا از طریق نشست های اختصاصی با کشورهای عربی مانند عراق، عربستان، کویت و سوریه این موضوع را پیگیری نماید. همچنین بودجه ای باید برای جلوگیری از ورود گرد و غبار به کشور در نظر گرفته شود.       

 

2)عزم جدی و برنامه ریزی صحیح و تعامل سازنده همه دستگاههای دولتی مربوطه از جمله وزارتهای راه و ترابری، جهاد کشاورزی و امور خارجه، و همچنین NGOهای اجتماعی و زیست محیطی، برای حل این معضل و جلوگیری از صدمه بیشتر به سلامت شهروندان   

  

3)آشكار ساختن خطرات اين ذرات براي سلامتي جامعه و حساس كردن وجدان عمومي براي مبارزه با آن    

 

4)مالچ پاشی و طرح تثبیت شن های روان در خارج و داخل ایران

   

5)استفاده از سوخت هاي پاكيزه مثل گاز و سوخت اتمي

     

6)با تمام توان براي اجراي پروژه‌هاي آبخيزداري و آبخوان‌داري تلاش تا از فرسايش زودهنگام خاك جلوگيري شود.  

   

7)نصب فيلترهاي الكترواستاتيك بر روي دودكش مراكز حرارتي، كارخانجات سيمان و گچ و كوره هاي آجرپزي و ... یک راه حل اساسي است. 

     

8)ستاد تبصره 13 ، سهميه بنزين مردم خوزستان را دست‌‌كم در اين ماه‌ها افزايش دهند تا مردم بتوانند شيشه‌هاي خودروي خود را بالا بكشند و اين گرد و خاك وارد ريه‌هاي آنها نشود.    

 

9)کمربند سبز در حاشیه ی شهرهای مرزی ، میتواند مانعی برای ورود گرد و غبار باشد که با توجه به اینکه گرد و غبار شديد خوزستان طبق گزارش خبرگزاری نفت، سلامت 50 هزار شاغل صنعت نفت را نیز با خطر مواجه كرده است، پس وزارت نفت باید براي ايجاد كمربند سبز کمک جدي نماید.   

 

10)در گذشته عراق از هیدرو کربن در مناطق کویری استفاده می کرد ، اما متاسفانه پس از حمله ی امریکا به عراق این کار انجام نشده است که لازم است هرچه سریعتر انجام شود.

    

 11)نخلستان‌هاي گسترده بصره و خرمشهر (پانزده ميليون اصله نخل) كه مانند فيلتر، حجم غبار برخاسته از صحراي عربستان را كاهش مي‌داد، هم‌اكنون در منطقه وجود ندارد که نسبت به کاشت و احیای آنها باید اقدامی فوری صورت گیرد.

 

ب) راهکارهای دور برد:  

    

1)موتورسيكلت ها از منابع مهم توليد گرد و غبار آلاينده و ترکیب با گرد و غبار هوا هستند، موتورهاي دو زمانه با قيمت ارزان و تكنولوژي ابتدايي و بدون هيچ گونه تجهيزات كاهش ذرات جامد، خطري جدي براي ترکیب با ذرات گرد و غبار و سلامتي عمومي ايجاد مي كنند که لازم است در این امر تدبیری اتخاذ شود.   

 

2)توجه به تکنیکهاي جديد استفاده شده در فيلترهاي اگزوز اتومبيل که قادرند تا 99% از ذرات گرد و غبار موجود در دود خروجي از موتور را بگيرند، تا با گرد و غبار هوا ترکیب و مشکل ساز نشود.

 

3)استفاده از اتومبيل هاي برقي (باطري خشك) و سوخت هيدروژن يافته که اين اتومبيل ها هم اكنون وارد بازار كشورهاي آمريكا و ژاپن شده اند كه كارخانه هاي اتومبيل سازي ايران با توجه به تكنولوژي ساده ي اين اتومبيل از هم اكنون باید به فكر ساختن اين اتومبيل ها باشند.

 

 

 

 ديد و شنود ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

 

فرمانداردزفول:

رسانه هاي همگاني چشم و چراغ نظام هستند

 سخنگوی نیمه ی خرداد :

علت حضور نیمه ی خرداد در عرصه اطلاع رسانی، ضعف شرایط موجود است

به گزارش خبرنگار اجتماعی نیمه ی خرداد: غلامرضا اخوان صباغ شنبه در نشست مشترکي با خبرنگاران و نمايندگي هاي مطبوعات و خبرگزاري هاي دزفول از رسانه ها به عنوان بازوي ياري دهنده دولت و بازوان دستگاه هاي اجرايي ياد کرد.

وي افزود: گاهي نقش نظارتي يک خبرنگار فراتر از محدوده ي شهرستان ها و استان هاست که اين امر موجب حساسيت بيش از پيش فعاليت هاي اين قشر شده است. در ابتدای این مراسم برخی از خبرنگاران به بیان دیدگاههای خود پرداختند. همچنین سخنگوی نیمه ی خرداد ضمن لذت بخش بودن کار خبرنگاری علت حضور نیمه ی خرداد در عرصه اطلاع رسانی  را ضعف شرایط موجود دانست .و ضمن دیدگاههای این تشکل به بیان نکاتی در تحلیل شرایط موجود پرداخت.

 

 

 

بانکها از گرفتن قبوض امتناع می کنند

 

به گزارش خبرنگار شهری نیمه ی خرداد: بعد از گلایه های مردمی از بانک ها،  خبرنگار نیمه ی خرداد به برخی از بانکاهها در شمال و جنوب شهر اعزام شد و ضمن تایید این خبر، گزارش داد که بعد از مراجعه به برخی شعب ،متصدی بانک از گرفتن قبض ها خودداری کرده و از مردم خواسته با دستگاه خود پرداز، قبوض خود را پرداخت کنند. همچنین با مراجعه به بانکی دیگر برای پرداخت قبوض متصدی بانک با سئوال کردن اینکه شما در این شعبه حساب ندارید از خدمت رسانی امتناع  کرد. این در حالی است که بعضی از شعب دریافت میکنند و برخی دیگر نه، که این کار سبب نارضایتی شهروندان و اعتراض افراد مسن که سواد کافی برای کار باخود پرداز را ندارند،گردیده است .

     

 

 

 

وزارت کشور و استاندار خوزستان، باید از مردم خوزستان معذرت خواهی کنند 

        

به گزارش خبرنگار نیمه ی خرداد: آلودگی در تهران در آلوده ترین روز آن به اندازه روزهای معمولی تابستان ما، یعنی مثل همین روز چهارشنبه و پنجشنبه گذشته است. خبرنگار ما که در روز دوشنبه 15 تیرماه88 (یعنی آلوده ترین روز تهران) در تهران حضور داشت، هوای آنجا را هوایی خوب با اندکی گرد و غبار ذکر کرد، بطوریکه وقتی به دوردست ها نگاه میکنی متوجه غبار ملایمی می شوی که ما در اکثر روزهای تابستانمان در سالهای اخیر با این هوا زندگی می کنیم و مردم دزفول در چنین هوایی می گویند "هوا امروز خوب است" .  وی آلودگی هوای تهران را در این روز 200 اعلام کرد در صورتی که در همین روزها آلودگی هوا در دزفول به 4000 رسیده بود. این در حالی است که تهران چند روز متوالی تعطیل می شود، ولی در شهر و استان ما خبری نیست. حال در شرایطی که با اعتراضات شدید مردم نسبت به این امر مواجه می شوند، استاندار روز چهارشنبه را در استان، که نسبت به روزهای قبل وضعیت بسیار مطلوبی دارد را تعطیل اعلام می کند.

نکته بعد اینکه وقتی در انتخابات ریاست جمهوری رای پایتخت مغایر با رای دیگر شهرهای کشور می شود، برخی تهرانی ها آشوب به راه می اندازند و رای ملت را برنمی تابند و حال هم که کمی غبار به آنها می رسد، تعطیل می شوند، درصورتی که دیگر هموطنان آنها مشغول کار کردن و خاک خوردن هستند و در مورد نتیجه ی انتخابات ریاست جمهوری نیز آرای ملت را به رسمیت شناخته و هیچ اعتراضی ندارند. 

 

          

اختلاف سليقه، به معناي اختلاف در دين مداري و قانون گرايي نيست

 

به گزارش خبرنگار سیاسی نیمه ی خرداد: با توجه به انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری در شهرستان دزفول شاهد سخنرانی ها و عکس العملهایی بوده که طرفداران کاندیدایی خاص، الباقی کاندیداها را به ارتداد و ضد نظام جمهوری اسلامی  برمی شمرند. باید یادوار شد آنچنان که آشوبگرایی بعد از انتخابات اقدامی موهن بود، مرتد دانستن سایر سلیقه ها هم اقدامی موهن و به دور از آمیزه های حکومت اسلامی می باشد که در ذیل به عنوان فصل الخطاب، بیانات امام امت در میلاد امام علی (ع) را یاد آور میشویم :

 

ایشان ملت ایران را ملتی مقتدر و نظام اسلامی را ریشه دار و تثبیت شده دانستند و تأکید کردند: اگر مسئولین جمهوری اسلامی با یکدیگر اختلافاتی هم داشته باشند، در ایستادگی در مقابل دشمن، و در حفظ استقلال کشور با یکدیگر یک کلام هستند و دشمن بداند که نخواهد توانست میان ملت ایران انشقاق ایجاد کند.

 

رهبر انقلاب اسلامی خاطرنشان کردند: همه سران کشورهای استکباری بدانند، هنگامی که پای دشمنان به میان بیاید، ملت ایران با وجود برخی اختلاف سلیقه‌ها، در مقابل دشمنان متحد و مشتی واحد علیه آنها می شوند.

حضرت آیت ا... خامنه‌ای با یادآوری تجربه سی ساله ملت ایران از دشمنی‌ها و توطئه‌های بیگانگان، خطاب به برخی کشورهای غربی افزودند: تصور نکنید که اگر شما از یک جریانی به خیال خود دفاع کردید و یا اسم برخی افراد را آوردید آن جریان به شما متمایل خواهد شد. ابداً چنین اتفاق نخواهد افتاد زیرا دروغ گویی شما برای ملت ایران آشکار است و آنان می‌دانند که هدف شما ایجاد بدبینی میان مردم و نخبگان و ادامه کینه ورزی نسبت به نظام اسلامی است.

 

 

خبرهای کوتاه  ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

* حجت الاسلام محمدعلي قاضي امام جمعه ی دزفول گفت: شوراي نگهبان با فرصتهاي متعدد و مجالهاي زيادي که در اختيار نامزدها براي رسيدگي به شکايات و اعتراضات آنها گذاشت بيش از وظيفه قانوني خود عمل کرد و اين همه سعه صدر از سوي شوراي نگهبان به نامزدها براي شفاف سازي انتخابات صورت گرفته است که جاي تقدير دارد. 

 

* حجت‌الاسلام مرتضی بيگدلي ریاست سازمان تبلیغات اسلامی دزفول از شركت بيش از 3500 نفر در مراسم اعتكاف شهرستان دزفول خبر داد و گفت : در سال جاري 28 مسجد مراسم اعتكاف را برگزار کردند كه از اين تعداد 23 مسجد برادران و پنج مسجد ويژه خواهران است و شركت‌كنندگان مراسم اعتكاف بيش از 25 درصد نسبت به سال گذشته افزايش داشته‌اند. ایشان اضافه كرد: هلال احمر و شبكه بهداشت از طريق اعزام گروه‌هاي مجهز كمك‌هاي مقدماتي را به صورت مستقر و سيار خدمت‌رساني مي‌كنند.

 

* روابط عمومي سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري خوزستان از اجراي عمليات مرمت پل قديم دزفول بااعتباری بالغ به 20 ميليارد ريال خبر داد. اقدامات انجام شده در خصوص مرمت پل قديم دزفول شامل پر كردن حفره‌هاي ايجاد شده در مجاورت پل‌ها، دوخت و دوز مرمت پايه‌هاي در معرض خطر پل، تسطيح بستر اطراف پل، پاكسازي بستر اطراف پل از زباله‌ها و نخاله‌هاي ساختماني و اجراي كف‌سازي دهانه‌ها استهمين اساس، ترميم و تعويض آجركاري و آستركاري پاي موج شكن‌ها، مرمت بند مستقيم آب، پاكسازي و ساماندهي سطح موج شكن‌ها، اصلاح ناودان‌ها و نصب ناودان شوتي موقت از جمله كارهاي صورت گرفته در اين خصوص است‌.

 

* مسوولان اجرايي دزفول با خانواده شهيد دانش ديدار کردند. در اين ديدار که بمناسبت سالروز واقعه هفتم تير انجام شد، امام جمعه - فرماندار - مسوولان دستگاه قضايي و ديگر مسوولان دزفول حضور داشتند و از مقام والاي آن شهيد تجليل شد.

 

* امير رافع رييس اداره نهضت سواد آموزي دزفول گفت:402سواد آموز دزفولي در دوره هاي حرفه آموزي و مهارت زندگي شرکت دارند. اين دوره ها در 7 مرکز يادگيري محلي شهري و روستايي و بصورت رايگان در حال برگزاري است. وی با اشاره به اينکه دوره هاي مزبور در قالب 18 عنوان تنظيم شده، آشپزي ، خياطي ، هويه کاري ، قاليبافي و دوره هاي بهداشت خانواده ، حقوق زن ، تنظيم خانواده ، آموزش نماز و آموزش کامپيوتر را از جمله اين دوره هاي آموزشي معرفي کرد.

 

* عبدالرحيم فروتن استاد کار خراطي دزفول، صنعت گر نمونه ي استان خوزستان شناخته شد. این هنرمند دزفولي به دليل تلاش و موفقيت در زمينه ي توليد مصنوعات بي نظير خراطي به عنوان يکي از صنعت گران نمونه ي استان انتخاب شد. هنرمند مزبور تاکنون در نمايشگاه هاي متعددي شرکت نموده و موفق به کسب مقام هاي فراواني در استان و کشور شده است.

 

* قلي نژاد رييس اداره حفاظت محيط زيست دزفول، از کشف 10قطعه پرنده دراج از شکارچيان غير مجاز در دزفول خبر داد. اين پرنده ها که از نوع کمياب بومي مي باشد در پي گشت و کنترل شکارگاه ميان آب، توسط ضابطان خاص دادگستري از يک دستگاه پژوي نقره اي رنگ بدست آمد. وي افزود: از سرنشينان اين خودرو همچنين يک قبضه اسلحه شکاري ساچمه زني ساخت کشور آمريکا کشف شد و براي متخلفان 16 ميليون ريال جريمه تعيين و پرونده براي پيگيري قضايي موضوع، به دادستاني محل ارسال شد .

 

 * پروازهاي دوشنبه تهران - دزفول و بالعکس، به دليل کاهش ديد و نامساعد بودن شرايط جوي لغو شد و زيان ها و مشکلات زيادي براي مسافران اين پروازها ايجاد نمود.

 

* غلامرضا اخوان صباغ فرماندار دزفول از تخصيص يک ميليارد ريال اعتبار در سال 88 براي حفاظت از محيط زيست اين شهرستان خبر داد . بنا به اظهار فرماندار، دزفول 472 هزار هکتار وسعت دارد و حفاظت از محيط زيست منطقه مشارکت همه جانبه آحاد مردم را طلب مي کند. وي از مديرکل محيط زيست خوزستان خواست تا در جهت افزايش اعتبار مورد نياز حفاظت محيط زيست اين شهرستان، مساعدت و همکاري شايسته صورت گيرد.

 

 * مرکز پژوهش و نشر فرهنگ عاشورايي دزفول مسابقه ی نقاشی را برگزار کرد. اين مسابقات از روز چهارشنبه 17 تيرماه در سالن اجتماعات دبيرستان کوثر انجام شد. اين مسابقه براي سومين سال متوالي است که از سوي اين مرکز با هدف آشنايي کودکان و نوجوانان با فرهنگ انسان ساز عاشورا و ايجاد دلبستگي و علاقه به شخصيت هاي بزرگ کربلا به ويژه حضرت زينب (س) با همکاري کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان دزفول برگزار مي شود.

 |+| نوشته شده در  جمعه 1388/04/19ساعت 17:32  توسط نیمه خرداد  | 
 

نيمه خرداد شماره ۱۶            جمعه ۲۹ خرداد ماه 138۸

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

امام امت ، حضرت آيت الله خامنه اي :

 همه بايد در مقابل اغتشاش موضع‌گيري صريح كنند

 

 

 

شادی روح شهیدان صلوات

سردار شهید جمال قانع :

بدانید که جبهه این نیست که در جبهه در مقابل دشمن خارجی باشی ٬ شما در هر کاری ٬ در هر پست و مقامی که هستی ٬ آنجا هم سنگر و جبهه است.

 

 

زیر ذره بین ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

 

آراي قاطع مردم، بهترين پاسخ به نامه هاشمي رفسنجاني

 

تحليل نامه ي آقای رفسنجاني به رهبر معظم انقلاب از نگاه نیمه ی خرداد

  

 

اگر به دقت نامه آقاي هاشمي رفسنجاني را بخوانيم، متاسفانه چيزي جز طلبكاري ايشان از نظام و رهبري و مردم به ذهنمان نمي‌رسد. البته هيچكس منكر زحمات و نقش برجسته آقاي هاشمي در تاريخ انقلاب اسلامي ايران نيست، اما ايشان حق ندارد انتقاد از عملكرد خود و فرزندانش را مساوي با زير سوال رفتن انقلاب و امام بداند و در نامه‌اي اينچنين براي ديگران خط و نشان بكشد و جوري وانمود كند كه نظام و انقلاب و امام زيرسوال رفته است.

 

آقاي هاشمي رفسنجاني با نوشتن نامه به رهبري ، يك گام ديگر براي حذف تاريخي خود از معادلات سياسي كشور برداشت.  وي چند روز پس از مناظره تاريخي احمدي‌نژاد و موسوي و افشاي نقش موثر وي در هدايت مخالفان دولت، در نامه‌اي سرگشاده به مقام معظم رهبري، خط‌ و نشان‌هاي معناداري كشيده كه جا دارد همه دلسوزان و علاقمندان به نظام و انقلاب آنرا به دقت مورد توجه قرار بدهند و راه را براي اقدامات بعدي ايشان ببندند.

لحن نامه وي قابل تامل و به وضوح نشان دهنده‌ي نيات ايشان است! از نكات قابل تامل نامه هاشمي رفسنجاني به رهبري، تشبيه شرايط كنوني كشور به حوادث پس از انقلاب و تشبيه احمدي‌نژاد به بني‌صدر است!

هاشمي رفسنجاني همچنين در اين نامه گوشه‌هايي از اقدامات و آرزوهاي خود را براي نابودي دولت نهم برملا كرد. وي براي چندمين بار به صراحت اعتراف كرده است كه مخالف روي كارآمدن مجدد دولت احمدي‌نژاد است و حتي اين نكته را به رهبر انقلاب هم يادآوري كرده!

هاشمي همچنين با لحني تهديدآميز نوشته است:«بر فرض اينکه اينجانب صبورانه به مشي گذشته ادامه دهم، بي‌شک بخشي از مردم و احزاب و جريانها اين وضع را بيش از اين بر نمي‌تابند و آتش‌فشانهايي که از درون سينه‌هاي سوزان تغذيه مي‌شوند، در جامعه شکل خواهد گرفت که نمونه‌هاي آن را در اجتماعات انتخاباتي در ميدانها، خيابانها و دانشگاهها مشاهده مي‌کنيم!»

وي سپس مطابق معمول و با لحني طلبكارانه، خواستار برخورد نظام و رهبري با احمدي‌نژاد شد و پيشاپيش عدم برخورد با رييس‌جمهور را به معناي عدم پيروي از نظام مقدس اسلامي تلقي كرد!

هاشمي رفسنجاني همچنين در پايان براي رهبر انقلاب خط و نشان كشيده كه بايد براي رفع فتنه اقدام كند!

اگر به دقت نامه آقاي هاشمي رفسنجاني را بخوانيم، متاسفانه چيزي جز طلبكاري ايشان از نظام و رهبري و مردم به ذهنمان نمي‌رسد. البته هيچكس منكر زحمات و نقش برجسته آقاي هاشمي در تاريخ انقلاب اسلامي ايران نيست، اما ايشان حق ندارد انتقاد از عملكرد خود و فرزندانش را مساوي با زير سوال رفتن انقلاب و امام بداند و در نامه‌اي اينچنين براي ديگران خط و نشان بكشد و جوري وانمود كند كه نظام و انقلاب و امام زيرسوال رفته است.

در اين شرايط همه دلسوزان بايد با حضور آگاهانه خود، راه را بر هرگونه سو‌استفاده احتمالي و جنگ رواني و فشارهاي پشت پرده عناصر فرصت‌طلب ببندند و مانع از قدرت‌نمايي آنها شوند.

اگر امروز آقاي هاشمي رفسنجاني با شنيدن صداي احمدي‌نژاد در سيماي جمهوري اسلامي ايران عصباني مي‌شود و آنرا خلاف واقع ، خلاف شرع و قانون مي‌داند، بهتر است به اتفاق فرزندان خود سري به گوشه و كنار كشور بزند و از نزديك با خواست و اراده ملت آشنا شود!

و يقينا همين مردم هستند كه با آراي قاطع خود در انتخابات، بهترين جواب را به آقاي هاشمي خواهند داد. ان‌شاءالله

جا دارد كه اين روزها همه دوستان ، بار ديگر متن سخنراني مقام معظم رهبري در سال 75 را بخوانند. رسالت خواص! : اگر خواص، در هنگام خودش، کاري را که لازم است، تشخيص دادند و عمل کردند، تاريخ نجات پيدا مي‏کند و حسين بن علي‏ها به کربلاها کشانده نمي‏شوند.

مقام معظم رهبري در ديدار پاسداران و نيروى انتظامى 6 بهمن 1371: بعد از آن‌كه اسلام، اشرافيت را قلع و قمع كرده بود، يك طبقه اشراف جديد در دنياى اسلام به وجود آمد. عناصرى با نام اسلام، با سِمتها و عناوين اسلامى  پسر فلان صحابى، پسر فلان يار پيغمبر، پسر فلان خويشاوند پيغمبر. وقتى مى‌گوييم فاسد شدن دستگاه از درون، يعنى اين!

واکنش آيت الله يزدي به نامه هاشمي: وقتي مقام معظم رهبري در آخرين سخنراني‌شان در روز 14 خرداد در مراسم سالگرد ارتحال حضرت امام خميني (ره) با صراحت همه مردم را به شركت در انتخابات دعوت كردند و امر به خودداري از درگيري و برخوردها فرمودند و تصريح كردند كه اگر جايي كساني دنبال ايجاد درگيري هستند يا خائن يا غافل هستند، ديگر چه عبارتي بالاتر از اين است؟

رنجنامه جمعيت ايثارگران انقلاب اسلامي به هاشمي رفسنجاني: آقاي هاشمي شما گفته‌ايد «بر فرض كه اينجانب صبورانه به مشي گذشته ادامه دهم» به راستي در طي اين چهار سال از كدام فرصت براي نقد غير منصفانه دولت استفاده نكرديد؟ شما دفاع از اين دولت را حرام مي‌دانستيد. شما در اين نامه هم به صراحت «ادامه وضع موجود را به صلاح نظام و كشور ندانستيد» كجا صبر كرديد؟

 

 

 

 

 

پاسخ امام به استعفاي ميرحسين موسوي

 بنيانگذار جمهوري اسلامي حضرت امام خميني (ره) در پاسخ به استعفاي ميرحسين موسوي حكمي در تاريخ 15 شهريور ماه 1367 منتشر كرد‌ه‌اند. متن حكم امام (ره) به شرح ذيل است:

بسم ا... الرحمن الرحيم
جناب آقاى موسوى، نخست وزير محترم نامه استعفاى شما باعث تعجب شد.
حق اين بود كه اگر تصميم بدين كار داشتيد، لااقل من و يا مسئولين رده بالاى نظام را در جريان مى گذاشتيد.
در زمانى كه مردم حزب ا... براى يارى اسلام فرزندان خود را به قربانگاه مى برند چه وقت گله و استعفا است
شما در سنگر نخست وزيرى، در چهارچوب اسلام و قانون اساسى، به خدمت خود ادامه دهيد. در صورتى كه نسبت به بعضى از وزرا به توافق نمى رسيد، چون گذشته عمل مى شود
اين حق قانونى مجلس است كه به هر وزيرى كه مايل بود راى دهد.
تعزيرات از اين پس در اختيار مجمع تشخيص مصلحت است، كه اگر صلاح بداند به هر ميزان كه مايل باشد در اختيار دولت قرار خواهد داد.
همه بايد به خدا پناه بريم، و در مواقع عصبانيت دست به كارهايى نزنيم كه دشمنان اسلام از آن سوء استفاده كنند.
مردم ما ازاين‌گونه مسائل در طول انقلاب زياد ديده اند، اين حركات هيچ تاثيرى در خطوط اصيل و اساسى انقلاب اسلامى ايران نخواهد داشت.
از آنجا كه من به شما علاقه مندم، انشاءاللّه عندالملاقات مسائلى است كه گوشزد مى نمايم.
والسلام

 

 

 

ديد و شنود ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ 

 

نماینده باید پاسخگوی اقدام غیر اخلاقی خود به مردم باشد

 

به گزارش خبرنگار سیاسی نیمه ی خرداد :بعد از تجمع یکصد نفری مردم و برخی از مسئولین دزفول  روبروی وزارت راه و ترابری ، آوایی بعد از مذاکره های صورت گرفته در جمع تجمع کنندگان از مردم و مسئولین خواست تا نتایج مذکرات به صورت محرمانه باقی بماند . ولی نشریه نماینده دراقدامی عجیب تنها بعد از گذشت سه روز از این ماجرا در  شماره ی 52 مورخ پانزده خرداد که  در نماز جمعه توزیع شد ضمن بیان جزئیات مطالب رخ داده در این تجمع ، گزارش را به گونه ای تنظیم کرده که زحمات  مردم و به ویژه آقایان حمید آستی ،غلام علی سلیم گندمی ، سید مصطفی عظیمی فر و فرهاد جاموسی  که با تحمل رنج سفر و همچنین با برخورد بد برخی از مسئولان راهی این سفر شدند نادیده گرفته شد .

 حال جدی ترین سئوال نیمه ی خرداد از نشریه نماینده اینست که: با توجه به وجود فیلم سید احمد آوایی که در تاریخ دوازدهم خرداد از تجمع کنندگان خواسته بود که مذاکرات صورت گرفته به صورت محرمانه بماند. این اقدام چه توجیهی دارد؟!

نیمه ی خرداد خواستار پاسخگویی نماینده به این اقدام غیراخلاقی می باشد.

 

 

 

 

 

 

عده اي ازکارگران فضاي سبز شهرداري دزفول تجمع کردند

 

به گزارش خبرنگار شهری نیمه ی خرداد :  عده اي از کارگران فضاي سبز شهرداري دزفول در اعتراض به ناديده گرفتن حقوق خود از سوي پيمانکار اين بخش روز شنبه مقابل ساختمان شهرداري دزفول تجمع کردند. اين کارگران که حدود 50 نفر بودند دراين باره اظهارداشتند که پيمانکار فضاي سبز منطقه به تازگي به کار گرفته شده است و با وضع مقررات جديد مشکلاتي را براي آنان ايجاد نموده است .

آنان گفتند: پيمانکار مزبور قصد دارد وضعيت کاري کارگران قراردادي را به روزانه سه تا چهار ساعت تقليل دهد واين درحالي است که طبق قانون کار، ساعت کار کارگران قراردادي روزانه 7 ساعت و نيم تعيين شده است.

آنان افزودند: اين اقدام پيمانکار، مي تواند در درازمدت و در پايان هر ماه حقوق دريافتي آنان را به شدت تحت الشعاع قرار دهد.

بنا به اظهار خبرنگار ايرنا کارگران فضاي سبز منطقه يک دزفول 57 نفر مي باشند که هر کدام از 5 تا 16 سال سابقه خدمت دارند .

همين گزارش حاکيست اين کارگران همچنين به عدم دريافت سه ماه حقوق خود از پيمانکار قبلي معترض هستند.

 

 

 

 

 

دانشگاه جندي‌شاپور دزفول ، اولين دانشگاه جهان، مستند مي‌شود

به گزارش خبرنگار هنری نیمه ی خرداد : «پژمان فخاريان» کارگردان این مستند گفت: ساخت مستند «دانشگاه جندي‌شاپور» با توجه به اينكه اولين دانشگاه جهان است، از اهميت ويژه‌اي برخوردار است و در اين مستند سعي مي‌كنم به تمام زواياي آن بپردازم.  وي در ادامه گفت: در حال حاضر از اين دانشگاه فقط چند ديوار در اطراف دزفول باقي مانده و بايد فضاي اين دانشگاه به صورت انيميشن بازسازي شود. ایشان تصريح كرد: براي بازسازي كامپيوتري اين دانشگاه، از يك بيمارستان قديمي در شيراز كه گفته مي‌شود معماري آن همانند دانشگاه جندي‌شاپور است، الگوبرداري مي‌شود و مدت زمان اين مستند 40 دقيقه است و تدوين و كارگرداني اين كار را خودم انجام مي‌دهم. پژمان فخاريان فيلم‌هاي «خانه سياه شد»، «خراسان»، «جشن سده» و «عروس باران» را در كارنامه هنري خود دارد.

 

 

خبرهای کوتاه  ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

* امام جمعه دزفول: پيروز انتخابات 22 خرداد ملت هوشيار ايران است. حجت الاسلام سيدمحمدعلي قاضي دزفولي پس از ريختن راي خود به صندوق شعبه مسجد رودبند دزفول  افزود: هر کسي در اين انتخابات رييس جمهوري شود و مديريت عالي کشور را در دست گيرد بايد در خط امام و رهبري و پيرو آرمان هاي مقدس شهداي انقلاب اسلامي باشد. وي گفت: مردم ولايتمدار ايران به نداي رهبر معظم انقلاب براي حضور حداکثري لبيک گفتندو حماسه جاويداني را خلق کردند

 

 

* هيچگونه گزارشي از تخلف انتخاباتي در دزفول ارايه نشده است . عليرضا گلداري جمعه شب در آخرين دقايق راي گيري انتخابات دهم رياست جمهوري افزود: بازرسان و نيروهاي اين کميته با سرکشي به اکثر شعب اخذ راي هيچ گونه گزارشي دال بر وجود تخلف انتخاباتي دريافت نکرده اند.

 

 

* فرماندار دزفول:حضور معنادار مردم گرماي وفاداري به انقلاب را منتشر كرد. در بيانيه

 تشكر‌آميز غلامرضا اخوان صباغ به مردم اين شهرستان آمده است: مردم آگاه با حضور با

 شكوه خود در انتخابات و آمادگي مثال‌زدني مردم قهرمان در آغاز تابستان، گرماي وفاداري به

 امام راحل (ره)، شهداي انقلاب و رهبر معظم انقلاب را در سراسر شهرستان منتشر كرد.

وي افزود: مردم شجاع و آگاه از بدو شروع نهضت انقلاب اسلامي تاكنون همواره در

 صحنه‌هاي حساس وتاريخ ساز به دفاع از حريم ولايت و نظام اسلامي پرداخته‌اند و اين بار نيز

 صحنه ديگري از حماسه آفريدند.

 

 

* با اعلام نتايج نهايي شمارش آرا؛68 درصد دزفولي‌ها به احمدي‌نژاد اعتماد كردند . بر اساس

 اعلام ستاد انتخابات اين شهرستان، مشخص شد محمود احمدي‌نژاد 131 هزارو 862 راي

 (معادل 45/68 درصد آراي ماخوذه)، ميرحسين موسوي خامنه 45 هزار و 173 راي (معادل

45/23 درصد آراي ماخوذه)، محسن رضايي ميرقائد 14 هزار و 351 راي (معادل45/7 درصد

 آرا) و مهدي كروبي هزار و 236 راي (‌معادل 65 صدم درصد آراي ماخوذه) را اخذ كرده‌اند. در

 اين گزارش ميزان مشاركت مردم شهرستان دزفول بيش از 73 درصد اعلام شده است.

 

 

استقبال پرشور مردم دزفول شعب اخذ راي را با کمبود تعرفه روبه رو کرد. مسوول کميته نظارت بر تبليغات و اطلاع رساني ستاد انتخابات دهمين دوره رياست جمهوري در دزفول افزود: بر اساس گزارش هاي دريافتي از سوي نيروهاي اين کميته شمار زيادي از شعب در پي استقبال مردمي و ازدحام در پاي صندوق هاي راي از مسوولان درخواست تعرفه
نمودند که با تدابير مسوولان انتخابات شهرستان بلافاصله نيازهاي شعب تامين شد.
"
عليرضا گلداري افزود: حضور مردم در شعب اخذ راي به ويژه با به غروب نشستن خورشيد و خنک شدن هوا شور و شعف بيشتري به خود گرفته و هر لحظه بر تعداد راي دهندگان افزوده مي شد. شکرالله قارم" افزود: حدود 40 شعبه در شهرستان درخواست تعرفه کرده اند که باتوجه به تجارب دوره هاي قبل تعرفه هاي مورد نياز اين شعب بلافاصله تامين شد

وي گفت: تعرفه به اندازه کافي پيش بيني شده و به محض درخواست هر يک از شعب در اختيار آنها قرار خواهد گرفت.

 


 


 

 آيين هاي ويژه گراميداشت ميلاد حضرت فاطمه (س) در دزفول برگزار شد. به همين

 

 مناسبت آيين جشن بزرگ کوثر ولايت در مکتب الزهراي فاطميه دزفول با حضور جمع زيادي از

 

 شيفتگان اهل بيت (ع) شنبه شب برگزار شد.

 

 

 

با حضور جمعي از مسوولان دستگاه هاي اجرايي، کارشناسان و اساتيد دانشگاه در تالار شيخ انصاري دانشگاه آزاد اسلامي اين شهرستان برگزار گرديد پيرامون چگونگي حفظ و حراست از زيست بوم هاي منطقه و لزوم تکثير گونه هاي بومي بحث و تبادل نظر شد.
مدير کل محيط زيست استان در اين مراسم جايگاه طبيعت و محيط زيست را در دين مبين اسلام و فرهنگ ايراني بسيار رفيع و حائز اهميت دانست. هرمز محمودي راداذعان داشت: جاي تاسف است که هيچگاه از اين پتانسيل بزرگ اعتقادي و تاريخي به طور شايسته بهره برداري نشده است

 

 

 

كتابخانه عمومي در زندان دزفول راه‌اندازي مي‌شود. به‌منظور ارتقاي سطح آگاهي و توسعه

 فرهنگ كتابخواني، كتابخانه عمومي در زندان دزفول راه‌اندازي مي‌شود. در بازديد سرپرست

 كتابخانه‌هاي عمومي شهرستان دزفول از زندان اين شهر، به‌منظور ايجاد فضاي مطالعاتي

 براي زندانيان، 150 جلد كتاب، 100 عدد نشريات آرشيوي و مازاد بر نياز كتابخانه‌هاي عمومي

 اين اداره و دفتر ثبت كتاب به كتابخانه زندان دزفول اهدا شد.

 

 

 

پرواز هاي رفت و برگشت دزفول -مشهد به زودي برقرار مي شود. علي محمد بندرز افزود:

 اين پروزاها به طور هفتگي از 31 خرداد ماه برقرار مي شود. وي گفت: پروازهاي مزبور به

 صورت رفت و برگشت در روزهاي يکشنبه و چهارشنبه هر هفته انجام خواهد شد. بنا به

 اظهار وي در زمان حاضر از اين فرودگاه در طول هفته دو روز ودر روزهاي دوشنبه و پنجشنبه

 پروازهاي تهران - دزفول و بالعکس داير است.

 

 

اعتبارات آب روستايي دزفول در دولت نهم 542 درصد افزايش يافت. محمدرضا رحمتي مهر

 افزود: در دولت نهم از سال 84 لغايت 87 افزون بر 41 ميليارد و 899ميليون ريال اعتبار براي

 توسعه ، اصلاح و بهبود شبکه آب روستايي در دزفول اختصاص يافت. وي گفت: اين رقم در

 سال 80 لفايت 83 بالغ بر 7 ميليارد و 726 ميليون ريال بود که مقايسه اين دو رقم از رشد 542

 درصدي اعتبارات و توجه بيشتر به آب روستايي خبر مي دهد.

 

 

 

... خبر ورزشی

 

مسابقه بوکس ويژه سالروز آزادي خرمشهر در دزفول برگزار شد

رييس هيات بوکس استان خوزستان گفت:براي گراميداشت سالروز آزادسازي خرمشهر بوکسور هاي چهاراستان کشور در دزفول به روي رينگ مي روندحسن کاووسي اظهارداشت: اين مسابقات،روزهاي هفتم و هشتم خرداد ماه آينده با شرکت ورزشکاران استانهاي ايلام ، فارس و کهگيلويه وبويراحمد و بوکسورهاي شهرستان دزفول انجام شد . وي گفت:اين مسابقات درسالن"شهيد مجديان" دزفول برگزار مي شود . کاووسي گفت:به همين مناسبت روزهاي 11و 12خردادماه نيز يک دوره مسابقه بوکس براي ورزشکاران خوزستاني در خرمشهر برگزار کرده. 
رييس هيات بوکس خوزستان به مراحل پاياني ساخت سالن بوکس در ورزشگاه "تختي" اهواز اشاره کرد و گفت: تاکنون 90درصد ساخت اين سالن خاتمه يافته است وانتظار ميرود در آينده نه چندان دور شاهد بهره برداري از نخستين سالن بوکس خوزستان در اهواز باشيم .
کاووسي افزود:تاکنون بيش از چهارميليارد ريال صرف ساخت اين سالن شده است

 

 

 

به مناسبت سوم خرداد سالروز آزادسازي خرمشهر يک دوره مسابقات تيراندازي با کمان زنان و مردان در رشته هاي ريکرو و کامپوند در استان خوزستان برگزار شد .

اين مسابقات که در مسافت 30 متر و با حضور 10 تيم و 51 ورزشکار در دو بخش انفرادي و تيمي زمين چمن تيراندازي با کمان خرمشهر برگزار شد، در رده بندي تيمي ريکرو مردان شهرستان شوش و تيمي زنان دزفول به برتري دست يافتند.
فدراسيون تيراندازي با کمان ، در رده بندي انفرادي ريکرو مردان ، محمدقاسم پور از هيات اهواز و اميد سرتيپي زاده و نادر پاشايي از هيات دزفول به ترتيب اول تا سوم شدند.
در بخش ريکرو زنان نيز سميرا نودعلي جولک از هيات دزفول به مقام اول دست يافت و حميده اميري از هيات اهواز و مرضيه حسن پور از هيات دزفول دوم و سوم شدند .

 

 

 

سالن بوکس دزفول افتتاح شد. سالن بوکس دزفول واقع در ورزشگاه شهيد مجديان روز

سه شنبه طي آييني با حضورغلامرضا اخوان صباغ معاون استاندار و فرماندار شهرستان ويژه

 دزفول و مسوولان ورزشي و محلي گشايش يافت. سرپرست تربيت بدني دزفول گفت: اين

 سالن که جزو طرحهاي سفر رييس جمهوري به استان خوزستان است با 800 ميليون ريال

 اعتبار ساخته شده است . عبدالحميد کاشي  افزود: اين سالن بوکس در زميني به مساحت

 420 متر مربع ويژه رقابتهاي بوکس در منطقه بنا شده است.

 |+| نوشته شده در  جمعه 1388/03/29ساعت 19:34  توسط نیمه خرداد  | 

نيمه خرداد شماره ۱۵            جمعه ۱۵ خرداد ماه 138۸

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

امام امت ، حضرت آيت الله خامنه اي :

شروع نهضت 15 خرداد هم به برکت عاشورا بود.

 

 

شادی روح شهیدان صلوات

سردار شهید لطفعلي لطفي خلف  :

ما به جهانيان خواهيم فهماند كه انقلاب ما سر چشمه اي است از خون پاك حسين(ع) و هيچوقت شكست نخواهد خورد.

 

 

زیر ذره بین ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

 

پانزده خرداد ، روز بذر انقلاب

یکى از نکات مهمى که حضرت امام برآن اصرار دارند و دیگران را به آن تنبّه می‌بخشند، توجه به اصل مسئله 15 خرداد و شناخت زوایاى آن و روشن کردن مردم در این باره است. لذا در سال 1358، در روز 15 خرداد و در جمع مردم قم، سخنان خود را این گونه آغاز می‌کنند:

بسم‌الله‌الرحمن‌الرحیم پانزده خرداد چرا به وجود آمد؟ ‌و مبدأ وجود آن چه بود؟ و دنباله آن در سابق چه بود؟ و الآن چیست؟ و بعدها چه خواهد بود؟ 15 خرداد را کى به وجود آورد؟ و دنباله آن را کى تعقیب کرد؟ و الآن کى همان دنباله را تعقیب می‌کند؟ و پس از این امید به کیست؟ 15 خرداد براى چه مقصدى بود؟ و تاکنون براى چه مقصدى است؟ و بعدها براى چه مقصدى خواهد بود؟

15 خرداد را بشناسید؛ و مقصد 15 خرداد را بشناسید؛ و کسانى که 15 خرداد را به وجود آوردند بشناسید، و کسانى که 15 خرداد را دنبال کردند بشناسید.

حضرت امام، در موارد بسیارى به جنبه‌هاى اعتقادى و جایگاه دینى این قیام بزرگ اشاره دارند، و تأکیداتى که در این زمینه می‌نمایند قابل توجه است و از آن جهت که حکومت پهلوى درصدد این بود که قیام 15 خرداد به فراموشى سپرده شود، و نیز رنگ و روى مذهبى نداشته باشد لذا حضرت امام به این جنبه قیام 15 خرداد اشاره می‌فرمایند که برخى از سخنان آن حضرت را مرور می‌کنیم:

15 خرداد براى اسلام بود و به اسم اسلام بود و به مبدایت اسلام و راهنمایی روحانیت و همین جمعیتها که الآن اینجا هستند.... همین طبقه از افراد اسلامى بودند که براى اسلام قیام کردند و هیچ نظرى جز اسلام نداشتند 15 خرداد را به وجود آوردند.

آن‌هایى که به اسلام عقیده دارند، آن‌هایى که دلشان براى قرآن می‌تپد، امروز باید فعالیت کنند. 15 خرداد براى همین بود.

پس 15 خرداد را به تبع اسلام این‌ها بوجود آوردند و به تبع اسلام این‌ها حفظ کردند و به تبع اسلام این‌ها نگهدارى می‌کنند. کسانى که گمان می‌کنند غیر قدرت اسلام می‌توانست یک همچو سدّى را بشکند در خطا هستند.

قیام 15 خرداد 42

پایان بخش این نوشتار و شاید مهم‌ترین بخش آن، تأثیرات عمیق و ثمرات بزرگى است که از قیام 15 خرداد به بار نشست. و از این جویبار خونین، دریایى خروشان سربرافراشت و موجب شد مردمى آزاده و سرافراز بعد از 15 سال بر قله رفیع پیروزى بنشینند و سرمشق مظلومان و ستمدیدگان عالم گردند و با الهام از قیام عاشوراییان، به نداى امام مستضعفان پاسخ دهند و برگى زرین بر تاریخ بشریت بیفزاید که هرگز از خاطره‌ها محو و فراموش نگردد.

امام خمینى(ره) در بیان و بنان خویش، در طول سالیان قبل و بعد از انقلاب و به ویژه پس از انقلاب ،به مناسبت‌هاى مختلف، به زوایا و نکات بسیاری، درباره قیام 15 خرداد پرداخته‌اند. شاید بیشترین و مهمترین حادثه‌اى را که امام در سخنان و پیام‌هاى خود بدان پرداخته‌اند، حادثه غم‌انگیز 15 خرداد 42 باشد. این نشان از جایگاه ویژه‌اى است که نزد آن بزرگوار دارد.

 

آنچه درباره 15 خرداد در بیانات و پیام‌هاى حضرت امام برجستگى خاص و ویژه دارد عبارت است از:

15 خرداد، نقطه عطف

15 خرداد، مبدأ جنبش و شروع انقلاب

15 خرداد،مصیبت و لطمه به دین

15 خرداد،موهبت و باعث بیدارى مردم

15 خرداد،به تبع اسلام و براى اسلام

15 خرداد،با حضور و به دستور شاه

15 خرداد،الهام از عاشورا

15 خرداد،براى دفاع از دین

15 خرداد،ننگ ملت ایران

15 خرداد،خدمت به صاحبان قدرت

15 خرداد،سند ایستادگى مردم

19 دی، 17 شهریور و 17 خرداد تداوم و ادامه 15 خرداد

بیدارى جوانان و 15 خرداد

ترس رژیم از بزرگداشت 15 خرداد

15 خرداد،نشانه شکست زور

نقش اوّل براى روحانیون در 15 خرداد

جاودانگى 15 خرداد

خاستگاه قیام 15 خرداد

 

15 خرداد مصیبت و موهبت

در عین حالى که 15 خرداد مصیبت براى ما بود لکن این موهبت هم خداى تبارک و تعالى به ما عطا کرد که مردم بیدار شدند و لبیک گفتند به صداى روحانیون... بنابراین 15 خرداد در عین حالى که مصیبیت بود، لکن مبارک بود براى ملّت که منتهى شد به یک امر بزرگى و آن استقلال کشور و آزادى براى همه مملکت .

 

تشکل مردمی نیمه خرداد شهرستان دزفول

حال نشریه ی نیمه خرداد مفتخر است که با نامگذاری نام جریان و نشریه ی خود بدین نام ، گامی در راستای اهداف انقلاب اسلامی ایران برداشته و با رویکردی منصفانه و نقادانه، به تحلیل مسائل مختلف شهر می پردازد.

 ما در این نوشتار کوتاه و در حد یک مقاله و با کمک مجموعه‌اى که به نام «صحیفه امام» گردآورى شده است به گوشه‌هایى از این مهم پرداختیم. امید که اهداف انقلاب هیچگاه به فراموشی سپرده نشوند.   

 

14 خرداد ، سالروز رحلت پیر جماران و بت شکن زمان تسلیت باد

حضرت امام خمینی (ره) :

با دلی‌ آرام‌ و قلبی‌ مطمئن‌ و روحی‌ شاد و ضمیری‌ امیدوار به‌ فضل‌ خدا از خدمت‌ خواهران‌ و برادران‌ مرخص‌، و به‌ سوی‌ جایگاه‌ ابدی‌ سفر می‌كنم و به‌ دعای‌ خیر شما احتیاج‌ مبرم‌ دارم‌. و از خدای‌ رحمان‌ و رحیم‌ می‌خواهم‌ كه‌ عذرم‌ را در كوتاهی‌ خدمت‌ و قصور و تقصیر بپذیرد.

من در میان شما باشم یا نباشم ، به همه ی شما وصیت و سفارش میکنم نگذارید پیشکسوتان شهادت و خون در پیچ و خم زندگی روزمره ی خود به فراموشی  سپرده شوند.

 

 

ديد و شنود ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

تجمع 100 نفر دزفولی مقابل وزارت راه و ترابری در تهران

به گزارش خبرنگار اجتماعی نیمه ی خرداد : غلامعلی سلیم گندمی به همراه بیش از صد نفر از شهروندان دزفول و همچنین دزفولیهای مقیم تهران سه شنبه مقابل وزارت راه وترابری به علت تغییر مسیر آزاد راه اهواز – شوشتر – دزفول تجمع کردند.در این رابطه سلیم گندمی گفت: طبق مستندات ارائه شده مشاور وزیر قول داده قضایای روی داده و کارشکنی صورت گرفته توسط برخی مقامات استانی را بررسی نماید. در ابتدای این تجمع سلیم گندمی با قرائت بیانیه ای خواستار رسیدگی بیشتر و نظارت مسئولان ونیز بررسی مسیر کارشناسی شده ی آزادراه  که یکی از مسیرهای عبوری آن از شهرستان دزفول می باشد شد. 

همچنین برای برگزاری این تجمع عده ای از مسئولین شهری بی توجهی  و کم کاری کرده اند که نیمه ی خرداد قصد دارد اسامی و علت اقدام این  افراد را در شماره ی آتی مورد بررسی قرار دهد.

      

 

امام جمعه دزفول:

يکي از آفتهاي مصرف، اشرافي گري و تجمل گرايي است

به گزارش خبرنگار فرهنگی نیمه ی خرداد : حجت الاسلام محمدعلي قاضي دزفولي  در مصلي امام علي (ع ) دزفول افزود: وقتي فردي به عنوان يک فرد با صلاحيت نامزد انتخابات رياست جمهوري مطرح مي شود بايد مصلحت کشور و نظام را در نظر بگيرد و از سخنان جناحي ، گروهي و منافع فردي اجتناب و پرهيز کند. وي افزود: دشمن از يک سال قبل براي جو سازي در مورد انتخابات رياست جمهوري ايران فعاليت خود را شروع کرده لذا مي خواهد که انتخاباتي نباشد و يا اگر باشد کمرنگ و بدون حضور حداکثري مردم انجام شود. وي افزود: يکي از آفتهاي مصرف، اشرافي گري و تجمل گرايي است که باعث اسراف وتفريط در مصرف مي شود و مقام معظم رهبري در جمله اي زيبا فرموده اند علاج اشرافي گري و اسراف و زياده روي در گرو ساده زيستي مسوولان است.

 

فرماندار دزفول :

مردم دزفول آراي خود را در 284 شعبه اخذ راي به صندوق مي‌ريزند

به گزارش خبرنگار سیاسی نیمه ی خرداد : تاكنون هيچ‌گونه تخلف انتخاباتي در دزفول گزارش نشده است .معاون استاندار خوزستان و فرماندار ويژه شهرستان دزفول گفت: 284 شعبه براي دريافت راي مردم شهرستان دزفول در دهمين دور انتخابات رياست جمهوري در نظر گرفته ‌شده است. غلامرضا اخوان صباغ افزود: از اين تعداد شعبه اخذ راي، 62 شعبه به‌صورت سيار و 222 شعبه به‌صورت ثابت خواهد بود. وي اظهارداشت: همچنين بر اين اساس181 شعبه در بخش شهري و 103 شعبه نيز در بخش هاي روستايي مستقر خواهد شد. اخوان صباغ تصريح‌كرد: هم اينك شهرستان دزفول از هر نظر آماده برگزاري انتخابات سالم و قانون‌مند دهمين دوره رياست جمهوري است.

 

 

مديرعامل تعاوني گل و گياهان دزفول:

 اعضا ‌25 ميليون تومان در اختيار شركت گذاشتند

به گزارش خبرنگار شهری نیمه ی خرداد : مديرعامل شركت تعاوني گل و گياهان زينتي دزفول با بيان اينكه ساخت پايانه گل و گياه زينتي شهرستان تا مرحله تكميل اسكلت و مسقف كردن سوله پيش رفته است، گفت: اعضاي اتحاديه به‌ تازگي 25 ميليون تومان اعتبار براي ادامه ساخت و ساز پايانه گل و گياه زينتي در اختيار شركت گذاشتند. عباس‌علي محمدي اظهار داشت: پيش از اين اعضاي اتحاديه 60 ميليون تومان اعتبار براي ساخت پايانه پرداخت كرده‌ بودند و دولت هم 195 ميليون تومان اعتبار براي ساخت پايانه دزفول پرداخت كرده است. مديرعامل شركت تعاوني گل و گياهان زينتي دزفول خاطرنشان كرد: سند زمين پايانه گل و گياه دزفول تاكنون به نام تعاوني صادر نشده است.

 

 

 

بیانیه ی نیمه ی خرداد به مناسبت دهمین  دوره ی انتخابات ریاست جمهوری

اگر تصمیم نگیرید برایتان تصمیم می گیرند

       ماییم و نوای بی نوایی                          بسم اله اگر حریف مایی

ما جوانان حزب ا... پایتخت مقاومت ایران شهرستان دزفول مصمم هستیم ، بلوغ سیاسی و اعتقادی خود را در عرصه دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری  با انتخاب جناب آقای دکتر احمدی نژاد بار دیگر به اثبات برسانیم و برنامه ریزی و محاسبات ، محاسبگران اتاق نشین را تسلیم اراده های مصمم خود نمائیم . برانیم تا زد و بندهای سیاسی را تسلیم غیرت نمائیم . می توانیم زیرا تا حالا توانسته ایم. ما را یاری کنید و صدای ما را به دیگران برسانید . این فریاد عدالت خواهی است . اگر تصمیم نگیرید برایتان تصمیم می گیرند.

استان خوزستان در سال 59 دومین استان توسعه یافته کشور بوده است. در سال 67 یعنی پایان جنگ تحمیلی هفتمین استان توسعه یافته کشور بوده است در سال 72 چهاردهمین استان توسعه یافته کشور و در سال 82 بیست و ششمین استان توسعه یافته کشور بوده است. اما باید یادآوار شد باز کردن پرونده بازسازی استان خوزستان بعد از دو دهه در دولت نهم و نیز بیشترین مصوبات سفرهای استانی هیئت دولت در استان خوزستان در دولت دکتر احمدی نژاد وعملکردی 2/5برابر نسبت به دولتهای قبل در دولت نهم نشان دهنده ی عملکرد دولت کریمه ی عدالت محور می باشد. از تحلیل این آمار نتیجه ای که می توان گرفت این است که عملکرد دولت سازندگی و نیز دولت اصلاح طلب زیر سؤال است و بکارگیری مجدد تفکراتی که امتحان خود را پس داده اند، در مدیریت و احقاق حقوق مردم نتیجه ای تکراری به بار خواهد آورد. اگر تصمیم نگیرید برایتان تصمیم می گیرند.در انتخابات رای دهید تا صدای عدالت خواهی و مهرورزی دولت کریمه ماندگار شود .

     من بنده ی آن دمم که ساقی گوید                       یک جام دگر و من نتوانم

 

 

 

خبرهای کوتاه  ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

* مهندس رياضي نماينده شورا در سازمان فضاي سبز از تشكيل كميته اي تحت عنوان كميته قطع اشجار خبر داد . وي با بيان اين مطلب كه : با هدف صيانت و نگهداری از فضاي سبز موجود در سطح شهر دزفول، تشكيل كميته اي تحت عنوان كميته قطع اشجار در دستور كار شهرداري دزفول است كه پس از تدوين لايحه،توسط اين كميته و تصويب ميزان جرايم در شورا، اجرايي خواهد شد و با متخلفين برخورد قانوني خواهد شد.

     

 

* مهندس نبوتي رئيس كميسيون برنامه و بودجه شوراي شهر گفت: امروز با توجه به ظرفيت هاي اجرائي ، فني و تخصصي كه در مجموعه شهرداري دزفول وجود دارد ، اين شهرداري قادر است ماهيانه حداقل 3 ميليارد تومان در شهر كار عمراني مطلوب اجرا نمايد در صورتيكه بدليل كمبود اعتبار، در حال حاضر تنها 30 درصد از اين ظرفيت استفاده ميشود.

 

 

* نماينده دزفول گفت:

رويكرد هيات‌ رييسه مجلس هماهنگي با قواي ديگر بوده است .اعضاي هيات رييسه در يك سال گذشته بر اساس آيين‌نامه عمل كرده‌اند.

 

* جلسه هماهنگي جهت تشكيل انجمن صنفي نشريات و پايگاههاي اينترنتي دزفول برگزار شد.  پس از سالها كه از عمر تشكيل سايتها و وبلاگها ي دزفولي مي گذرد به همت شوراي شهر و ديگر عزيزان ودوستداران دزفول سر انجام مسئولين سايتها و وبلاگهاي شهرستان دزفول پس از تشكيل چند نشست تصميم گرفته شد انجمن صنفي نشريات و پايگاههاي اينترنتي دزفول تاسيس گردد. 

 

 

* وزير بهداشت خبر داد : در استان خوزستان سه موسسه آموزش عالي پزشكي در شهرستانهاي اهواز، دزفول و اروند فعاليت مي‌كنند كه به زودي با كسب استقلال دانشگاه‌هاي دزفول و اروند، سه دانشگاه علوم پزشكي موثر در ارتقاي كيفيت سلامت استان، خواهيم داشت .

 |+| نوشته شده در  جمعه 1388/03/15ساعت 6:20  توسط نیمه خرداد  | 
نيمه خرداد شماره ۱۴            جمعه ۲۵ اردیبهشت ماه 138۸

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

امام امت ، حضرت آيت الله خامنه اي :

 انتقاد پذیری مسئولان  از اساسی ترین کارهاست .

 

 

شادی روح شهیدان صلوات

سردار شهید سید جمشید صفویان (فرمانده محبوب گردان بلال ٬ از شهدای حسینیه شهیدمحمدی) :

عزيزان من فريب خروش و بزرگي اين و بلندي آن را نخوريد كه تا اسفل السافلين به سقوطتان ميكشاند .

 

 

 

 

 

زیر ذره بین ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

 

مردان سال 1387 شهرستان دزفول

یادداشت دوم

کار برای خدا یا برای خود

به دنبال انتشار خبر مردان سال 1387 در شماره ی قبلی این نشریه ، اعتراضاتی از جانب برخی مسئولان شهری و یا طرفداران آنها به خاطر درج نکردن نام مسئول مورد نظرشان در این نشریه صورت گرفت . بعضی مسئولین نیز که گویی روی اعتراض کردن به زبان را نداشتند ، سلام کردن گرم و صمیمی  و همیشگی خود را با سخنگوی نیمه ی خرداد عوض کرده و با برگرداندن صورت و یا یک سلام خشک و خالی وعصبی اکتفا کرده بودند . در نوع صحبت کردن و برخوردشان پیدا بود که از این موضوع ناراحتند. عده ای هم با پیامک های گوناگون ، اعتراض خود را ابراز می داشتند. حال علت این عصبانیت آنها برای ما روشن نشد ، که اگر آنها خود را مردان سال می دانند و می خواهند به این نام معرفی شوند، چرا برای بالاتر از آن یعنی برای مردان خدا بودن تلاش نمی کنند که امام صادق (ع) فرمودند: روز قیامت بنده ای را می آورند که اهل انفاق بوده و میگویند قصدت این بود که مردم بگویند فلانی با سخاوت است ، پس او را به آتش می برند.(همچنین در این حدیث امام صادق(ع) مثالهایی این چنین در مورد برخی اشخاص اهل نماز یا اهل قرآن یا جهاد کرده ها و... که به همین عاقبت گرفتار می شوند ، می آورد.) پس کار برای معروفیت نزد مردم ارزشی ندارد.

کارکردن برای خدا و گزارشکار دادن برای خدا

البته منظور ما کار کردن و گزارشکار ندادن نیست ، نه ، اتفاقا توصیه ی مقام معظم رهبری این است که فرمودند: خدمت رسانی به مردم باید مدبرانه و با برنامه ریزی انجام شده و گزارش آن نیز به مردم داده شود. مسئولان باید مردم را در قبال یک گزارش درست و متقن ، مختار به قضاوت کنند تا مردم بتوانند کارآمدی نظام را به چشم ببینند و نسبت به آن قضاوت نمایند (82/1/1 ، در پیام نوروزی). همچنین فرمودند: در ارائه گزارشها به مردم امساك نكنيد؛ اين براى فضاى جامعه و آرامش دلهاى مردم بسيار مؤثّر و مفيد است  (81/3/7 ، دیدار نمایندگان مجلس). و نیز فرمودند: شما مسئولان هم که بخشهای مختلف در اختیار شماست ، از انتقاد نه بترسید و نه خشمگین و نا امید شوید. این طور هم نباشد که اگر روزنامه یا شخصی انتقاد می کنند ، مسئولان آن بخش یا مسئولان دولتی سراسیمه شوند(81/6/4 ، دیدار اعضای دولت). بنابراین گزارش دادن باعث دلگرمی مردم به مسئولین و نظام اسلامی و حضور پرشور درانتخابات است، پس کار باید خدایی باشد و گزارش آن نیز جهت رضای خدا باید به مردم داده شود، که البته انتخاب مردان سال 1387  بر همین اساس بوده است وگرنه ما از کجا اطلاع داشته باشیم که فلان مسئول کار بزرگی را انجام داده ، در صورتی که به هیچ رسانه ای گزارش نداده باشد و حال هم این انتظار که نامش در نام مردان سال 1387 معرفی گردد!!

نظر شما محترم است

شاید هم بعضی ها از اینکه نام دیگر مسئولین شهری را درج نکرده بودیم ناراحت باشند که در اینجا باید گفت: مردان سال 1387 بر اساس نظرات هیئت تحریریه ی نیمه ی خرداد ، و بر مبنای مدارک و گزارش های موجود از فعالیت های مسئولین شهری و هر کدام نسبت به جایگاه و موقعیت و کار خویش مورد سنجش قرار گرفته  که البته هر فردی در جامعه نسبت به انتخاب چنین مردانی ، هر رأیی می تواند داشته باشد.

مردان اخلاق برتر از مردان سال

البته تعداد مسئولانی که اینگونه با این موضوع برخورد کردند تعداد بسیار اندکی بودند و در این میان ما برخورد به مسئولینی هم داشتیم که انگار از درج نکردن نام آنها (با وجود اینکه فعالیت های خوب و در حد توان از خود نشان داده بودند) خوشحال هم شده بودند و مانند همیشه با گرمی برخورد و مصافحه می کردند که اگر نام آنان را در مردان سال نگوییم ، میتوانیم در مردان اخلاق از آنها نام ببریم که این گونه کارهای آنها ما را به یاد اخلاقیات رزمندگان در طول هشت سال دفاع مقدس انداخت.

دوباره تاکید می کنم: از خشم و لبخند هیچ کس هیجان زده نشوید

در رابطه با همین موضوع پیش آمده و قبل از درج این مطلب، هیئت تحریریه ی نیمه ی  خرداد جلسه ای فوق العاده با هیئت مشاورین نشریه برگزار نمود تا از نظرات آنان در این رابطه استفاده نماید. در این جلسه بعد از ارائه ی گزارشی از سوی سخنگوی هیئت تحریریه و نیز بیان نظرات هیئت مشاورین، دبیر هیئت مشاورین نیمه ی خرداد به هیئت تحریریه توصیه کرد: کارها و امورات و اوقات خود را بر اساس رضای پروردگار تنظیم کنید که خشم و یا لبخند کسی شما را به اشتباه نکشاند و هیچگاه بدی دیگران را به بدی پاسخ نگویید که از ارزشهای والای دینی ما به کرار در رفتار ائمه ی ما دیده شده است : پاسخ بدی را به خوبی دادن است البته باید گفت هر انسانی توان اجرای چنین رفتار نیکی را ندارد. وی تاکید کرد که در مسائل مختلف این چنینی که در نقد رفتار و امورات دیگران در شهر رخ می دهند ، شما فقط کار رسانه ای خود را با صلاح آنچه برای رضای خدا و خلق پروردگار است انجام دهید ، خواه برای شخص مقابل خوش بیاید و یا نه ، خواه آن شخص دوست صمیمی شما باشد و یا نه ، و دوباره تاکید می کنم که از خشم و لبخند هیچ کس هیجان زده نشوید.

  

       

 

 

 

 

زمین های کوپیته ؛

علت بی انگیزگی مردم دزفول به اسکان در مسکن مهر

به گزارش خبرنگار استانی نیمه ی خرداد: نماينده شوراي مسكن كشور پس از بازديد از روند اجرايي طرح مسكن مهر در سطح استان ابزار نارضايتي كرد. مقداد همتي در گفتگو با روزنامه فرهنگ جنوب خاطر نشان كرد : مسكن و شهر سازي قصد هويت بخشي به شهرهاي جديد نظير رامين شهر وشيرين شهر اهواز و كوپيته  به وسيله  طرح مسكن مهر را دارد كه فقدان امكانات  در اين شهر ها باعث شده كه مردم هيچ گونه انگيزه اي را براي اسكان در اين شهر ها نداشته باشند.

از نظر اين عضو شوراي مسكن كشور ، اتخاذ اين رويكرد توسط مسكن و شهر سازي استان كه توسط نمايندگي هاي تابعه به خصوص دزفول در حال پيگيري است، باعث شده تا استان خوزستان در رديف 10 استان آخر كشور از نظر اجراي طرح مسكن مهر قرار گيرد و بيشترين شكايت ها از بخش مسكن به رياست جمهوري، از استان خوزستان باشد.

علي رغم مخالفت صريح فرماندار و نماينده مردم و ساير مسئولين شهري دزفول ، اصرار مسكن و شهر سازي دزفول  به اجرايي اين طرح در كوپيته باعث افزايش روند انصراف اعضاي تعاوني ها از ادامه عضويت و نااميدي مردم شده است. اين در حالي است كه بنا به گفته مديرعامل اتحاديه تعاوني هاي مسكن درگفتگو با راديو دزفول تاكنون كمتر از     250 نفر و آن هم از روي ناچاري حاضر به اسكان درمحل پيشنهادي طرح دركوپيته    شده اند.

همچنين خبر مي رسد در پي عدم توجه مسئولين مسكن و شهر سازي به درخواست مسئولين دزفول  ، سيد احمد آوايي در قالب طرح سئوالي از وزير مسكن خواستار توضيح ايشان درباره اين رويكرد غير كارشناسي مسكن و شهر سازي استان  شده است.

به نظر مي رسد اين اقدامات به صورتي كاملاً هدفمند از سوي مديران مسكن و شهر سازي استان در جهت ايجاد بدبيني در مردم نسبت به عملكرد دولت عدالت محور دكتر احمدي نژاد مي باشد.

 

 

ديد و شنود ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

 

در پی ضرب و شتم خبرنگار نیمه ی خرداد توسط نیروی انتظامی

جلسه ی نیمه ی خرداد با نیروی انتظامی

به گزارش خبرنگار حوادث نیمه ی خرداد : در پی ضرب و شتم خبرنگار نیمه ی خرداد در شب چهارشنبه سوری  توسط نیروی انتظامی  ، جلسه ای از طرف نماینده نیروی انتظامی با سخنگو و خبرنگار نیمه ی خرداد برگزار گردید . در این جلسه خبرنگار نیمه ی خرداد به تشریح حوادث رخ داده در شب چهارشنبه سوری پرداخت و نماینده نیروی انتظامی ضمن بیان حساسیت های موجود در این شب و ابراز تاسف از موضوع پیش آمده ، قول دادند موارد یاد شده را پیگیری نمایند .

 

 

 

در انتخابات سالیانه :

رئیس ، نائب رئیس ،سخنگو و خزانه دار شورای اسلامی شهر دزفول تغییر کردند

به گزارش خبرنگار سیاسی نیمه ی خرداد :آخرین  جلسه شورای سوم به ریاست آقای رجو  در محل سالن جلسات شورا با حضور اعضای شورای اسلامی شهر و نیز خبرنگاران تشکیل شد . در ابتدای جلسه رجو گفت: برای ریاست شورا کاندیدا نخواهد شد و برای پوشش سلایق و ایجاد تغییر، این موقعیت را به دیگر دوستان می سپارد . ایشان از اعضای شورا برای کاندیدا شدن دعوت به عمل آوردند که آقایان علیرضا زمانی راد و سید مصطفی عظیمی فر ثبت نام نمودند و با رای گیری مخفیانه، علیرضا زمانی راد با پنج رای از نه رای به عنوان ریاست شورای سوم برگزیده شد. همچنین در قسمت نائب رئیس شورای سوم آقایان عظیم سرافراز ، حسین گلستان باغ و غلامعلی سلیم گندمی کاندید شدند که در دو مرحله با رای گیری مخفیانه، عظیم سرافراز انتخاب گردید . ضمنا برای سخنگوی شورای سوم آقایان محسن ریاضی و حسین گلستان باغ کاندید شده که محسن ریاضی با رای گیری مخفیانه ی اعضای شورا انتخاب گردید. برای خزانه داری شورای سوم نیز آقای غلامعلی سلیم گندمی با اکثریت آرا انتخاب شد. در این انتخابات چیزی که برای حاضران قابل لمس بود یک رنگی و همدلی بین نمایندگان مردم در شورای سوم بود .

 

 

 

 

برگزاری رژه ارتش و اعتراض به مسدود شدن جاده دزفول – اندیمشک 

به گزارش خبرنگار اجتماعی نیمه ی خرداد :برگزاری رژه ارتش و مسدود شدن جاده دزفول – اندیمشک ، اعتراض بسیاری از مردم ، کارمندان ، دانشجویان ، اساتید ، پزشک های بیمارستان و... را در پی داشت. جواب مسولین شهری بدین شرح  است:

امیر یعقوبی فرمانده پایگاه چهارم شکاری : مقصر شهرداری است که زیر گذر حرم را قبول نکرد به خاطر رژه امسال دیرتر شروع کند .

اخوان صباغ فرماندار دزفول : از استانداری ابلاغیه به ما رسیده بود.

دبیر زاده مسئول خدمات شهری شهرداری دزفول : شهردار مُصر بودند که در تاریخ مقرر زیر گذر را اجرا نمایند و شهرداری هم اعلام کرده بود که از انجام هر کاری همچون آسفالت و خط کشی و ... کوتاهی نخواهد کرد.

   

 

 

در صورت عدم اجراي طرح، مجوز پايانه گل و گياه دزفول به استان ديگري واگذار مي‌شود

به گزارش خبرنگارشهری نیمه ی خرداد :محمدحسين چراغي در نشست بررسي پايانه گل و گياه اين شهرستان اظهار داشت: تنها مصوبه اجرا نشده سفر اول دولت ، پايانه گل و گياه دزفول است. چراغي با اشاره به ناكارآمد بودن پيمانكار پايانه گل و گياه دزفول گفت: يك سال پيش وزارت بازرگاني خواستار خلع يد اين پيمانكار به دليل توقف پروژه شد، اما تلاش شد با دادن مهلت اين تصميم عملي نشود.

همچنين فرماندار شهرستان دزفول گفت: شركت‌هاي متعددي براي اجراي طرح پايانه گل و گياه آمادگي خود را اعلام كرده‌اند. غلامرضا اخوان صباغ افزود: چنانچه تا هفته آينده كاري در زمينه روند پروژه پايانه گل و گياه دزفول انجام نشود، بايد پيمانكار پروژه خلع يد شده و به فرد ديگري واگذار شود.

 

    

 

انتخابات هيئت اجرايي كانون جلسات قرآن برگزار شد

به گزارش خبرنگار فرهنگی نیمه ی خرداد : در مجمع عمومي كانون جلسات كه در محل حسينيه امام خميني(ره) دزفول برگزار شد، آقايان محمد حسن ژولا پور و علي پور ابراهيم به عنوان اعضاي اصلي هيئت اجرايي كانون جلسات انتخاب شدند. همچنين آقاي علي خير علي عندلي نيز به عنوان عضو علي البدل انتخاب شد. انتخاب اين اعضا در حالي صورت گرفت كه تنها 16 نفر از مسئولين جلسات در مجمع عمومي حاضر بودند  در صورتي كه بيش از 300 جلسه فعال در سطح مساجد دزفول  تشكيل مي گردد.اعضاي هيئت اجرايي در اولين جلسه از بين خود حاج عليرضا زمانی راد را به عنوان رئيس هيئت اجرايي كانون انتخاب كردند.

  

 

 

خبرهای کوتاه  ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

از انتخابات...

* جمعي از نمايندگان مجلس هشتم (فراكسيون اقليت) و نمايندگان ادوار مجلس شوراي اسلامي با ميرحسين موسوي ديدار كردند که سید احمد آوایی نیز در این دیدار حضور داشت.

     

         

 

 

* اعضاي هيات اجرايي انتخابات رياست جمهوري در دزفول انتخاب شدند. در اين نشست آقاي مصطفي پور رکني,ناصر اسد مسجدي, حسن پور کياني, عبدالرحيم لطيفي, عبدالعظيم رضا مشتاق, غلام رضا صدرا - غلام رضا فقيهي - و هوشنگ زلقي به عنوان اعضاي اصلي هيات اجرايي انتخابات رياست جمهوري در دزفول انتخاب شدند.

 

 

* تفاهم نامه ساخت پروژه باغ فلاحت بين مدير عامل صندوق عمران موقوفات كشور و شهردار دزفول امضا شد. بر اساس اين تفاهم نامه موسسه صندوق عمران موقوفات كشور كه وظيفه احيا ، عمران و آباداني موقوفات را بر عهده دارد با مشاركت شهرداري دزفول نسبت به ايجاد مجتمع تجاري مسكوني و فرهنگي با زير بنايي بالغ بر 36 هزار متر مربع در عرصه موقوفه باغ فلاحت دزفول اقدام خواهد كرد.

 

 

* گردان 211 عاشورای بسیج دزفول رتبه ی اول گردانهای دزفول در رزماش غدیر را به خود اختصاص داد .

 

 

* رئيس اداره اوقاف و امور خيريه دزفول گفت:تكميل ساختمان‌هاي حرم حضرت سبزقبا (ع) در شهر دزفول، بيش از 2 ميليارد ريال اعتبار نياز دارد. رئيس اوقاف و امور خيريه دزفول با اشاره به روند اجرايي‌ شدن طرح جامع سبز قبا در دزفول، علت كند بودن روند اجرايي طرح جامع حرم را تملك زمين‌هاي اطراف حرم دانست و تصريح كرد: اين اقدام نيازمند اعتباري ميلياردي است.

  

     

 

 

* حجت الاسلام محمد علی قاضی امام جمعه دزفول به حرمت نگه داشتن ایام فاطمیه و برگزار ننمودن مراسمات عروسی و شادی در این ایام تذکر داد. وی همچنین در گوشه ای دیگر از خطبه ها آمريکا را مسئول اقدامهاي تروريستي و شهادت زائران ايراني دانست.

 

 

 

* جلسه هماهنگی ستاد یادواره فرماندهان وشهدای منطقه سیاهپوشان باحضور خانواده های300 تن از شهدای منطقه در مسجد امام خمینی(ره) با سخنرانی آقای احمدی سیاهپوش برگزار گردید.

 

 

* همايش بزرگداشت شيخ مرتضي انصاري در دزفول توسط شوراي فرهنگي شهرستان در روز پنجشنبه 24 ارديبهشت 88 در سالن شيخ انصاري دانشگاه آزاد اسلامي واحد دزفول برگزار شد.

 شيخ مرتضي انصاري روز عيد غدير سال 1214 قمري در شهر دزفول به دنيا آمد. پدرش شيخ محمدامين و نسبش به جابر بن عبدالله انصاري از صحابه پيامبر (ص) مي‌رسد. همچنین جهت اطلاعات بیشتر می توانید به وب سایت http://www.sheikhansari.com  که به همت مرکز اسلامی منجی ایجاد شده مراجعه نمایید.

 

 

 

* معاون فرماندار دزفول از اعزام 1100 نفر از اقشار مختلف مردم اين شهرستان براي شركت در مراسم سالگرد ارتحال بنيانگذار كبير انقلاب با استفاده از 30 دستگاه اتوبوس خبر داد.

 

 

* غلامعلي باغبان مدير اداره‌ي ميراث فرهنگي دزفول اظهار داشت:

عمليات تعريض دهانه‌هاي پل قديم دزفول در دست انجام است و اين اقدام، هيچ خطري براي آسياب‌ها ندارد وی گفت: پيش از اين، تنگي جاده‌ي پل موجب برخورد خودروها با بدنه‌ي پل قديم مي‌شد؛ اما شهرداري دزفول براي نجات دادن اين پل، با نظارت كامل سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري، اقدام به تعريض جاده كرده است.

 

 

* عبدالرضا حسن‌پور، مسئول صنايع دستي اداره‌ي ميراث فرهنگي دزفول گفت: يكي از دلايل ضعف صنايع دستي، علاقه‌مند نبودن مديران مربوط به آن است. 

   

  

 

 

 

* عضو شوراي اسلامي شهر دزفول از طرح تاسيس موزه تاريخ طبيعي در دزفول خبر داد.

 رضا رجو گفت: اين موزه با همکاري شهرداري و سازمان حفاظت محيط زيست و با توجه به پتانسيل هاي تاريخي و طبيعي موجود در اين شهرستان احداث خواهد شد و در حال حاضر در مرحله ي مکان يابي براي ساخت است و با تعيين محل مورد نظر, کار تاسيس آن به زودي انجام خواهد شد .

 

  

 

*سيد مرتضي پورموسوي، دبير انجمن صنفي كشاورزان دزفول: با وجود آنكه در اسفندماه سال گذشته مصوبه‌اي مبني براختصاص آب در فروردين و ارديبهشت‌ماه به اراضي كشاورزي دزفول تصويب شد، اما كشاورزان 29 روز است كه از شبكه آبياري دز، آبي دريافت نكرده‌اند.

 

 

 

* سيد ابوالقاسم علوي مدير كل زندانهاي خوزستان اظهار داشت : 2هزار زنداني خوزستان در ايام نوروز به مرخصي رفتند که زندانهاي دزفول، سپيدار و كارون به ترتيب جايگاههاي اول تا سوم را در اعطاي مرخصيها به خود اختصاص دادند.

 

 

اخبار هنری....

* بخشی از تصویر برداری مجموعه تلويزيوني «شوق پرواز» با محوريت زندگي شهيد بابايي به كارگرداني «يدالله صمدي» در دزفول انجام می شود.

 

  

    

 

 

* فيلم داستاني تبسم گل که عوامل توليد آن همه از افراد بومي منطقه دزفول هستند، در مدت يك ماه به كارگرداني و نويسندگي عبدالكريم بيدخ وبا نقدي اجتماعي بر هيئتهاي عزاداري شهرستان ، به نمايش درآمد و از عوامل توليد آن قدرداني شد.

 |+| نوشته شده در  جمعه 1388/02/25ساعت 8:32  توسط نیمه خرداد  | 

نيمه خرداد شماره ۱۳            جمعه ۴ اردیبهشت ماه 138۸ ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

امام امت ، حضرت آيت الله خامنه اي :

من جوانان عزیز را به یک مجاهدت حقیقی دعوت می کنم، کوشش در میدان علم ، اخلاق ، همکاری های سیاسی و تحقیق

 

 

شهیدان زنده اند ا...اکبر

سردار شهید مصطفي فراوش  (از شهدای حسینیه شهیدمحمدی) :

به مسئولين :

 از امام اطاعت ، از ضعيفان حمايت ، اسلام را رعايت

 

 

 

 

زیر ذره بین ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

 

مردان سال 1387 شهرستان دزفول

در پی الگو قرار دادن مدیران متعهد ، و تحول گرایی مدیران شهری ، نیمه ی خرداد بر آن شد تا با رویکرد تخصصی و به دور از سلایق شخصی و با دیدگاه کارشناسی، تعدادی از مسئولان شهری را به عنوان مردان سال 1387 از بین حدودا صد اداره ی دولتی و خصوصی معرفی نماید به همین خاطر جلسه هیئت تحریریه نیمه ی خرداد در اوایل سال جدید تشکیل ، و با احترام به تمامی مدیران شهرستان دزفول، نامبردگان ذیل را با بالاترین رای به ترتیب آرای اخذ شده معرفی نمود :

1 - تمامی اعضای جلسات قرائت قرآن و پایگاههای بسیج شهرستان دزفول

2 - محمدعلی دوایی فر           (شهردار دزفول)          

3 - سرهنگ ایرج نادبی زاده     (فرمانده نیروی انتظامی دزفول)

4 - عبدالحمیدکاشی                (مدیریت اداره تربیت بدنی دزفول)

5 - غلامعلی سلیم گندمی       (عضو شورای اسلامی شهر دزفول)

6 - حسن نبوتی                      (عضو شورای اسلامی شهر دزفول)       

7 - فرهاد قلی نژاد                 (مسئول اداره محیط زیست دزفول)

8 - رحمان پژوهیده                 (مسئول شرکت ایثارگران دزفول)

همچنین اعضای هیئت تحریریه نیمه ی خرداد اشخاص ذیل را به پاس قدرشناسی و زحمات بی شائبه در سال گذشته به صورت افتخاری به عنوان مردان1387 معرفی نمود:

1 - عبدالکریم جمال (رئیس سابق آموزش و پرورش دزفول)

2 - حمید قناعتی (فرماندار سابق دزفول)

3 - حجت السلام عسکری (امام جمعه سابق دزفول)

                                                 

 

 

ضرب و شتم خبرنگار نیمه ی خرداد توسط نیروی انتظامی دزفول

پس از مشکلات فراوانی که در چهارشنبه سوری دو سال پیش به علت عدم هماهنگی ها و نیز بدون برنامه بودن مدیران فرهنگی شهر، برای ایجاد شبی پر از نشاط و شادمانی روزهای پایانی سال رخ داده بود ، امسال برای گزارش های تکمیلی و نیز کارشناسی شده، چند تن از خبرنگاران خود را به محل های متفاوتی از جمله شمال دزفول اعزام داشته ، که در ساعات اولیه شب در محلهای تعیین شده قرار گرفته و اخبار خوبی از کنترل و انظباط در علی کله که بصورت تعطیل در آمده بود و نیز پارک دولت که با نظارت خوبی اداره می شد مخابره شد، ولی با شگفتی تمام وقتی خبرنگار ما برای تهیه غذا به اغذیه فروشی روبروی سازمان موتوری شهرداری مراجعه می کند، با یورش نیروی انتظامی به داخل مغازه مواجه، که با بی احترامی تمام، اقدام به پرتاب شهروندان از داخل مغازه ، به بیرون، که بعضا مشغول خوردن غذا بوده اند، می کنند  و همچنین این عوامل با لگد زدن به اشیا داخل و بیرون اغذیه فروشی و کبابی مجاور، سبب خسارت به این دو مغازه گردیدند. که در این میان خبرنگار نیمه ی خرداد نیز مورد ضرب و شتم قرار می گیرد و آنان علت این اقدام خود را قرار داشتن این دو مغازه در مسیر خطرات چهارشنبه سوری اعلام می کنند.  حال دو سوال جدی :

یک) چرا بدون اینکه هیچ تذکری از قبل به مغازه داران داده شود ، این اقدام آن هم در حضور درجه داران نیروی انتظامی انجام گرفت ؟

دوم) آیا این اقدام شایسته مردم دزفول دیار دارالمومنین و پایتخت مقاومت ایران است؟

بعد از این حرکت که با استعفای خبرنگار نیمه ی خرداد همراه بود ، سخنگوی نیمه ی خرداد به همراه دبیر هیئت مشاورین از ایشان که یکی از افراد دانشگاهی و مربیان برجسته شهرستان می باشند دلجویی و به ایشان اطمینان دادند تا اطلاع ثانوی از درج هر گونه خبر از سوی نیروی انتظامی خوداری خواهند کرد.

همچنین نیمه ی خرداد از فرماندهی با اخلاق و محجوب نیروی انتظامی انتظار دارد در راستای احقاق حقوق شهروندی با افراد خاطی برخورد نماید.

 

 

هیئت تحریریه ی نیمه ی خرداد، خواستار استعفای روابط عمومی فرمانداری شد

به گزارش خبرنگار سیاسی نیمه ی خرداد : پس از انتصاب فرماندار جدید، آقای اخوان صباغ در اوایل امسال، جلسه ای با حضور فرماندار و خبرنگاران از سوی روابط عمومی این فرمانداری برگزار گردید ، که در این جلسه از نیمه ی خرداد هیچ گونه دعوتی به عمل نیامد . که لازم دانستیم در این میان توضیحاتی خدمت مسئول روابط عمومی فرمانداری ارائه داشته، تا ایشان بیشتر با این نشریه و تشکل مردمی آشنا شوند :

انگار آقای روابط عمومی از چاپ بیش از بیست هزار نشریه نیمه ی خرداد در سال گذشته خبر ندارند .

انگار آقای روابط عمومی از تنها نشریه تحلیلی و خبری که با رویکردی علمی و کارشناسانه در هر شماره ، جلوه ای تازه از خود رونمایی می کند و به دور از سلایق خاص و در رضای پروردگار یکتا سعی در به وجود آوردن فضای نقد به عنوان تنها ابزار، برای ریشه کن کردن غیبت های گوناگون گام برداشته، خبر ندارند.

انگار آقای روابط عمومی از سایت اینترنتی این نشریه به آدرس  www.dezfol.blogfa.com با حدود چهارده هزار بازدید کننده و نیز چهارصد نفر بازدید کننده خارجی(حال بماند هر نفر چند بار از این سایت بازدید داشته است) که تنها از هفت کشور : آلمان ،امریکا ، انگلیس ، امارات ، هند و کانادا با داشتن سیصدنفر بازدیدکننده، اطلاع چندانی ندارند.

موارد یاد شده اندکی از فعالیت تشکل مردمی نیمه ی خرداد می باشد که لازم است برای پیشبرد اطلاع رسانی به عنوان پویاترین ابزار خبری در امر فرهنگ سازی و هوشیاری مدیران برای قرارداشتن در زیر ذره بین، گام های ارزنده ای برداشته شود. که در این میان نیمه ی خرداد با توجه پیشبرد اهداف شهر و نیز با افراد نخبه و کارشناس به فنون لازم در امر روابط عمومی یک سازمان، آمادگی خود را برای تسدی روابط عمومی فرمانداری شهرستان دزفول، بدون هیچ گونه حقوقی را اعلام می نماید.

داد و بیداد که در محفل ما رندی نیست

که برش شکوه برم داد ز بیداد کشم

سالها می گذرد حادثه ها می آید

انتظار فرج از نیمه ی خرداد کشم            امام خمینی (ره)

 

 

 

 

یادواره فرماندهان و شهیدان منطقه سیاهپوشان دزفول

به گزارش خبرنگار فرهنگی نیمه ی خرداد : منطقه ی سیاهپوشان در نظر دارد در سال 1388 یادواره فرماندهان و شهیدان منطقه ی سیاهپوشان را به یاد هشت سال دفاع مقدس برگزار نماید . لذا تمامی عزیزانی که عکس ، فیلم، دست نوشته ، خاطره و نیز نظراتی دارند ، دعوت به عمل می آورد در بزرگترین رویداد فرهنگی سال 1388 شهرستان دزفول شرکت نمایند. همچنین محل ستاد یادواره فرماندهان و شهیدان منطقه سیاهپوشان در مسجد امام خمینی(ره) و نیز هسته فرهنگی در حسینیه ی شهید محمدی و هسته ی تحقیق و جمع آوری اطلاعات شهدا ، در مسجد امام حسین(ع) می باشد.

 

 

ديد و شنود ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

پلیس 110 :   با شهرداری تماس بگیرید

به گزارش خبرنگار حوادث نیمه ی خرداد : بعد از رخ دادن نزاع و درگیری صورت گرفته جلوی یکی از نمایندگی های معروف کاشی و سرامیک، صاحب این مغازه با پلیس 110 تماس گرفت که با شگفتی تمام، پلیس 110 از ایشان خواست برای جمع آوری طرف های درگیر با شهرداری تماس بگیرند . لحظاتی پس از این اتفاق (رویداد تاریخی) خبرنگار   نیمه ی خرداد در محل حاضر و از صاحب مغازه خواست تا با ستاد فرماندهی نیروی انتظامی این مسئله را در میان بگذارد که یکی از این عزیزان قول داد پیگیری نماید.

 

نارضایتی نماینده ی رئیس جمهور از مسكن مهر دزفول و تایید پادگان جعفر زاده

به گزارش خبرنگار شهری نیمه ی خرداد : مهندس همتي ، نماينده ويژه رئيس جمهور ، از روند اجرايي طرح مسكن مهر در دزفول ابراز نارضايتي كرد. عضو شوراي مسكن كشور روز شنبه 29  فروردين ماه در معيت مهندس اخوان صباغ ، فرماندار دزفول و دهقاني ، رئيس مسكن و شهر سازي استان خوزستان از مكان هاي پيشنهادي براي اجراي اين طرح كشوري در دزفول بازديد وضمن تأييد مواضع منطقي و فني فرماندار دزفول ، از كم لطفي مسكن و شهر سازي استان در واگذاري اراضي داراي معارض و نامناسب و بر خلاف خواست مردم و مسئولين شهر به تعاوني هاي مسكن ابراز ناراحتي نمود.  خبر تكميلي و خوشحال کننده اينكه مهندس اخوان صباغ ، فرماندار دزفول ، طي دستوري به مسكن و شهر سازي دزفول ابلاغ كرده تا اراضي منطقه كوپيته را از گردونه طرح مهر خارج و مقدمات لازم جهت واگذاري اراضي پادگان جعفر زاده را فراهم آورد.

 

اقدامات تحقیقاتی نیمه ی خرداد :

 کنترل ویروس بسیار مخرب A.S.K.jpg.exe 

به گزارش خبرنگار پژوهشی نیمه ی خرداد : مدتی است برخی کامپیوترهای شهرمان به ويروسي به نام A.S.K.jpg.exe گرفتار شده است. اين ويروس فرمت عکسها رو به exe تبديل کرده و آنها را  hidden  ميکند و به سرعت هزاران عکس را از بین می برد و عملکرد آن مثل يک کرم است. عجيب اينجاست که این ویروس بیشتر در شهر ما پیدا می شد و هيچ گونه آنتي ويروسي نميتوانست اصل اين ويروس را شناسايي و از بین ببرد. در این میان نیمه ی خرداد با تشکیل ستاد تخصصی ویژه ای خواستار کنترل این ویروس مخرب که باعث عصبانیت بسیاری از جوانان شهر شده بود ، شد. این ستاد پس از یکسری بررسی های تخصصی ، بالاخره توانست این ویروس را کنترل و نتایج خود را جهت از بین بردن آن در سایتی ارائه دهد. لذا تاکنون که حدود یک هفته از آن می گذرد حدود 200 بازدید کننده داشته و شما میتوانید جهت استفاده از این سایت به آدرس اینترنتی زیر مراجعه نمایید.

http://www.askjpg.blogfa.com

 

 

 

امام جمعه دزفول :

بدعت یعنی مطلبی را که در دین نیست، بخواهند به اسم دین معرفی کنند

به گزارش خبرنگار فرهنگی نیمه ی خرداد :حجت الاسلام سيد محمد علي قاضي دزفولي در خطبه هاي نماز جمعه گفت :  بدعت در لغت به معنای نوآوری یک قضیه بی سابقه است و در کلام دینی و شرع مقدس به این معناست که مطلبی را که در دین نیست را بخواهد به اسم دین معرفی کند و بدعت به صورت های مختلفی می تواند باشد. وي در گوشه دیگری از خطبه های نماز جمعه  با اشاره به سياستهاي رييس جمهوري جديد آمريکا گفت: اوبا ما که سياستي غير از سياست جنگ طلبانه بوش در پيش گرفت و اعلام کرد که تغييراتي ايجاد و با ايران مذاکره خواهد کرد و نيروهاي آمريکا را از عراق خارج خواهد نمود ، اين گفته هاي وي تنها شعار و وعده است. ایشان همچنین افزود: نمي توان به آمريکا اعتماد کرد مگر اينکه واقعا اهل عمل باشد و بيايد جبران بکند.

 

 

امروز ، مجمع عمومی كانون جلسات قرآن دزفول

 

به گزارش خبرنگار فرهنگی نیمه ی خرداد :مجمع عمومي سالانه كانون جلسات قرآن دزفول امروز برگزار مي شود. در اين مجمع ضمن ارائه گزارش فعاليت هاي كانون در طول يك سال گذشته به مسئولين جلسات قرآن ، از بين آنان نفراتي نيز به عنوان جايگزين براي اعضاي مستعفي هيئت اجرايي كانون مذكور انتخاب مي شود. شنيده شده است چند نفر از اعضاي با سابقه جلسات كه يك سال پيش به عنوان اعضاي هيئت اجرايي كانون انتخاب شده اند،  به دليل عملكرد ضعيف و عدم توجه به نياز هاي روز، با حاضر نشدن در جلسات هيئت اجرايي عملاً از عضويت كانون كناره گرفته اند. اين نشريه قصد دارد در شماره هاي ِآينده جايگاه وعملكرد كانون را نقد و بررسي نمايد.

 

 

خبرهای کوتاه  ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

* اخوان صباغ، فرماندار دزفول در نشست خشكسالي با بيان اينكه خشكسالي بيشترين خسارت را به كشاورزان وارد كرده است، افزود: كميتهاي به منظور بررسي و برآورد ميزان خسارت خشكسالي در بخشهاي مختلف شهرستان تشكيل ميشود.

 

 

* عبدالعلي پور فخري ، رئيس اداره اوقاف و امور خيريه دزفول شد. وي که سابقه مدير كلي اوقاف خوزستان و معاونت اوقاف استان همدان را نيز در كارنامه كاري خود دارد، انتظار مي رود با مدیریت ایشان تحولي مثبت در وضعيت بقاع متبركه و موقوفات شهرستان صورت گرفته و چهره آنها به نحو مطلوبي دگرگون شود.

    

 

* احمد زارعي معاون اداره جهاد كشاورزي شهرستان دزفول، علت خشك شدن ميوه ها در اين فصل سال را به دليل كم آبي عنوان كرد و گفت : وسعت اراضي كشاورزي اين شهرستان  41 هزار هكتار است و اگر آب مورد نياز 600 هكتار از اين اراضي تامين نشود، فاجعه اي بزرگ رخ ميدهد.

   

 

* با ورود پياز دزفول به بازار کشور ، قيمت اين كالاي كشاورزي كاهش یافت.

 

 

* شهردار دزفول در نشست CNG استان ، نسبت به عدم جانمايي جايگاه در اين شهر با وجود پيشنهاد 10 قطعه زمينِ داراي موافقتنامه ی آب و برق توسط اين شهرداري اعتراض كرد، که در این جلسه مقرر شد طي هفته جاري با حضور نمايندگان شركت گاز، محلهايي براي احداث جايگاه در اين شهر مشخص شود.

 

 

* غلامعلي باغبان، مدير ميراث فرهنگي دزفول از افزايش صددرصدي مهمانان نوروزي در دزفول در تعطيلات نوروز امسال و همچنین از پيشرفت 80 درصدي كفسازي و ساماندهي مسجدجامع شهرستان خبر داد. ایشان ابراز داشتند : مرمت و بازسازي سه ساباط تاريخي زرنگار، سيلاني و آبشار واقع در محله خراطان دزفول كه در فهرست آثار ملي به رسيده اند، با صرف اعتباري بالغ بر يك ميليارد ريال در سال 87 به مدت هفت ماه انجام شد.

 

 

* سيد مرتضي پورموسوي دبير انجمن صنفي كشاورزان دزفول با اشاره به اينكه بي آبي تاكنون به 30 درصد از اراضي گندم خسارت وارد كرده است، تصريح كرد: به نظر ميرسد با قطع مكرر آب در اين روزها، مشكلات بيشتري گريبان گير كشاورزان گندم كار شود.

 

 

* عبدالحسن حكيم، مديرعامل شركت تعاوني گل و گياهان زينتي دزفول گفت: تاكنون وضعيت زمين محل پايانه گل مشخص نشده و سند نيز براي اين اراضي صادر نشده، همچنين به تازگي براي قسمتي از اين زمين معارض پيدا شده است.

 

 

 

* سید احمد آوایی :

بازديد مناطق عملياتي موجب مي شود تا رشادتهاي رزمندگان ايران اسلامي در طول هشت سال دفاع مقدس به شکل مطلوبي به نسلهاي بعدي منتقل شده و از تحريف تاريخ جلوگيري خواهد کرد .

 

* هوشنگ زلقي: بر اثر خشكسالي 200 ميليارد ريال خسارت به كشاورزي شهرستان دزفول وارد آمده كه 90 درصد آن تامين نشده است.

 

 

* فرهاد قلي نژاد ، رييس اداره حفاظت محيط زيست دزفول: ممنوعيت صيد در رودخانه دز در اين شهرستان به دليل آغاز فصل تخم گذاري ماهيان اعمال شده است.

  

 

* عمليات اجرايي ساخت فاز نخست بزرگترين تصفيه‌خانه فاضلاب استان در دزفول آغازشد. 

 

 

 

از دانشگاه   ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

* رضا صادقی رئیس مرکز فرهنگی و آموزشی سما واحد دزفول گفت: دومین جشنواره ورزشی دانش آموزان و دانشجویان سمای کشور به میزبانی واحد دزفول برگزار می شود.

 

* عمليات اجرايي طرح توسعه دانشکده اصول دين دزفول در زميني به مساحت 80 هزار متر مربع با حضور آيت الله "محمد علي تسخيري" دبير کل مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي آغاز شد.

  

 

 

خبر ورزشی  ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

 

* تيم فوتسال بانوان استقلال جنوب دزفول با غلبه بر تيم اوج نصر شيراز با نتيجه شش بر دو ، قهرمان نخستين دوره جام حذفي بانوان باشگاه هاي ايران شد.

 گزارش تصويري از تمرينات اعضاي تيم ملي فوتبال بانوان ايران براي شركت در بازي هاي ماكائو

* منصور قمر مديرعامل باشگاه استقلال جنوب دزفول گفت: بانوان فوتباليستي که از اين پس به اردوي تيم ملي فوتسال دعوت مي شوند خود بايد هزينه رفت وآمد را بپردازند که عموما دانشجو بوده و توان مالي پرداخت چنين هزينه اي را ندارند .

 

* مرحله سوم و پاياني دومين دوره رقابت هاي ليگ و رقابت هاي جايزه بزرگ ورزش هاي سه گانه کشور "تري ات لون"  ،  از 28 فروردين ماه در سه مقطع سني جوانان، اميد و بزرگسالان و با حضور 11 تيم در دزفول برگزار شد. پس از پايان ليگ يك دوره مسابقه جايزه بزرگ مسافت كوتاه با نام " جام سرداران شهيد يدالله و سيف الله صبور " با حضور برترين هاي ليگ در هر سه مقطع سني برگزار شد.

       

 

* عباس پورسلان رئيس هيئت تكواندوي خوزستان: مسابقات قهرماني تكواندوي استان به صورت منطقه اي به ميزباني شهرستان دزفول برگزار ميشود.

 

 

* درهفته 14 مسابقات فوتبال ليگ دسته اول باشگاههاي استان ، بازی استقلال خليج فارس آبادان و وحدت دزفول به تساوي يك بر يك انجاميد.

 

 |+| نوشته شده در  جمعه 1388/02/04ساعت 8:8  توسط نیمه خرداد  | 
نيمه خرداد شماره ۱۲            جمعه ۲۲اسفند ماه 1387 ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

 

امام امت ، حضرت آيت الله خامنه اي :

 جوان ایرانی هشیار ، حساس ، آگاه و حاضر در صحنه است ، بیش از جوانان سایر مناطق دنیا احساس تعهد و مسولیت آگاهانه می کند.

 

شهیدان زنده اند ا...اکبر

سردار شهید عبدالنبی کرمی زاده (از شهدای حسینیه شهیدمحمدی) :

 اطاعت از ولايت فقيه را از ياد نبريد كه ما هرچه داريم از ولي فقيه است و هر ضربه اي هم كه تاكنون در طول تاريخ خورده ايم ناشي از عدم اطاعت ما از اين چراغ راهمان  است .

 

 ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

 

قناعتی خدا قوت ، اخوان صباغ سلام

بالاخره فرماندار دزفول عوض شد ، آیا این تعویض چیزی را عوض خواهد کرد ؟؟ آیا مشکلات شهر نمونه حداقل تغییر روندی خواهند گرفت؟ پیشنهاد نیمه ی خرداد به فرماندار جدید این است که جناب آقای صباغ ، قبل از شروع به کار ، بررسی عمیقی داشته باشید که اسلاف شما چگونه عمل کرده اند، نقاط ضعف و احیانا نقاط قوت آنها چه بوده است. و از این بررسی ها خط حرکت خود را ترسیم کنید . دزفول شهری است با موقعیت و شرایط استثنایی، هر مشاوری برای بررسی مشکلات آن جواب نمی دهد. آقای صباغ به هوش باشیم که گذشتگان فرصت اشتباهی برای ما باقی نگذاشته اند! فقر و بیکاری ، تناقضات اعتقادی ، اهرم های اثرگذاری بر مدیران ، روابط ناسالم مدیران با یکدیگر ، نحوه ی ارتباط فرماندار با نخبگان دزفولی داخل و خارج از شهر و دیگر موارد هر کدام می تواند باتلاق و یا سکوی پرتابی برای شما باشد، تا شما کدام را برگزینید .

در این میان نباید تلاش ها و فعالیت های آقای قناعتی را نادیده گرفت که هیئت تحریریه ی نیمه ی خرداد از فعالیت ایشان در این مدت تشکر می کند.

و در آخر باید به آقای صباغ بگوییم بدون لابی فکری ، تمامی فعالیت های شما سطحی و عقیم خواهد بود که امید است با استعدادهای بومی و شهری مزه ی خدمت و خدمتگذاری را به مردم دارالمومنین بچشانید.

با آرزوی شهری پر از نشاط و تلاش برای یکپارچگی و اتحاد ، که کمترین توقع مردم می باشد و نیز منتظر فعالیت حضرتعالی در پست جدید . آرزوی موفقیت شما را داریم .

 

 

 

فرماندار جدید دزفول معرفی شد

به گزارش خبرنگار شهری نیمه خرداد : در حكمي از سوي وزير كشور، معاون استاندار خوزستان و فرماندار ويژه شهرستان دزفول توسط استاندار خوزستان، به غلامرضا اخوان صباغ ، شانزدهمين فرماندار دزفول ابلاغ شد. اخوان صباغ پيش از این، رئيس اداره تقويت فشار و تزريق گاز شركت ملي مناطق نفت خيز جنوب بوده است. استاندار خوزستان در این مراسم گفت: شهرستان دزفول در همه عرصه‌ها و دوران‌هاي مختلف اعم از انقلاب، دوران دفاع مقدس و بازسازي، مظهر مقاومت و سربلندي ايران اسلامي بوده است. وي از حميد قناعتي فرماندار پيشين دزفول به‌عنوان يك شخصيت فرهنگي و اجرايي قوي ياد كرد و با اشاره به سوابق درخشان اخوان صباغ فرماندار جديد شهرستان دزفول و اعطاي حكم وي، از تلاش‌ها و خدمات حميد قناعتي تشكر و تقدير كرد.

 

 


تنها دغدغه ما پيگيري خواسته مردم بوده است

اتحاديه شركت هاي تعاوني مسكن مهر دزفول در پاسخ به خبر مندرج در شماره 10 از قول استاندار خوزستان مبني بر اينكه مشكل مسكن مهر در شهرستان دزفول زمين نيست ، پاسخي به دفتر اين نشريه فرستادند كه متن آن بدین شرح است :

مسئولين محترم نشريه نيمه خرداد در پاسخ به خبر مندرج در نشريه شماره ۱۰ جمعه ۱۸ بهمن ماه 1387 لازم است موارد ذيل را به استحضار برساند: اين اتحاديه از بدو تأسيس ، پيگيري هاي فراواني  جهت حل مشكل طرح مسكن مهر داشته است كه از جمله آنها مي توان به

1- مكاتبه با رياست محترم جمهوري و وزير محترم دادگستري

 2- اخذ مصوبه اصل 127 نماينده هيئت ويژه دولت در دومين سفر استاني دولت به خوزستان مبني بر واگذاري اراضي پادگان شهيد جعفر زاده 

 3 - ديدار با وزير مسكن و درخواست جهت مساعدت در اجراي طرح مسكن مهر در دزفول

 4- پيگيري و تشكيل جلسه با استاندار محترم و بازديد معاونت عمراني استانداري از اراضي موجود در دزفول وپيگيري هاي مكرر و مراجعات فراوان به مسئولين ارشد شهرستان و در خواست همراهي و مساعدت ايشان دراجرايي نمودن مسكن مهر در شهر دزفول  اشاره كرد.

تمام تلاش هاي اين اتحاديه به نمايندگي از 160 شركت تعاوني مسكن در پيگيري خواست و مطالبه مردم جهت اجراي طرح مسكن مهر در اراضي پادگان شهيد جعفر زاده واقع در پشت كوي آزادگان و اراضي مناسب ديگر بوده است كه زمين مذكور علي رغم كفايت براي اجراي طرح مهر به دلايل  سياسي و غير كارشناسي به تعاوني ها  تحويل داده نشد و آنچه كه در خبر آن نشريه از قول استاندار درج شده است بي انصافي به تعاوني ها درپيگيري خواسته به حق مردم است چرا كه تعاوني ها نهادي هستند که از مردم شكل يافته اند.

لازم است بدانيد كه در جلسه 24 دي ماه با استاندار محترم علي رغم نظر مساعد فرماندار محترم ، ارائه اطلاعات ناصحيح يكي از مسئولين شهرداري كه به محدوده قانوني شهر دزفول آشنايي نداشت ، تمام تلاشها و زحمات اتحاديه را بر باد داد هرچند كه بعداً به اشتباه خود اذعان نمودند ولي ديگر كار از كار گذشته بود.

آنچه كه اصرار تعاوني ها بر واگذاري زمين هاي داراي معارض عنوان شده است ، تنها پيگيري مطالبه به حق مردم طبق نظر سنجي انجام شده از مسئولان و مديران تعاوني ها بوده است كه تنها خواسته آنها ، اجراي قاطعانه حكم قضايي و پرهيز از رانت و ملاحظات سياسي و معامله منافع مردم است، تا مردم اين شهر در مكان مناسب تري اسكان يابند.استعفا و انصراف عده ی زيادي از افراد واجد شرايط بعد از قطعي شدن اجراي مسكن مهر در اراضي كوپيته گواهي صادق بر به حق بودن پيگيري هاي اين اتحاديه است. هر چند ما تلاش داريم با بكار گيري تمام ظرفيت هاي كارشناسي موجود محيطي متفاوت براي همشهريان محترم در منطقه مذكور ايجاد شود.

مقتضي مطابق قانون نسبت به درج پاسخ اين اتحاديه اقدام فرماييد با تشکر

      

 

 

دیدار جبهه اصول گرای دزفول با فرماندار

خبرها حاکی است تعدادی از سران اصول گرا و نیروهای مومن با معاون استاندار و فرماندار دزفول دیدن کردند. در ابتدا تعدادی از سران اصول گرا از فرماندار خواستند با توجه به نزاع ها و کشمکش های سیاسی موجود از یک سو و وجود برخی جریانات بدعت گذار ، موضع سریح خود را در ارتباط با حمایت از جبهه اصول گرایی در شهرستان و چگونگی مبارزه با بانیان بدعت ابراز نماید.

آقای غلامرضا اخوان صباغ نیز با متانت و درایت خاصی ضمن تشریح سابقه ی مدیریتی خود گفت :اصول گرایی جریانی است الهی که به لطف خدا اینجانب نیز به آن منصوبم. وی در رابطه با چگونگی برخورد با برخی جریانات در دزفول گفت : به حول قوه ی الهی مراقب اوضاع کلی شهرستان هستم و برای تامین امنیت و آرامش شهروندان از هیچ کوششی دریغ نخواهم ورزید.

 

 

ديد و شنود ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

 

 

از قاضی تا قاضی ٬ ۲۳ سال بدون امام جمعه بومی

به گزارش خبرنگار فرهنگی نیمه خرداد : طی حکمی از سوی شورای سیاست گذاری ائمه جمعه سراسر کشور، سید محمد علی قاضی دزفولی نوه حضرت آیت الله قاضی دزفولی (ره) (اولین امام جمعه و نماینده حضرت امام (ره) در دزفول )، بعنوان امام جمعه شهرستان دزفول با حضور آیت الله موسوی جزایری نماینده ولی فقیه و امام جمعه اهواز معرفی شد. در اين مراسم نماينده ولي فقيه و امام جمعه اهواز نيز از دزفول به عنوان شهر دارالمومنين ياد كرد و گفت: دزفول شهر مقاومت و حماسه ساز در دوران دفاع مقدس و داراي جايگاه رفيع و صاحب فضل و قريحه بالايي است.
"
آيت الله موسوي جزايري " با قدرداني از خدمات ارزنده امام جمعه پيشين دزفول ، دزفول را شهري قهرمان پرور ، ولايتمدار و برخوردار از فضلاي بزرگ ديني خواند و انتصاب قاضي دزفولي را به عنوان امام جمعه دزفول به فال نيك گرفت و گفت: انتصاب اين روحاني محلي كه شناخته شده براي مردم از هر نظر مي باشد جاي بسيار خوشحالي است و ياد روحاني جليل القدر آيت الله قاضي امام جمعه سابق دزفول را در دلها زنده مي كند.

 

 

امام جمعه دزفول:

 مساجد سنگر اصلي مقابله با انحرافات ديني است

به گزارش خبرنگار فرهنگی نیمه خرداد : حجت الاسلام "سيدمحمد علي قاضي دزفولي" در خطبه هاي نمازجمعه دزفول گفت :  نقش مساجد به عنوان اصلي ترين كانون سياسي ، فرهنگي ، مذهبي كشور در مقابله با تهاجمات فرهنگي بوجود آمده بسيار مهم و محوري است.وي از همه اقشار مردم خواست تا با اتكا به اين پايگاه مهم در راستاي رفع كژي ها و انحرافات بوجود آمده از سوي دشمنان اسلام ، مذهب تشيع و انقلاب اسلامي تلاش كنند.

وي از دزفول به عنوان شهري نمونه در طول تاريخ بويژه در دوران 8 سال دفاع مقدس و داراي مردمي ولايتمدار ياد كرد و ايجاد همدلي براي دستيابي مردم اين شهرستان به جايگاه واقعي شان را از اولويت هاي خود دانست.

 

 

 

استعفاي حجت الاسلام "اصغر عسكري" امام جمعه دزفول

به گزارش خبرنگار فرهنگی نیمه خرداد : مراسم توديع امام جمعه دزفول، حجت‌الاسلام اصغر عسگري ، در مرکز فرهنگی دفاع مقدس دزفول با سخنرانی حجت‌الاسلام مرتضي بيگدلي رئيس سازمان تبليغات ، رضا رجو رییس شورای اسلامی شهر و قناعتی فرماندار دزفول برگزار شد . در اين مراسم امام جمعه سابق دزفول گفت: هرچه در دوران حضورم در اين شهرستان انجام داده‌ام تنها لطف خداوند بوده ‌است و در اين راه به دليل توفيق خدمت به مردم خداوند را شكر گذارم. ایشان تاكيد كرد: نماز جمعه سنگر الهي است و خدمت در اين سنگر توفيقي بزرگ است و در داشتن اين توفيق خداوند را سپاس گذارم.  مراسم توديع و معرفه ی امام جمعه دزفول همچنین با حضور آیه الله موسوی جزایری، نماینده ی ولی فقیه در استان، در جلسه شورای اداری در سالن مهتاب دزفول و همچنین در مصلای امام علی  (ع) برگزار شد. حجت الاسلام "اصغر عسكري" علت استعفای خود را مشكلات خانوادگي از جمله ضرورت حضور در كنار پدر سالخورده اش اعلام كرد که کاری بسیار شایسته بود.

 

 

 

 

 


پخي تقاطع ها و تير هاي برق

به گزارش خبرنگار شهری نیمه خرداد : بعد از اجراي پخي در معابر و تقاطع هاي سطح شهر ، تعداد زيادي از تير هاي برق به حال خود در وسط خيابان رها شده اند كه نياز به جابجايي آنها توسط اداره برق دارند. با توجه به اينكه اجراي اين پخي ها به منظور تسهيل ترافيكي و تسهيل در عبور و مرور وسايط نقليه بوده و اقدام مناسبی است ، بایستی شوراي اسلامي شهر ، شهرداري و مديريت برق شهرستان با تأمل خاصي اين مسأله را بررسي نمايد چرا كه علي رغم هزينه زياد ايجاد اين پخي ها ، استفاده مفيدي به دليل اين مشکل ندارند .

 

 

 

تقدیر شهروندان از نیروی انتظامی دزفول

به گزارش خبرنگار اجتماعی نیمه ی خرداد : در گزارشی که از تنی چند از شهروندان دزفولی به عمل آمد ، شهروندان دزفولی از طرز برخورد نیروی انتظامی این شهرستان با متخلفان موتور سیکلت تقدیر و تشکر نمودند . این شهروندان که عموما از شیوه ی برخورد نیروی انتظامی در دوره های قبل ، که بعضا با شیوه ی تهدید و یا ضرب و شتم و یا ایجاد جوی نا آرام برای تردد موتور سیکلت ها در شهر ، گلایه مند بودند ، شیوه ی برخورد نیروی انتظامی در حال حاظر را شایسته ی مردم دزفول، دیار دارالمومنین دانسته و از اقداماتی چون نوشتن جریمه برای موتور سیکلت ها همانند خودرو ،به جای توقیف های مکرر و برخورد مودبانه ی مامورین با متخلفین در هنگام توقیف موتور سیکلت ، تشکر نمودند. جا دارد در اینجا از زحمات فرمانده نیروی انتظامی شهرستان جناب سرهنگ نادبی زاده و پرسنل محترمشان جهت برقراری این نظم در شهر ، تقدیر و تشکر نمود.

 

 

 

پل چهارم چند متر بالاتر بود

به گزارش خبرنگار پژوهشی نیمه ی خرداد :در نقشه های اولیه ی پل چهارم ، ارتفاع پل حدود 5 متر بالاتر از این مقدار کنونی بود که برای پایین آمدن هزینه ی ساخت ، ارتفاع آن را کاهش دادند ولی تغییر خاصی نیز در هزینه ی ساخت آن  ایجاد نشد .

 

 

 

 آغاز به‌كار واحد توليدي حشرات مفيد در دزفول

به گزارش خبرنگار پژوهشی نیمه ی خرداد : مرتضي اميدبخش مدير حفظ نباتات جهاد كشاورزي خوزستان ، از راه‌اندازي و آغاز به‌كار واحد توليدي حشرات مفيد در دزفول خبر داد. وی گفت این واحد وظيفه توليد زنبورهاي مفيد و كفشدوزك‌هاي شكار آفات را انجام مي‌دهد و توليدات اين كارگاه‌ توليدي در مزارع گوجه فرنگي، ذرت، نيشكر، لوبيا و باغ‌هاي مركبات مورد استفاده قرار مي‌گيرد. وی يادآور شد: كنترل آفات يكي از روش‌‌هاي موثر و پايدار در كاهش خسارت ناشي از آفات گياهي و جلوگيري از مصرف سموم در محصولات گياهي است كه در چند سال گذشته اين روش رشد چشمگيري در استان داشته است.


        

 

 

شهردار دزفول:

ضرورت احداث كشتارگاه كاملا صنعتي در دزفول

به گزارش خبرنگار شهری نیمه ی خرداد : محمدعلي دوايي‌فر شهردار دزفول گفت : با توجه به اينكه شهرستان دزفول نياز شهرهاي مجاور را نيز در زمينه تامين گوشت و مواد پروتئيني تامين مي‌كند و با توجه به فعال بودن شهر دزفول و شهرهاي مجاور در زمينه دامداري و دامپروري و رونق اين صنعت در اين شهرها، ضرورت احداث كشتارگاه كاملا صنعتي و مكانيزه در اين شهرستان احساس مي‌شود. وی افزود : براي احداث كشتارگاه كاملا صنعتي ، زميني به مساحت 10 هكتار از سوي شهرداري پيشنهاد شده است و براي دريافت مجوزهاي كشتارگاه در حال رايزني با مديران استاني هستيم كه تاكنون به نتايج خوبي دست يافته‌ايم. 

 

خبرهای کوتاه  ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

 

* مهمترین شعار انتخاباتی سید احمد آوایی پیگیری احداث تاسیس بیمارستان تامین اجتماعی در دزفول بود که اگر تا پایان اسفند ۸۷ پیگیری نشود ٬ امتیاز آن از این شهرستان گرفته می شود.

 

 

 

* آسفالت خیابان 45 متری مقاومت ، از میدان موشک تا خیابان شریعتی ، نزدیک به دو سال است که نصف آن آسفالت نشده و پایین تر از سطح خیابان باقی مانده است.

 

 

 *  فرهاد قلي نژاد "رييس اداره حفاظت محيط زيست دزفول از تعطيل كردن يك كارخانه آسفالت در اين شهرستان بدليل رعايت نكردن مسايل زيست محيطي خبر داد .

 

 

 

* قناعتی فرماندار سابق دزفول گفت :با گاز رساني به  16 بخش دیگر از شهر ، دزفول در فهرست شهرهاي پاك از نظر گاز در استان قرار مي‌گیرد . وی گفت : در سفر نخست هيات دولت به استان خوزستان پروژه اجراي شهرك صنعتي شماره چهار دزفول مصوب و براي ساخت آن اراضي يكي از پادگان‌هاي نظامي دزفول آزاد سازي شد.

 

 

* عبدالحسن حكيم مديرعامل شركت تعاوني گل و گياهان زينتي دزفول:  تقاضا براي خريد گل در ايام نوروز حدود 30 درصد افزايش مي‌يابد و افزایش قیمت در این روزها كاهش توليد در استانها بويژه در استان‌هاي سردسير و از بين رفتن گلها بر اثر سرما در اين استانها است.

   

  

* حجت الاسلام اصغر عسكري نسبت به رواج آنچه در دين مبين اسلام بدعت و خرافه گرايي ناميده مي شود هشدار داد و گفت : عمل به امور خرافي موجب سستي پايه هاي ايماني مسلمين خواهد شد.

 

 

* "حسن پور كياني"  رييس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي دزفول : بيش از180 سينماگر جوان كشور که در هشتمين جشنواره ی سينماي جوان منطقه سه كشور در دزفول حضور دارند، جهت آشنايي با پيشينه تاريخي شهر، از جلوه هاي گردشگري دزفول از جمله پل قديم، آسياب هاي باستاني، حمام كرناسيون، منطقه سياحتي علي كله و اماكن زيارتي سبز قبا و محمد بن جعفر ديدن كردند.

 

 

 

 

 

 * غلامعلي باغبان" رييس اداره ميراث فرهنگي، گردشگري و صنايع دستي دزفول با اشاره به شمار بالاي حضور ميهمانان نوروزي در خوزستان گفت: لازم است همه نهادها با انجام برنامه ريزي مناسب زمينه پذيرايي هر چه بهتر از مسافران نوروزي و راهيان نور را در استان فراهم كنند.

 

 

 

  

 

 

* "امير خامه گير" رييس اداره منابع طبيعي وآبخيزداري دزفول ازآغاز كار توزيع 30 هزار اصله نهال در شهرستان از نوع اكاليپتوس، كنار، شمشاد، زيتون، كهور، شيشه شور، ابريشم، ارغوان و ديگر درختان سازگار با منطقه خبرداد.

 

 

 

 

  

* مراکز درماني دزفول بعلت بدهي معوقه سازمان خدمات درماني دراين شهرستان، از پذيرش دارندگان دفترچه هاي بيمه خدمات درماني خودداري کردند. بيمه شدگان خدمات درماني در شهرستان دزفول بيش از 200 هزار نفر می باشند.  

 

* رییس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی کشور ، وارد کردن پیاز تا چند روز آینده از جیرفت و دزفول به بازار کشور را تدبیر لازم جهت کاهش قیمت پیاز در کشور دانست.

 

 

 

 

* پليس آگاهي شهرستان دزفول در راستاي مبارزه با سارقان كيف‌قاپ، با انجام يك سري فعاليت‌هاي اطلاعاتي، موفق به شناسايي يك نفر سارق كيف‌قاپ شد. با دستگيري اين متهم در يك عمليات غافلگيرانه و ضربتي و در بازرسي از محل اختفاي وي، 20 دستگاه تلفن همراه مسروقه كشف و ضبط شد.

 

 

* به منظور ارتقاي سطح آگاهي اصناف مختلف دوره‌هاي متنوعي براي آموزش اصناف در شهرستان‌هاي دزفول با موضوعات چالش‌هاي اساسي در نظام توزيع و پرداخت يارانه كالاهاي اساسي در ايران و آثار فرهنگي و سياسي و اجتماعي هدفمند‌سازي يارانه‌ها و آثار تورمي آن در كشور برگزار شد.

 

 

از دانشگاه   ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

* در نیمسال دوم سال تحصیلی 88-87 تعداد سه هزار و 344 فقره وام از طریق صندوق رفاه دانشگاه آزاد اسلامی واحد دزفول به مبلغ 11 میلیارد و 339 میلیون و 251 هزار و 599 ریال به دانشجویان متقاضی، پرداخت شده است.

 

 

 

* همايش علمي " فيزيك جهان هستي در قرآن" باحضورجمعي از اساتيد ودانشجويان در دانشگاه صنعتي جندي شاپور دزفول باحضور دكتر"حسين اميدياني" يك عضو پيوسته انجمن هاي فيزيك و نجوم كشور برگزار شد.

 

 

 

 

* دومين يادواره شهداي دانشجو و پنج شهيد گمنام در تالار دانشگاه آزاد اسلامي دزفول با حضور سرهنگ پاسدار "محمد پور ركني" مسوول كاروان هاي راهيان نور خوزستان برگزار شد.

 

 

 

خبر ورزشی  ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

 

* تیم واليبال نشسته ميلاد دزفول، مقام سوم ليگ دسته اول واليبال نشسته کشور را بدست آورد ولی به علت صعود تیم اول و دوم به لیگ برتر ، از راهیابی به لیگ برتر کشور باز ماند.

 

 

* درادامه مسابقات فوتسال ليگ برتربانوان باشگاه هاي ايران و ازهفته سيزدهم، تيم فوتسال بانوان استقلال جنوب دزفول در مقابل تيم راه آهن تهران بانتيجه چهاربر يك مغلوب شد.

 

 

((( از همه کسانی که در مراسم روضه ی حسینیه شرکت کرده اند تشکر مینماییم. )))

 |+| نوشته شده در  پنجشنبه 1387/12/22ساعت 14:22  توسط نیمه خرداد  | 
نيمه خرداد شماره 1+۱۰            جمعه ۹ اسفند ماه 1387 ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

امام رضا (ع) :

 التودد الی الناس نصف العقل           دوستی با مردم ٬ نیمی از عقل است .

 

شهیدان زنده اند ا...اکبر

سردار شهید محسن بزرگی(از شهدای حسینیه شهیدمحمدی) :

از شما برادران تقاضا دارم كه شما را به جان حسين (ع) راه آن عزيزاني را كه در جبهه ها شهيد شده اند ادامه دهيد و نگذاريد پرچم آن عزيزان بر زمين بخورد و تا گرماي خون آنها برطرف نشده اسلحه هايشان را بر دوش گيرند.

    

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

یادی از آنچه گذشت

نقدی بر عملکرد ۶+۵ (اصولگرایان) در دزفول

یکسال از انتخابات مجلس هشتم گذشت . انتخاباتی که ضعف و مشکلات خود را داشت ، انتخاباتی که از قبل نتیجه ی آن برای عقلا کاملا قابل پیش بینی بودو در این انتخابات جبهه ی اصول گرایی مواجه با چند دستگی شد و تفکرات متفاوت و گاها متضاد حوزه ی اصول گرایی خود را به نمایش گذاشت . نمونه های افراط و تفریط و اعتدال هر کدام توسط شخصی نمایندگی می شد . اما باید در نظر داشت نمی توان نتیجه ی آن را شاخص صحت و سقم جریانات در صحنه دانست، اگرچه علی رغم  این تشتت در جبهه اصول گرایی بالاخره نتیجه نیز به نفع جبهه ی اصول گرایی ختم شد که در نوبه خود این نقطه مثبت قابل تحلیل و تامل است . اما سوال اصلی اینجاست آیا جریانات دیگر اصول گرایی موجود در دزفول سر سازگاری با پیروز این انتخابات را دارند؟ و سوال دیگر اینکه آیا پیروز این انتخابات درصدد انتقام گیری است؟

ما قصد پاسخگویی به این دو سوال را نداریم اما باید به هر دو متذکر شویم خدا را فراموش نکنید و مردم را داشته باشید، اگر چه در این میانه چهار کاندید جبهه ی اصول گرایی چه در انتخابات و چه در فضای بعد از انتخابات با هم چهار رفتار متفاوت از همدیگر داشته اند که در مواردی جای تقدیر و تشکر دارد.

به یاد داشته باشیم آنچه را در آستانه ی انتخابات گذشت.

اشتباهاتمان را و عملکرد دوگانه بعضی را در ارتباط با حاکمیت 6 + 5 فراموش نکنیم ، عملکرد گروه 6 + 5 را فراموش نکنیم که اگر از خطاهای گذشته درس عبرت نگیریم ، خود میدانید مستحق چه هستید.

 

 

 

امام جمعه ی دزفول :

حکمت ، مصلحت و صداقت ، سه اصل مهم در اطلاع رسانی

به گزارش خبرنگار فرهنگی نیمه ی خرداد : جلسه دیدارسخنگوی هیئت تحریریه نیمه خرداد با امام جمعه ی محترم دزفول برگزار شد.

در این دیدار حجت الاسلام و المسلمین عسکری ، بعد از تشکر از اقدام خوب نیمه ی خرداد در امر اطلاع رسانی ، کار نشریه و اطلاع رسانی را دارای یک هدف متعالی و ارزشمند دانستند و خاطر نشان کردند : اطلاع رسانی باید صحیح و به موقع باشد و موجب رشد پیکره ی جامعه شود و باید در جهت رشد فکری جامعه تلاش شود که رسانه های نوشتاری یکی از ابزار تعالی و رشد جامعه و جزء ضرورت های جامعه می باشند.

ایشان با اشاره به اینکه رسانه ها در دزفول، آنچه که هست لازم است ولی کافی نیست ، فرمودند: اخبار دزفول بیش از آنچه شما در نیمه ی خرداد می آورید باید باشد و امر اطلاع رسانی در بخش های مختلف دزفول(اعم از فرهنگی و عمرانی و اقتصادی و ...) باید توسعه یابد.

امام جمعه ی دزفول توجه به جمله ی مقام معظم رهبری که فرمودند)) : خدا لعنت کند کسانی را که دانشجویان و دانشگاههای ما را خواستند از مسائل سیاسی تهی کنند))، را خاطر نشان کرده و مسائل سیاسی را از ضرورت ها و دغدغه های رهبری دانستند و فرمودند : سیاست یک علم است و با احساسات کاملا فاصله دارد و جامعه ی ما نباید نسبت به مسائل سیاسی بیگانه و گریزان باشد.

ایشان در بخشی دیگر از این دیدار فرمودند: اطلاع رسانی باید بر اساس حکمت و مصلحت باشد و در کنار همه ی اینها صداقت و محکم بودن را همیشه در نظر داشته باشید که با رعایت این اصول ، همین طور که سایت خبری شما تا به حال از کشورهای متعددی بازدید کننده داشته است، بازدید کننده های آن نیز افزایش خواهند یافت.

در این دیدار که که در دفتر امام جمعه برگزار شد ، قبل از بیانات امام جمعه ، سخنگوی نیمه ی خرداد به بیان آرمانها ، اهداف و معرفی این نشریه ی مردمی پرداخت.    

 

 

 

 

 

باغی برای دیگران

در حالی که موج حمایت و نقل قول متخصصان متعهد در تمامی سخنرانی ها و مجالس ، نقل قول تمامی جوامع علمی و سیاسی شهر می باشد و همچنین باید بی پرده و صریح گفت که این گفتارها و پندارها به یک ژست تبدیل شده و ما هر ماه و هر روز شاهد هجرت افراد پاک و جلسه ای می باشیم که نوجوانی و جوانی خود را حین آموزه های دینی ، با توانی مضاعف به تحصیل در مقاطع بالای دانشگاهی پرداخته اند . اما مدیریت سالخورده ی شهر هیچ برنامه ای برای حضور این متخصصان در لایه های صنعتی و مدیریتی شهر ندارند.

در این موضوع باید به کانون بسیج مهندسین شهرستان دزفول که با آینده نگری و تیزبینی فرمانده ی محترم سپاه ناحیه دزفول و همچنین جانشین ایشان، قریب به دو سال است با بهره گیری از افراد پاک و متدین، در سطح شهرستان تشکیل شده اشاره کرد که با توجه به فعالیت های کاری، نمایندگی شمال خوزستان را نیز به عهده دارد و در فعالیت های شهری با متخصصانی نخبه و به جرئت می توان گفت تنها کانون علمی تخصصی شهر می باشد، را بیان نمود. ولی استارت چنین کاری بدون هیچ گونه استقبالی از مدیران شهری مواجه شده و ما شاهد این موضوع هستیم که با هر آزمون استخدامی عده ی کثیری از این شهر خارج می شوند و باز هم بی تفاوتی مسولین که انگار و به طور حتم هیچ برنامه ای از طرف مدیران برای حضور آنها در این دیار نیست و همچون  باغبانی بهترین محصول خود را برای دیگران به رایگان خواهیم کاشت و دزفول به باغی تبدیل شده برای دیگران.

             

 

 

نردبانی برای مسئولین

 نردبان آلومینیومی دو طبقه را روی دوشش گرفته و درحالیکه معلوم بود حفظ تعادل نردبان او را اذیت می کند، بر روی ترک موتور سیکلت 125 ، پشت سریک جوانی نشسته بود و مقداری بنر و سیم مفتول جلوی موتور سیکلتشان آویزان و در خیابان امام خمینی(ره) حرکت می کردند. نظرم راجلب کرد ، چون از مسئولین شهری چنین حرکاتی رو نمی دیدیم. اندکی به وی لبخند زدم و به دنبالش راه افتادم تا بالاخره دور میدان امام(ره) توقف کردند و مشغول نصب بنر بر روی یک تیر چراغ برق چوبی شدند. وی نردبان را با دو دست محکم چسبیده و آن جوان بالای نردبان مشغول نصب بنر بود. با دوربین نیمه ی خرداد سعی کردم از همان فاصله ای که با وی داشتم عکس بگیرم ولی تاریکی هوای شب این امکان را نداد. فقط توانستم بنر را بخوانم که نوشته بود ((هدایا و نذورات جهت موسسه خیریه فاطمه الزهرا(س)  ))

ایشان حمید کاشی، مدیریت اداره ی تربیت بدنی دزفول بود. این هم یک حرکت الگو و یک نوع نردبان برای بالا رفتن مسئولین در دل مردم . به امید دلبسته نبودن مسئولین به میزها و بالا رفتن از این نردبان ها .

 

 

 

 

 

 خبر ورزشی  ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

* کمیته فنی فدراسیون سه گانه ، دزفول را به عنوان میزبان مرحله پایانی رقابتهای لیگ ورزش سه گانه انتخاب کرد. مرحله اول لیگ سه گانه در مازندران و مرحله دوم هم در بوشهر برگزار شد.

 

 

 

*تیم فوتسال بانوان استقلال جنوب دزفول ، که باغلبه بر تیم تربيت فسا ، به عنوان یکی از هشت تیم ، به مرحله سوم جام حذفي فوتسال کشور صعود پيدا كرده بود ، در مقابل تيم فوتسال نفت اميديه نیز با نتيجه 9 بر 2 به برتري رسيد.

 

* تیم واليبال نشسته دزفول ، به مرحله نهايي ليگ دسته اول واليبال نشسته کشور که 9 اسفند برگزار مي‌شود ، راه یافت.

 

 

 

ديد و شنود ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

 

 

فرماندار دزفول:

بانك‌ها بايد تا پايان هفته تسهيلات مقاوم‌سازي را پرداخت كنند

به گزارش خبر نگار شهری نیمه ی خرداد :فرماندار دزفول از روند كند پرداخت تسهيلات بانك‌هاي عامل براي مقاوم‌سازي منازل روستايي انتقاد كرد و گفت: تا پايان هفته جاري بايد تسهيلات مقاوم‌سازي تمام معرفي‌شدگان به بانك‌ها پرداخت شود. حميد قناعتي گفت: در حال حاضر 856 متقاضي در نوبت دريافت تسهيلات مقاوم‌سازي قرار دارند كه تا پايان هفته جاري بايد تسهيلات مصوب به آنها اعطا شود.  رئيس شوراي اداري دزفول عدم همراهي برخي بانك‌ها در پرداخت تسهيلات مقاوم‌سازي و همچنين مشكلات تامين وثيقه و ضامن باعث شده است تا پرداخت تسهيلات در موعد مقرر به متقاضيان محقق نشود.

AVAEE.COM

 

 

 

 

قناعتي تصريح كرد: بنياد مسكن انقلاب اسلامي بايد با پالايش بيشتر و دقيقتر و راهنمايي متقاضيان در زمينه چگونگي دريافت وام مقاوم‌سازي، در تسريع روند اعطاي تسهيلات همكاري كند. فرماندار شهرستان دزفول ميزان وام اعطايي براي مقاوم‌سازي منازل روستايي در سال 86 را 6 ميليون و 500 هزار تومان و بازپرداخت 12 ساله عنوان كرد و افزود: اين ميزان وام امسال به 7 ميليون و 500 هزار تومان به ازاي نوسازي هر واحد مسكوني روستايي افزايش يافته است. وي توجه به مقاوم‌سازي مسكن روستايي را بزرگترين گام براي جلوگيري از مهاجرت روستاييان به شهرها به عنوان يكي از بزرگترين پديده‌هاي پس از انقلاب دانست.

 

 

 

رد رشوه 10 ميليون ريالي توسط مأموران انتظامي دزفول
به گزارش خبر نگار اجتماعی نیمه ی خرداد :مأموران انتظامي شهرستان دزفول، رشوه 10 ميليون ريالي را رد كردند.
متهمي كه داراي پرونده اتهامي در دايره مبارزه با جرائم جنايي آگاهي شهرستان دزفول است، براي رهايي از قانون پيشنهاد مبلغ 10 ميليون ريال رشوه به يكي از ماموران داد كه اين مامور ضمن امتناع از دريافت رشوه، مبلغ پيشنهادي را در حضور حاضران صورتجلسه و متهم را به همراه پرونده به مراجع قضايي معرفي كرد.

 

 

 

رزمايش صحرايي بسيجيان با عنوان " غدير" در اردوگاه قدس دزفول برگزار شد

به گزارش خبر نگار شهری نیمه ی خرداد :فرمانده سپاه دزفول گفت: در اين رزمايش 9 گردان عاشورا و دو گردان الزهرا شركت دارند. سرهنگ پاسدار" محمدحسن فضيلت پناه " افزود: نيروهاي شركت كننده متشكل از اقشار مختلف مردم دزفول اعم از پزشكان، دانشجويان، اصناف ، كاركنان ادارات كارگران، روستاييان و عشاير و روحانيان مي باشند. سرهنگ فضيلت پناه گفت:نيروهاي بسيجي شركت كننده در اين رزمايش ضمن انجام تمرينات نظامي، آموزشهاي مختلف رزمي، تاكتيكي، عقيدتي و سياسي را در مدت برگزاري فرا خواهند گرفت.همچنین در طول رزمايش برنامه هاي مختلف فرهنگي مذهبي نيز براي شركت كنندگان برگزار خواهد شد.

 

 

 

 

یک نوزاد 24 هفته ای به طور شگفت انگیزی از مرگ نجات یافت

به گزارش خبر نگار اجتماعی نیمه ی خرداد : دکتر امیر حاتمی کیا مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان دزفول با بیان این مطلب گفت : این نوزاد از همان ابتدای تولد بخاطر وضعیت نامناسب قلبی و تنفسی CPR به بخش NICU بیمارستان گنجویان دزفول منتقل شد که پس از دو ماه مراقبت ویژه به طور شگفت انگیزی از مرگ حتمی نجات یافت . دکتر فهمیه خوشحال دهدار رئیس تیم معالج نیز با اشاره به اینکه اینگونه نوزادان در بهترین مراکز دنیا تنها 20 درصد شانس حیات دارند گفت : در حال حاضر این نوزاد از خطرات متعددی نظیر PDC ، NES ، SEPSIS،ایکنر، ROP ، کری ، هیبوگلیسمی ، هیپوتانسیون و... جان سالم بدر برده است.

 

 

 

 

نايب رئيس شوراي اسلامي شهر دزفول:

بافت كهن و فرسوده ، يكي از معضلات اساسي شهر دزفول

به گزارش خبر نگار پژوهشی نیمه ی خرداد :حسن نبوتی در نطق پيش از دستور خود ابراز داشتند که يكي از معضلات و مشكلات اساسي شهر دزفول وجود بافت كهن و فرسوده اين شهر است اگر چه در مواجهه با اين بافت هميشه صحبت از ارزش هاي تاريخي آن به ميان امده است بطوريكه انگار فقط عده اي خاص اين ارزشها را درك مي كنند و مي فهمند اما آن عده بايستي بدانند كه اولاً تنها بخشي از بافت قديم شهر ، داراي ارزش فرهنگي و تاريخي است و بخش قابل توجه اي از آن فاقد ارزش تاريخي و حتي معماري بلكه بصورت معمولي است و ثانياً كل بافت قديم شهر دزفول ، حتي قسمتهاي داراي ارزش تاريخ آن ، فرسوده است . پس حداقل همه بايستي اذعان نمائيم كه بافت قديم دزفول بافتي فرسوده و غير قابل اطمينان براي سكونت و شديداً نيازمند بازسازي ، نوسازي و مقاوم سازي مي باشد.

ایشان با اشاره به اینکه زلزله یک پديده طبيعي است كه هر ماه چندين بار شاهد وقوع آن در كشور بوده ايم ، دزفول را يكي از نزديكترين نقاط استان خوزستان به محل تقاطع دو نوار زلزله خيز زاگرس و انشعابات جنوبي البرز دانستند و افزودند : در نيم قرن اخير 52 زلزله در دزفول ثبت شده كه اكثراً با شدتي نزديك به 5 درجه در مقياس ريشتر رخ داده اند .

ایشان همچنین افزودند: شهر دزفول با داشتن بالغ بر 200 هكتار بافت فرسوده به اعتباري بالغ بر يك هزار ميليارد تومان نياز دارد كه هزينه زيادي است اما نه به اندازه خسارت !

 

 

 

 

خبرهای کوتاه  ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

 

 

*با صرف 5/4 ميليارد تومان ، 14 پروژه نوسازي مدارس در قالب ساخت، تخريب و بازسازي فضاهاي آموزشي، احداث سالن نمازخانه در مدارس، ساخت هنرستان كاردانش است، در شهرستان دزفول و منطقه سردشت افتتاح شد.

 


*به مناسبت دهه فجر و به‌ ش‍ك‍ر‌ان‍ه‌ ‌ان‍ق‍لاب‌ ‌اس‍لام‍‍ي، جشن شكرگذاري باسوادي در چهار روستاي ب‍دیلي‍‍ان، ق‍ل‍‍ع‍ه‌‌س‍رد‌ار، ق‍ل‍‍ع‍ه‌ خ‍ل‍ي‍ل‌ و س‍ي‍ف‌‌‌آب‍‍اد ‌از ت‍و‌اب‍‍ع‌ ب‍خ‍ش‌ چ‍‍غ‍‍ام‍ي‍ش‌ دزفول ك‍ه‌ ب‍ي‍ش‌ ‌از 97 درص‍د ‌اف‍ر‌اد گ‍روه‌ س‍ن‍‍ي‌ 10 تا 49 در ‌اي‍ن‌ روس‍ت‍‍اها ب‍‍اس‍و‌اد ش‍ده‌‌ان‍د برگزار شد.

 

 

* امير رسولي رئيس شوراي شهرستان شوشتر : ابهام در مسير عبور آزادراه خليج‌ فارس باعث نگراني مردم شده است كه بايد پيگيري جدي و سريع شود.

در روزهاي گذشته از طريق سايت وزارت راه و ترابري، مسير اين آزادر راه را پل زال به اهواز اعلام كرده‌اند كه اين خود مؤيد ايجاد ابهام در مسير عبور اين آزاد‌راه در استان است. وي تاكيد كرد: عبور آزادراه‌ از دهليز شرقي و مسير اهواز ـ ملاثاني ـ شوشتر ـ گتوند ـ‌ دزفول ـ انديمشك تا پل زال به 21 دليل، سود بيشتري براي استان دارد و پافشاري‌ برخي مسئولان بر تغيير مسير و ايجاد ابهام در اين طرح، با امور كارشناسي مطابقت ندارد.

   


 

*محمدحسين چراغي رئيس سازمان بازرگاني خوزستان گفت: در سفر دوم رياست‌جمهوري به استان خوزستان مصوب شد يك نمايشگاه تخصصي محصولات كشاورزي با پرداخت 10 درصد هزينه سرمايه‌‌گذاري آن در قالب يارانه در شهرستان دزفول احداث شود.

 

 

*علي رشيدي رئيس بنياد شهيد و امور ايثارگران خوزستان گفت: 500 ميليون تومان از اعتبارات عمراني و ملي استان براي بازسازي گلزار شهدا در اين استان تا پايان امسال اختصاص مي‌يابد که ساماندهي گلزارهاي شهدا در دزفول نيز تا پنج ماه آينده انجام خواهد شد.

 

 

*عزيز مرداسي معاون فرماندار دزفول گفت: به منظور آمادگي و زيباسازي شهر براي استقبال از مسافران و مهمانان نوروزي، انجام هرگونه عمليات حفاري در اين شهرستان از 15 اسفند ممنوع است.ایشان همچنین از فعال شدن ستاد استقبال از ميهمانان نوروزي اين شهرستان خبر داد.

      


 

*هشتمين جشنواره منطقه‌اي سينماي جوانان ايران- منطقه سه- از 11 تا 14 اسفند ماه در بخش‌هاي فيلم كوتاه ، عكس ، فيلمنامه و پوستر فيلم با شركت استان‌هاي اصفهان ، بوشهر ، چهارمحال و بختياري ، كهگيلويه و بويراحمد ، قم ، تهران ، كرمانشاه ، ايلام ، لرستان ، همدان و خوزستان به ميزباني شهر دزفول برگزار مي‌شود.

 

 

* 19 دستگاه اتوبوس گازسوز در دزفول به دليل مشكل تامين گازمتوقف شدند.

 

 

* همايش نقش زنان در پيشرفت انقلاب در سالن اجتماعات اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي دزفول و با سخنرانی فرماندار دزفول برگزار شد.

 

 

* امیر رافع رییس اداره نهضت سواد آموزی دزفول : آموزش 180نفرازطریق آموزش ازراه دور توسط اداره نهضت سواد آموزی دزفول انجام شده است.

 

 

 

* هوشنگ زلقي ، برپايي نمايشگاه هايي برگرفته از سنت ها و صنعت هاي ويژه مردم اين شهرستان در میادي ورودي را در جذب گردشگران نوروزي مهم دانست و با توجه به بروز پديده گرد و غبار در سالهاي اخير از شهرداران شهرهاي تابعه شهرستان دزفول خواست تا نسبت به انجام نظافت و شستشو و پاكيزگي خيابان ها در ايام نوروز اقدام كنند.

 

 

* كارگاه سياسي"گفتمان انتخابات" در دانشگاه جندي شاپور دزفول برگزار شد.

 

 

* نمايشگاه نخستين جشنواره آثار عكس دانشجويان دانشگاههاي آزاد سراسر كشور،  با نصب 200 قطعه عكس در موضوعات مختلف، در دانشگاه آزاد اسلامي دزفول گشايش يافت.

  

* مقاله ابوطالب باقری عضوهیات علمی دانشگاه آزاداسلامی واحددزفول به سمینار بین المللی در کشور یونان راه یافت.

 

 

 

(((  ۵ اسفند ماه ٬ روز مهندس ٬ بر مهندسین توانای دزفول گرامی باد .  )))

 

         

 |+| نوشته شده در  جمعه 1387/12/09ساعت 11:59  توسط نیمه خرداد  | 
نيمه خرداد شماره ۱۰ جمعه ۱۸ بهمن ماه 1387 ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

امام امت ، حضرت آيت الله خامنه اي :

 بی نام امام خمینی(ره) ٬ انقلاب اسلامی ایران در هیچ کجای دنیا شناخته شده نیست.

 

شهیدان زنده اند ا...اکبر

سردار شهید سید حسن کاظمینی (از شهدای حسینیه شهیدمحمدی) :

 خدایا به راستی که نام بسیجیان و تمام آنانی که به راه تو می روند ٬ نامشان در تاریخ پایدار و مظلوم و گمنام و غریب است.

      

 

چه خبر ؟ ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

 

* نخستين دفتر كارگزاري تامين اجتماعي با حضور جمعي از مسوولان استاني و محلي در دزفول مورد بهره برداري قرار گرفت. اين دفتر با 400 ميليون ريال اعتبار توسط بخش خصوصي راه اندازي شده است.25 *شهردار شهرهاي استان كرمان به همراه كارشناسان حوزه شهري استانداري اين استان پنجشنبه از پروژهاي عمران شهري دزفول ديدن كردند.

 

 

* ماموران بازرسي سازمان بازرگاني موفق شدند در بازرسي از واحدهاي صنفي در شهرستان دزفول مقدار پنج تن روغن نباتي، يك تن قند و شكر كالابرگي و 95 قطعه كالابرگ مرحله سيزدهم شهري كشف و ضبط كنند. اين ميزان كالا در راستاي اجراي برنامه‌ها و طرح‌هاي نظارت بر قيمت و توزيع كالا و خدمات در شهرستان دزفول طي گشت‌هاي مستمر بازرسان اين اداره از عاملان توزيع كالاهاي كالابرگي كشف و ضبط شد.

 

* پرسنل انتظامي ايستگاه ايست و بازرسي توره حين كنترل خودروهاي عبوري به يك وانت نيسان كه از شهرستان دزفول عازم تهران بود، مظنون شدند. ماموران پس از توقف خودروي مذكور در بازرسي از آن تعداد 2 هزار و 473 دستگاه انواع گوشي تلفن همراه فاقد هرگونه مجوز گمرك كشف و ضبط كردند. ارزش ريالي كالاي كشف شده بيش از يك ميليارد و 800 ميليون ريال برآورد شده كه با تشكيل پرونده تحويل مقامات ذي‌صلاح شد.

 

 

* رييس اتحاديه گل و گياه دزفول با اشاره به اينكه در استان خوزستان سالانه بيش از 50 تا 60 ميليون شاخه گل توليد مي‌شود، افزود: روند پايانه گل خوزستان به دليل كمبود اعتبارات با مشكل روبرو شده است.

 

* كارشناس باستان‌شناسي اداره ميراث فرهنگي دزفول اثر تاريخي " پله‌هاي بچيلون " (پلا بچيلون) را به عنوان يكي از گذرگاه‌هاي منحصر به فرد معرفي كرد كه مالكان اطراف درصدد توسعه آن هستند. موسي‌ پورنوروز در معرفي اين اثر تاريخي گفت: " پله‌هاي بچيلون " از جمله گذرگاه‌هاي مشهور و قديم دزفول است كه در محله مقدميان و در پشت امام‌زاده سبزه‌ قبا واقع شده است. اين گذرگاه مشرف به رودخانه دز است.

 

رييس اداره تعاون روستايي شهرستان دزفول گفت: عمليات احداث سردخانه بزرگ شركت تعاوني روستايي بعثت دزفول به پايان رسيده و هم‌اكنون آماده بهره‌برداري است.

  

* 14 پروژه آموزشي دزفول براي بهره برداري در دهه فجر آماده شد اين پروژه ها شامل 4 سالن آموزشي و 10 مدرسه با 70 كلاس درس در مناطق شهري و روستايي است.

 

* نمايشگاه بزرگ كتاب ويژه سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي طي آييني با حضور امام جمعه و مقامات محلي دزفول گشايش يافت.

 

 

* مديرعامل اتحاديه‌ي زراعي-باغي شهرستان دزفول:
تاكنون يك ريال خسارت به كشاورزان دزفول پرداخت نشده است  در صورتي كه جلوي خروج آب از سد دز گرفته نشود، ذخيره‌اي براي تابستان نخواهم داشت. ناصر نظرزاده‌ زارع در گفت: تنها سدي كه مقداري آب پشت آن ذخيره شده، سد دز است كه هم‌اكنون آب آن در حال رها سازي و دريافت انرژي است
.

 

* مدير شهرك هاي صنعتي دزفول از آماده سازي 10 پروژه براي بهره برداري همزمان با سي امين سالروز پيروزي انقلاب شكوهمند اسلامي در اين شهرك خبر داد. ميثم شكرچيان گفت: اين پروژه ها متشكل از سه كارگاه توليدي و هفت طرح عمراني است.

* مدير مخابرات دزفول از راه اندازي سايت BTS جاده اي تلفن همراه در اين شهرستان خبر داد. سايت BTS با باند 900 در شهرك المهدي دزفول با دو ميليارد ريال اعتبار نصب و راه اندازي شده است.

 

 

* دبير انجمن صنفي كشاورزان دزفول گفت: تنها 50 درصد آب مورد نياز اراضي زيركشت گندم تامين شده است. سيد مرتضي پورموسوي گفت : تاكنون 36 هزار هكتار گندم آبي و 18 هزار هكتار گندم ديم كشت شده است. كشت‌هاي ديم و آبي مشكل دارند و هرچه به سمت اواخر سال جاري پيش رويم بر مشكلات افزوده خواهد شد. AVAEE.COM

 

 

 

 

* تلفن نداي قرآن و اوقات شرعي دزفول 7 رقمي شد . شماره تلفن سه رقمي 144 سيستم گوياي نداي قرآن شهرستان دزفول به شماره 2209191 و اوقات شرعي اين شهرستان از شماره 192 به 2209292 تغيير يافت.

 

 

* بناي تاريخي خانه سوزنگر در دزفول آماده افتتاح در بهمن ماه میباشد شایان ذکر است اعتبارات اختصاص يافته به خانه سوزنگر دزفول كه در سال 85 آغاز شده به 250 ميليون تومان می باشد .

 

 

* يادواره شهداي منصورون از ساعت 19 الي 22 روز پنج شنبه دهم بهمن ماه در سالن آمفي تئاتر مسجد وليعصر (عج)‌ تهران واقع در خيابان خالد اسلامبولي (وزرا) برگزار شد.

 


* معاون پايگاه انتقال خون دزفول ازاهداي 357 واحدخون در تاسوعا وعاشوراي حسيني در اين شهرستان خبر داد.

 

 

خبر ورزشی  ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

* سرپرست تربيت بدني دزفول از سوي فدراسيون كشتي براي شركت در اردوي تيم ملي كشتي آزاد نوجوانان كشور دعوت شده است. اردوي تيم ملي كشتي آزاد نوجوانان كشور از تاريخ پنجم بهمن ماه آينده به مدت 10 روز در مشهد مقدس برگزار خواهد شد.

 

 * در هفته ششم مسابقات فوتبال ليگ دسته اول باشگاه‌هاي استان تيم وحدت خرمشهر با نتيجه سه بر صفر مقابل وحدت دزفول شكست خورد.

 

 

* ليگ دسته اول واليبال نشسته کشور با شركت يازده تيم در 2 گروه شش و پنج تيمي برگزار مي شود که گروه يك با شركت شش تيم از تاريخ يازدهم تا پانزدهم بهمن ماه در دزفول  برگزار مي شود

 

 

* دومبن دوره مسابقات هنرهاي فردي و نمايشي قهرماني ايران بهمن ماه امسال برگزار خواهدشد. اين رقابت ها 24 و 25 بهمن ماه به ميزباني هيات كونگ فو استان خوزستان و در سالن مجديان دزفول صورت مي گيرد.  

 

ديد و شنود ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

 دبیر هیئت مشاورین نیمه ی خرداد :

از خشم و لبخند هیچ کس هیجان زده نشوید

به گزارش خبرنگار نیمه ی خرداد به نقل از سخنگوی  نیمه ی خرداد : انتخابات درون سارزمانی این تشکل مردمی در دو قسمت خبرنگاران و هیئت تحریریه انجام ، و این تغییرات  به تایید هیئت مشاورین به عنوان حامی و جهت دهنده این تشکل رسیدند.   همچنین وظایف هر بخش و ایدالهای مطرح شده توسط مشاورین به اعضای هیئت تحریریه داده شد . در دیدار برخی از اعضای هیئت تحریریه با مشاورین ، دبیر هیئت مشاورین ضمن حمایت همه جانبه معنوی و مالی از این تشکل افزود : برای رضای پروردگار کار کنید و از خشم و لبخند هیچ کس هیجان زده نشوید ، که کار برای مردم و رضای پروردگار خستگی ندارد . همچنان ایشان با بیان اینکه هر تفکرو اندیشه ای  که ایجاد می شود   بازخوردهاو عکس العملهای  متفاوتی را به همراه خواهد داشت  افزود : با الگو قرار دادن منش امام خمینی (ره) و امام امت حضرت آیت ا... خامنه ای  با جوانی و تخصص خود فضایی پر از امید و نشاط و تلاشی بر احقاق حق مردم که ولی نعمتان این نظام اسلامی هستند نمایید .

 

 

 امام جمعه دزفول:

 حمله اسراييل به غزه براي جبران شكستهاي بوش انجام شد

به گزارش خبرنگار مذهبی نیمه ی خرداد :امام جمعه دزفول در خطبه هاي نماز جمعه اين هفته گفت: حمله رژيم صهيونيستي به غزه براي جبران شكستهاي بوش در عراق و افغانستان انجام شد.حجت الاسلام "اصغر عسكري " در مصلاي امام علي (ع) دزفول افزود: رژيم اشغالگر قدس تلاش كرد تا درآخرين روزهاي حكومت سياه بوش براي جبران و پوشش شكستهاي وي در افغانستان و عراق با حمله به غزه، اعتباري براي آن كسب كند اما با مقاومت و ايستادگي جانانه مردم غزه با شكست ديگري روبرو شدند.وي گفت: آنها مي خواستند براي جبران اين شكستهاي بوش، عملياتي به اصطلاح پيروزمندانه انجام بدهند و در اين راستا گزينه هاي مختلفي را بر روي ميز داشتند. امام جمعه دزفول افزود: يكي از اين گزينه ها حمله به مراكز اتمي و حساس ايران بود اما با صراحت در تحليلهايشان نوشتند كه ايران به يك قدرت نظامي تبديل شده و قادر به اين كار نيستند.

 

 

 

مسئولان سياست‌خارجي براي خروج نيروهاي اشغالگر از منطقه فعال شوند

به گزارش خبرنگار مجلس نیمه ی خرداد : احمد آوايي عضو كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس با اشاره به ابلاغ سياست‌هاي كلي برنامه پنجم توسعه از سوي مقام معظم رهبري گفت: حركت و اقدام مجالس منطقه مي‌تواند به همراه دستگاه سياست خارجي، اطلاع رساني و ترويج آزادي خواهي به رهايي منطقه از حضور نظاميان بيگانه كمك كند.  وي افزود: جهان امروز شاهد انواع نقض حقوق بشر از سوي قدرت‌هاي استكباري است و اين در حالي است كه اگر در ايران با فرقه ضاله بهاييت به خاطر فعاليت غير قانوني برخورد شود، فرياد حقوق بشر همين قدرت‌ها بلند مي‌شود.  نماينده مردم دزفول در مجلس خواستار فعال شدن نمايندگي‌هاي ايران در خارج از كشور شد و گفت: مسئولان سياست خارجي و نمايندگي‌هاي كشورمان در خارج از كشور در صورت فعال‌تر شدن مي‌توانند سياست كشورمان را از حالت انفعالي و تدافعي به حالت تهاجمي براي عدم حضور نيروهاي اشغالگر در دنيا تبديل كنند.  آوايي در ادامه ضمن اشاره به بند مقابله با افزون خواهي كه در ابلاغيه مقام معظم رهبري آمده است، تصريح كرد: امروز گروهك تروريستي منافقين در عراق مستقر و تحت حمايت كامل نظاميان اشغالگر است، لذا بايد شكايتي از سوي مسئولان بلند پايه كشورمان در خصوص اين حمايت‌ها در مراجع بين‌المللي طرح شود.

 

 

استاندار خوزستان :

مشکل مسکن مهر در اين شهرستان زمين نيست

به گزارش خبرنگار شهری نیمه ی خرداد :حجازي استاندار خوزستان در مورد اجراي طرح مسکن مهر در شهرستان دزفول گفت: مشکل مسکن مهر در اين شهرستان زمين نيست، اما اتحاديه‌ها و تعاوني‌ها اصرار بر واگذاري زميني دارند که مشکل حقوقي و معارض دارد.

 

 

فرماندار دزفول:

خشكسالي فرصتي براي تحول در روش‌هاي آبياري است

به گزارش خبرنگار پژوهشی نیمه ی خرداد :حميد قناعتي با اشاره به كاهش بارندگي در سال‌ جاري اظهار داشت: خشكسالي اگرچه ذاتا يك نوع تهديد است، اما مي‌توان آن را به فرصت تبديل كرد و بدين ترتيب خسارت ناشي از آن را به حداقل كاهش داد.  وي با بيان اينكه شيوه آبياري غرق‌آبي كه هم‌اكنون در كشاورزي رايج است، در شرايط كنوني غيرممكن و از نظر علمي منسوخ است، افزود: بايد كشاورزان به سمت آبياري به شيوه‌هاي تحت فشار، قطره‌اي و باراني و نيز كشت‌هاي بيوتكنولوژي و هيدروفوبي كه آب كمتري نياز دارند، هدايت شوند. AVAEE.COM

 

 

 

قناعتي تصريح كرد: در صورتي كه در آبياري اراضي كشاورزي تحولي ايجاد شود، به جرئت مي‌توان گفت با همين مقدار آب موجود مي‌توان 100 برابر اراضي كنوني را به زير كشت برد.  وي به اثرات منفي مصرف بيش از حد آب در اراضي كشاورزي اشاره كرد و ادامه داد: در برخي اراضي شهرستان دزفول كه در سال‌هاي گذشته آب مازاد مصرف شده است، ميزان شوري خاک به شدت افزايش  يافته و زمين‌ها به صورت باتلاقي درآمده و از حيز‌انتفاع خارج شده است.

 

 

 

شهردار دزفول خبر داد :

افتتاح 7 پروژه بزرگ شهري در دزفول در بهمن ماه

به گزارش خبرنگار شهری نیمه ی خرداد :محمدعلي دوايي‌فر امروز در گفتگو با خبرنگار فارس در دزفول اظهار داشت: در سي‌امين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي در دزفول هفت پروژه بزرگ عمراني توسط شهرداري به بهره‌برداري مي‌رسد. وي افزود: از بزرگترين اين پروژه‌ها، بهره‌برداري از فاز اول پارك بانوان اين شهر است كه در زميني به مساحت5 هكتار احداث شده است. دوايي‌فر خاطرنشان كرد: پيست دوچرخه‌سواري، زمين‌هاي ورزشي فوتبال و بدنسازي، غرفه خوداشتغالي بانوان و فرهنگسرا از ديگر پروژه‌هايي است كه در بهمن‌ماه در اين شهر به بهره‌برداري مي‌رسد. شهردار دزفول تاكيدكرد: براي سال آينده احداث محل‌هاي بازي كودكان را در برنامه شهرداري دزفول قرار دارد. علاوه بر اين با توجه به گسترده بودن پروژه زمين فوتبال، فاز دوم آن در سال آينده اجرا مي‌شود. وي افزود: مراحل كارشناسي و تخصصي تدوين سند توسعه پنج ساله شهر دزفول به عنوان سند راهبردي در حال انجام است كه با طراحي اين سند چشم‌انداز برنامه‌هاي عمراني اين شهر تدوين شده است

 

 روضة الشهدا ــــــــــــــــــــــــــــــــــ

به یاد ۴۵ شهید پایگاه مقاومت بسیج حسینیه شهید محمدی

با حضور سخنرانان و مداحان اهل بیت علیه السلام

زمان : ۱۰ صفر به مدت ۵ شب ( جمعه ۱۸ بهمن الی ۲۲ بهمن ) ساعت ۳۰ : ۲۰

مکان : خیابان امام خمینی شمالی - خیابان فاطمیه ٬ نبش کوچه خوشه چین

جلسات قرائت قرآن و پایگاه مقاومت بسیج حسینیه شهید محمدی

 |+| نوشته شده در  جمعه 1387/11/18ساعت 9:31  توسط نیمه خرداد  | 
نيمه خرداد شماره ۹ جمعه ۱۳ دی ماه 1387

امام امت ، حضرت آيت الله خامنه اي :

همه مومنان دنياي اسلام به هر نحو ممكن موظف به دفاع از مردم بي‌دفاع غزه هستند

 

شهیدان زنده اند ا...اکبر

سردار شهید جمال قانع :

بدانید که جبهه این نیست که در جبهه در مقابل دشمن خارجی باشی ٬ شما در هر کاری ٬ در هر پست و مقامی که هستی ٬ آنجا هم سنگر و جبهه است.

  

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

مرحوم حجت الاسلام رضا ابولقاسمی پور

مشکلات عشق

به مناسبت دومین سالگرد وفات حجت الاسلام رضا ابولقاسمی پور

گمان مي کردم مشکلات عشق اينه که روزي از اين روزها ازم کار سختي بخواي ، مثلا ازم بخواي يه چيزي که خيلي دوسش دارم بهت بدم مال تو باشه ، يا اينکه روزي برگردي بگي حالا که خيلي ادعا ميکني جونت مال من !!

اولش وقتي شروع کردم با خودم مي گفتم اگه ازم جونم رو بخواد آمادم بهش بدم يا نه ؟ کمي که گذشت ديدم جون دادن براي تو سخت نيست ، تنها چيزي که سخته جون نخواستن هاي تو ست .

که عشق اول نمود آسان ولي افتاد مشکلها .

اولش تو براي او ناز مي کني اما بعد ميفته رو دور ناز کردن ، اگه عاشق حقيقي بشي هر چه التماسش بکني بزار جونم و برات بدم قبول نميکنه ، مگه اينکه واقعا اهلش باشي . به همين سادگيها بهت اجازه شهادت نميدن ، مشکل عشق اينه که يه عباس عاشقي تو کربلا پيدا بشه هي بگه بزار برم هي بهش بگن حالا صبر کن ، بعدها فهميدم جون دادن نه تنها سخت نيست بلکه شيرين ترين کار دوران عاشقيه و جون ندادن برا معشوق نه تنها آسان نيست بلکه سخت ترين کار همون دورانه !!!

براي آسان کردن اين سختي بايد خيلي کارها بکني ، خودت رو بايد به آبو آتيش بزني ، تنها چيزي که کمي کمکت ميکنه همون مستي مسرع اوله که برات توضيح دادم جريانش چيه . اون مستي رو هم بايد از خودش بخواي .

پس ما اين وسط چه کاره ايم ؟

معلومه عاشق ، کار عاشق همينه ، التماس !!

خوب ديگه ، همينجوري در اين خونه نمون ! چيکار کنم ؟

التماس !!!!!

تو کربلا هم همين بود ، تا شنيد باب شهادت باز شده ، همه رو فرستاد خونه هاشون ، خيلي سعي کرد اون هفتاد و دو نفرو هم خونه هاشون بفرسته اما اينجا ديگه نتونست ،

امان از دست التماس

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

مدير كل بنياد حفظ آثار خوزستان خواستار شد

مشاركت در تجهيز محتوايي مركز فرهنگي دفاع مقدس دزفول

به گزارش خبرگزاري فرهنگی نیمه ی خرداد: حبيب سعيدفر اظهار داشت: هدف از طراحي و ساخت مركز فرهنگي دفاع مقدس شهر دزفول، حفظ و به نمايش گذاردن مقاومت‌ها و رشادت‌هاي هشت سال دوران دفاع مقدس مردم دزفول و حومه و نيز انتقال كامل آن به نسل پس از جنگ است.
وي افزود: اين مركز فرهنگي در زميني به وسعت 5/1 هكتار با زيربناي بيش از 3 هزار مترمربع در نظرگرفته شده است كه براي ساخت آن بيش از 5/1 ميليارد تومان اعتبار از بخش‌هاي اعتباري رديف ملي، سازمان ميراث فرهنگي و كمك‌هاي استاني هزينه شده است
.
سعيدفر ادامه ‌داد: مركز فرهنگي دفاع مقدس دزفول داراي چهار بخش سالن آمفي‌تئاتر، سالن‌هاي نمايشگاهي، بخش اداري و گالري روباز است كه سالن آمفي‌تئاتر آن به امكانات صوتي و تصويري مجهز بوده و به تناسب زمان و موضوع به پخش برنامه‌هاي مختلف مي‌پردازد.

پیام حضرت آیت ا... خامنه ای به مناسبت جنایات غزه :

به گزارش خبرنگار سیاسی نیمه خرداد :رژيم صهيونيستي بايد توسط کشورهاي اسلامي تنبيه شود و سران اين رژيم اشغالگر بايد شخصا به دليل محاصره طولاني مدت غزه و جناياتي که انجام داده اند محاکمه و تنبيه شوند.
وي خاطر نشان کرد: تمام مبارزان فلسطيني و مسلمانان در سراسر جهان اسلام بايد به دفاع از زنان و کودکان بي دفاع غزه بشتابند و آنهايي که در اين نبرد جان خود را از دست بدهند، شهيد محسوب مي شوند
.
در ادامه پيام آمده است: فاجعه عظيم تر سکوت تشويق بر انگيز برخي دولت هاي عربي است که ادعا مسلمان بودن دارند.

سخنرانی پرشور شهید مطهری در عاشورای سال 1348

اگر حسین‌بن‌علی بود، می‌گفت شعار امروز تو باید فلسطین باشد

اگر پيغمبر اسلام زنده میبود، امروز چه میكرد؟ درباره چه مسئلهای میانديشيد؟ والله و بالله قسم میخورم كه پيغمبر اكرم در قبر مقدسش امروز از يهود میلرزد. اين يك مسئله دو دو تا چهار تاست. اگر كسی نگويد، گناه كرده است، من اگر نگويم و الله مرتكب گناه شدهام، هر خطيب و واعظی اگر نگويد، مرتكب گناه شده است. گذشته از جنبه اسلامی، فلسطين چهتاريخچهای دارد؟ قضيه فلسطين مربوط به دولتی از دولت های اسلامی هم نيست، مربوط به يك ملت است، ملتی كه او را به زور از خانهاش بيرون كردهاند. تاريخچه فلسطين چيست؟

والله و بالله ما در برابر اين قضيه مسئوليم. به خدا قسم مسئوليت داريم. به خدا قسم ما غافل هستيم. و الله قضيهای كه دل پيغمبر اكرم را امروز خون كرده است، اين قضيه است. داستانی كه دل حسين بن علی را خون كرده، اين قضيه است. اگر میخواهيم به خودمان ارزش بدهيم، اگر میخواهيم به عزاداری حسين بن علی ارزش بدهيم، بايد فكر كنيم كه اگر حسين بن علی امروز بود و خودش میگفت برای من عزاداری كنيد، میگفت چه شعاری بدهيد؟ آيا میگفت بخوانيد: "نوجوان اكبر من" يا میگفت بگویيد: "زينب مضطرم الوداع، الوداع"، اگر حسين بن علی بود، میگفت اگر میخواهی برای من عزاداری كنی، برای من سينه و زنجير بزنی، شعار امروز تو بايد فلسطين باشد. شمر امروز موشه دايان است. شمر 1300 سال پيش مرد، شمر امروز را بشناس. امروز بايد در و ديوار اين شهر با شعار فلسطين تكان میخورد. هی دروغ در مغز ما كردند كه آقا اين يك مسئله داخلی است، مربوط به عرب و اسرائيل است.

بخشی از بیانات هشدار دهنده امام جمعه موقت دزفول حجت السلام والمسلمین انصاری در خطبه های نماز جمعه

اگر فریاد علمای بزرگ و مراجع از این جریانهای انحرافی بلند است چون می دانند پشت پرده این فرق ها چه می گذرد. فیلم انحرافات آنها موجود است که اینها در خارج از کشور زن و مرد در هم می لولن و زن در بغل قطب می رقصد !مردم ، عت حساسیت ما این است . کار به فلسفه و صغرا و کبرای آن ندارم من این درد را کجا ببرم و با چه کسی در میان بگذارم که برخی از مسئولان در مجالس اینها شرکت می کنند که از دید تیزبین نیروهای انقلاب که لحظه لحظه مسائل انقلاب را رصد می کنند مخفی نمی ماند . چرا مسئول یک اداره باید در جلسات آنها شرکت کند ؟ شما هم سرتان در کیسه انقلاب است و هم در آخور دشمن ؟ شما خائن به اسلام و انقلابید . در دارالمومنین دزفول جمعیت متراکم نیروهای انقلاب زنده اند و در صحنه حاضرند آنها که در جبهه دیدند سرهای همرزمانشان بریده شد ، آنها که دیدند دوستانشان در خطوط مقدم جبهه خاکستر شدند ، آنها نمی گذارند منحرفین هر کاری که دلشان می خواهد انجام دهند .اینها مانند باروت متراکمی هستند که با یک ضربه کوچک منجر می شوند و اگر چنین شد تمام کاخ های فاسدتان را نابود می کنند .

ديد و شنود ــــــــــــــــــــــــ

سخنگوی نیمه ی خرداد :

تعطیلی نشریه و چاپ تا اواخر دهه فجر

به گزارش خبرنگار پژوهشی نیمه ی خرداد: سخنگوی نیمه ی خرداد گفت به دلیل انتخابات درون سازمانی این تشکل و نیز برخی جابه جایی ها ، نشریه نیمه ی خرداد در اواخر دهه فجر به چاپ خواهد رسید.

کارشکنی دیگر در قبال آزاد راه خلیج فارس

به گزارش خبرنگار نیمه خرداد : با توجه به اینکه تلاشهای زیادی صورت گرفت تا در سفر دوم ریاست محترم جمهوری به استان مصوبه آزاد راه در محور دزفول - شوشتر - اهواز در هیئت دولت به تصویب نهایی برسد ٬ متاسفانه به خاطر کارشکنی پاره ای از افراد ٬ مجددا مسئله ی مطالعه آن به تصویب رسید.

شهردار دزفول:

اتصال خیابان امام خمینی(ره) شمالی به خیابان آفرینش

به گزارش خبرنگار اجتماعی نیمه خرداد "محمدعلي دوايي فر" گفت: با هزينه چهار ميليارد ريال براي رفع بخشي از گره ترافيكي شهر، خيابان فولاديان دزفول بعنوان هديه شهرداري به شهروندان گشايش يافت و به انتظار چندين ساله شهروندان پايان داد.
وي افزود: در اين طرح با خريد املاك واقع در مسير خيابان امام خميني (ره ) و آفرينش، در راستاي روان كردن ترافيك، تردد از مركز شهر به خيابانهاي همجوار هدايت شد
.
دوايي فر گفت: پس از سالها انتظار خياباني موازي با خيابان شريعتي حد فاصل خيابانهاي آفرينش و امام خميني (ره ) در بافت قديمي شهر ايجاد شد
.
شهردار دزفول اظهارداشت: اين عمليات درپاسخ به درخواست مكرر شهروندان صورت گرفت زيرا سالها بدليل نبود ارتباط با خيابان امام (ره )اين شهر، مشكلات ترافيكي ايجاد كه شهرداري اين مشكل را كارشناسي و املاك واقع در طرح را با مالكان مصالحه و خريداري و به صورت شبانه تخريب و تسطيح كرد.

نیمه خرداد : انتظار میرود همین طرح جهت خیابان شهید فارغ که جنب همین خیابان فولائیان واقع است ، انجام شود تا در مواقع پرتردد ، یک خیابان بصورت یک طرفه جهت رفت و یک خیابان جهت برگشت در نظر گرفته شود.

کوتاه در شهر ــــــــــــــــــــــــــــ

*جمعیت هلال احمر دزفول چند ماهی است که بدون مسئول اداره می شود که لازم است در این خصوص تدبیری اتخاذ شود.

*حضور افسران راهنمایی و رانندگی در تقاطع ها سبب نظم در میادین و تقاطعهای اصلی شهر شده.

*گلایه برخی از همشهریان ازاستفاده شخصی برخی کارمندان شهرداری از بیت المال و تجهیزات موتوری شهرداری برای مصارف شخصی .

*مرحله دوم توزیع لامپ کم مصرف یارانه ای با قیمت 1150 تومان در تعاونی مصرف برق دزفول ، واقع در اداره ی مشترکین برق روبروی کلانتری 11 انجام میشود.

*آسفالت خیابانها، مردم رو به سطوح در آورده که در این خصوص یکی از همشهریان گفت نکند مسئولین به فکر روکش